SK START Praha

Vysoká výhra áčka, kontumace, nervy v 5.třídě

Další zápas áčka, ve kterém nastoupila Dáša a zase přispěla k vítězství. Ona a její spoluhráči přejeli Elizzu nečekaně hladce. Béčko prohrálo kontumačně v Malešicích i když tam naši hráči dorazili. Céčko bez Jirky nakonec dokázalo vyhrát s Konstruktivou tím nejtěsnějším výsledkem.

SK START Praha A vs. TTC Elizza Praha G            10:3

Na zápas se z naší strany sešlo pět hráčů. Základ tvořili: Dáša, Jirka, David, Martin D. a na střídání a do debla Martin R. Martin D. hrál sám proto, že proti Niňu na konci ledna hrál sám Martin M. Dáša samozřejmě hrála jako bodová jistota…

Sehraný debl Martin s Jirkou prohrál první set, ale pak už neponechal nic náhodě a vyhrál 3.1. Stejným poměrem vyhrál i druhý debl. Dáša hrála s Káfou a nevím, jestli to nebyla jejich premiéra. Na Startu určitě a jestli si nestřihli debl kdysi v Olympu netuším. Ale dnes jim to fungovalo skvěle. Po dvou lehce vyhraných setech si trochu odfrkli ve třetím, aby s přehledem zápas ukončili čtvrtým setem. Doplňovali se dobře. Anťák Dáši nahrával Káfovi a ten tak mohl občas použít ty svoje jedinečné údery, které někdy nejsou k pochopení.

Do prvních singlů nastoupil Martin D. a Dáša. Martin prohrál s mladíkem s Elizzy první set, ale pak už exceloval a v podstatě soupeři nedal ani moc „čuchnout“. Dáša nastoupila proti nejmladšímu hráči soupeře. Je to šikovný klučina, měl jsem možnost proti němu hrát ve čtvrté třídě, ale trocha pokory by mu neškodila (možná jsem to psal už tehdy). Nejstarší hráč Elizzy nám sděloval, že hraje 3.ligu. Ano hraje, má odehráno 21 zápasů se skóre 2:19. Pokud se však nenaučí hrát na hráče s materiálem, tedy dobrého hráče s materiálem, tak se moc neprosadí. Kontry po celém stole ve velkém tempu zvládá dokonale. Dáša na to přistoupila a stačila mu dobře. Možná by to celý zápas neuhrála, jenže ona mu do té rychlé výměny najednou vložila stejně vypadající úder, ale anťákem. A byl konec mladíkovi snahy – pád míčku do síťky. Následně David prohrál 1:3, ale vzápětí Jirka porazil kapitána hostů lehce 3:0. Trochu jsem na Jirkovi viděl, že ho vytáčí neustálé chození soupeře v jeho prostoru. Dohrál se míček a soupeř 2x obešel svůj prostor za stolem. Myslím, že to bylo zdržování. Takže po první rundě jsme vedli 5:1.

Druhou rundu zahájila Dáša s druhým mladíkem v dresu soupeře. Také útočník, ale také měl velký problém s Dášiným potahem a stylem hry. I když na Dášu uhrál set (který si spíš Dáša prohrála) myslím, že byl ještě bezradnější. Také to dával hlasitě najevo. Na druhém stole bojoval Káfa s mladíkem, co hraje 3.ligu. A opravdu bojoval. Bolela ho noha a než se rozkoukal, prohrával 0:2. Ňéma ho stále povzbuzoval a vnucoval mu, že alespoň set by měl dát. David ho skutečně dal na výhody 13:11 a nejspíš ho to povzbudilo, protože následně vyhrál zbývající dva sety celkem lehce. Jirka zvládl roli lídra a zvítězil 3:1. Po něm hrál Martin D. s kapitánem hostů. Martin po obrovském boji prohrál v pěti setech. Byl to vyrovnaný zápas, vždyť 4 sety skončili těsně na výhody a jen čtvrtý, který vyhrál Martin, skončil 11:7. Kdyby měl Martin malinko víc zkušeností, tak by zápas do vítězného konce dotáhl. A ještě kdyby byl taky trochu „zlý“. Ve třetím setu, v jeho závěru, se dostal do hrací plochy míček z druhého stolu, Martinovi poskakoval pod nohama a ten evidentně nehrál naplno. Spíš nemohl hrát. Soupeř však míček zakončil vítězně a zcela suverénně se chystal na svůj servis. Já, a určitě nejen já, bych řval, ale Martin byl nesmělý, jen se vyčítavě podíval na soupeře a nechal to být. Takže po druhé rundě byl stav 8:2.

Třetí rundu zahajoval David a byl tak namlsaný, že svého soupeře smáznu 3:0 a v setech si soupeř uhrál shodně vždy jen čtyři míčky. Malinko to zašmodrchal následně Jirka, protože prohrál 2:3 s třetiligovým hráčem. A to vedl 2:0 na sety! Celý zápas však ukončil ve velkém stylu Martin D. 3:0!

Zmínil bych ještě dvě perličky. Když hrál David překvapilo mě, kolik jmen má jedna osoba. Každý z nás, domácích, kteří jsme mu fandili, si ho nějak pojmenoval. Takže se ozývalo (některá oslovení píši záměrně foneticky): výborně Káfo, dáme míč Dejvy, nádhera Bouví a jedeme Davide.

Kdo občas čte moje příspěvky ví, že jsem v čase již několikrát zmínil tzv. „Hronův servis“. Tento pojem vzniknul v dávné minulosti, ještě když hrával Start Národní ligu a hráče vedl pan Čížek. Výše zmíněný servis, který přidělal právě panu Čížkovi hodně vrásek, spočíval v tom, Jirka Hron při setbolu, a ještě lépe při mečbolu provedl vysoko nadhozený servis tak, že se vůbec nakonec netrefil do míčku! Dnes, když Dáša hrála s jedním z mladíků, tak ten přímo učebnicově ukončil set za stavu 10:9 pro Dášu Hronovým servisem! To jsou paradoxy!

TJ Malešice C vs. SK START Praha B                    10:0 wo

Dvě utkání hraná ve stejný den, nemoci a pracovní povinnosti způsobily zase nedostatek hráčů. Měl jsem dvě možnosti: buď rovnou nahlásit soupeři, že nedorazíme, nebo zkusit najít někoho volného. Stěžoval jsem si Ferdovi a on nabídl, že by si kluci z déčka šli vyzkoušet úroveň čtvrté třídy. Byl jsem rád, že béčko nepřijde kontumací o bod a tak jsem to odsouhlasil. Bohužel v té euforii jsem si vůbec neuvědomil, že kluci nejsou na soupisce béčka. Jsou napsaní na třech soupiskách, a tak na té béčkové ani být napsaní nemohou být.

Dorazili na zápas, odehráli celé utkání a odešli domů. Domácí kapitán však ještě večer chtěl napsat výsledky do Registru, jenže mu tam ti, co hráli, vůbec nevyskakovali. Rozhodl se volat mě, jenže já hrál zápas, a tak jsem to neslyšel. Tak obvolal půlku Prahy a když jsem přišel večer domu, tak už ve STISu byla napsaná kontumace a dovětek „Řeši STK“. Kolega z výboru PSST někdy úřaduje velice rychle, ale někdy mě honí, abych připravil podklady pro Zprávy STK do druhého dne a pak mu trvá týden i víc než je vydá…

KK Konstruktiva B vs. SK START Praha C             8:10

Docela důležité utkání, protože céčko moc nahráno nemá a soupeř byl v době zápasu na posledním místě. Takže povinnost výhry byla jasná. Jenže nám chyběl Jirka, který se zdravotně necítil úplně v pořádku. Na Konstruktivu jsme vyrazili ve složení: Radek, Ivo, Dan a já. Zápas byl velkým bojem a my celý zápas, kromě jedné výjimky, stále vedli o bod a nakonec o dva body vyhráli nejtěsnějším výsledkem. Také hlavně díky Radkovi, který opět neprohrál. Dan uhrál dva body, stejně jako já. Po dlouhém čase se mi podařilo vyhrát zapas a navíc ten nejdůležitější, když jsem hrál o to, jestli bude remíza, nebo naše vítězství. Ivoš prohrál první zápas nečekaně lehce, ale pak odehrál tři pětisetová dramata. Bohužel ve svůj prospěch uhrál jen jeden.

Debly byly nerozhodně, Dan s Radkem vyhráli 3:1. Já s Ivošem jsme nehráli špatně, ale soupeřova jednička hrála s šíleným klohňou s trávou. Ten kroutil pálkou tak neuvěřitelně, že si sám komplikoval život. Většinu míčů uhrál na soupeřově straně ten nejlepší. Vedli jsme 2:1, soupeř vyrovnal a pátý set byla velká přetahovaná se smutným koncem pro nás.

V první rundě Vyhrál Radek a Dan, který si pořídil úplně nové potahy. Samozřejmě zase trávu, rychlejší a navíc krásně brčálově zelenou. Já prohrál, stejně jako u nás, s jedničkou Konstruktivy a Ivo s dalším antistylovým hráčem. Ten hned po servisu odstoupí dva metry od stolu a vrací a vrací. Většinou mu to vychází, ale v polovině úderů, myslím, že ani sám neví jak. Radek s ním měl ve druhé rundě také velkou práci a vyhrál až po pěti setech. Ivo vyhrál, Dan naopak a oba na to potřebovali pět setů. Já nastoupil proti obranáři s trávou. Po hodně dlouhé době jsem v této soutěži narazil na hráče, který s touto kombinací potahů hrál celkem stylově a dobře. Svůj druhý servis mi zahrál trávou a po mé dělovce krásně umístěné do rohu stolu prohlásil: „Hm, tak tohle už hrát nebudu“. Tak jsem mu odpověděl: „No, to nedělej, to je jediné, co umím“. Věděl jsem jak hrát, jenže to znamenalo dva spiny, kraťas a zase spin. Tolik jich už za sebou nedám, takže prohra. Kdyby se hrálo na teorii, tak jsem v repre.

V další rundě prohráli Ivo a Dan v pětisetových bitvách, Radek vyhrál. Já konečně po čase „zavadil“ o bod. Porazil jsem Secretina z Konstruktivy po boji 3:2. Boj byl spíš v prvních třech setech (prohrával jsem 1:2), pak jsem přišel na to, jak ho bez problémů šmiknout a fungovalo to.

Poslední runda byla zajímavá: Radek výhra nad jedničkou soupeře, která z toho byla docela špatná – 8:7, Ivo prohra s obranářem smolně v pěti setech – 8:8, Dan vyhrál lehce a bez problémů se Secretinem – 9:8 a já nastoupil k poslednímu zápasu a jednalo se o to, jestli budeme odjíždět s body třemi nebo jedním. Naštěstí proti mně nastoupil hráč, který měl velký problém s mým servisem, takže výhra 3:0 a celkem 10:8 pro nás. Konečně jsem si užil pocit hvězdy zápasu!

SK START Praha D vs. SK Hamr A                         1:10

Dílčí úspěch v počtu setů zaznamenal Mirek, který zaznamenal čestný úspěch našeho déčka. Hráči už asi byli myšlenkami na zápase ve 4.třídě, které pro ně mojí chybou dopadlo tak smolně.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení