SK START Praha

BASUMO TEAM

Název BASUMO TEAM vznikl v roce 1989 a tehdy patřil týmu nejrůznějších osobností, které pod jeho hlavičkou sportovali, resp. hráli exhibiční hokejová utkání.

Později se pod tímto názvem odehrávala další sportovní utkání v různých sportech. Utkání, která měla za úkol hlavně pobavit účastníky i případné diváky.

Nejdříve BASUMO TEAM organizoval hokejová utkání učitelů proti žákům Střední školy strojnické v Betlémské ulici. Tím to v podstatě začalo.

V roce 1990 už přišlo na řadu první ze tří hokejových klání na zimním stadionu Hvězda Praha ve Vokovicích. Střetl se Tým hvězd (zpěváci, herci) s BASUMO týmem, který byl tvořen osobnostmi ze sportovní a novinářské branže.

V dresu BASUMO tak diváci mohli vidět tehdejší hokejisty ze Sparty Luboše Pěničku, Leo Gudase, Jiřího Doležala a Milana Černého. Stolní tenisty Josefa Zábranského, Luďka Laboutku, Pavla Krošlaka, Jirku Němečka a Martina Bajtlera. Sportovní novináře Zdeňka Paula, Roberta Zárubu, Petra Vichnara, Pavla Bártu.

Tým BASUMO nemá většinou žádnou pevnou personální strukturu, je to spíše tým, který se dá dohromady vždy k nějaké konkrétní sportovní akci.

Poslední akcí bylo uspořádání exhibičního tenisového utkání ve čtyřhře, ke kterému nastoupili na jedné straně mistři Evropy a vicemistři světa ve stolním tenisu Milan Orlowski a Jindra Panský. Soupeřem jim byla dvojice zkušených stolních tenistů Luděk Laboutka a Josef Zábranský. Jak utkání dopadlo, jste se mohli dočíst na webu www.stolnitenis.cz, ale protože již zanikl, tak reportáž umístím jinam na svoje stránky. Nejspíš do Pel-mel, tak se tam časem podívejte.

Mezitím se konal i druhý ročník tohoto tenisového klání. Tentokrát nebylo v hale jako první, ale na krásných venkovních kurtech v Kobylisích. Reportáž z tohoto utkání bude také vyvěšena. Tak jen pro názornost pozvánka a foto:

Vedení BASUMO TEAMU se v roce 2011 rozhodlo vstoupit i do pravidelných sportovních soutěží. Iniciovalo vznik nového sportovního klubu SK Revatti Praha, který začal hrát pravidelnou soutěž ve stolním tenise. Název klubu byl odvozen od názvu firmy, která se rozhodla finančně skupinu nadšenců podporovat.

Po dvou letech se financování sponzora nějak zadrhlo a od půlky sezóny se na nás vykašlal a tak to musel dotáhnout ve své režii Patrik! Další ročník 2014/15 jsme hráli pod hlavičkou SK RTTI Poplatky.com. A od začátku sezony 2015/16 jsme všichni s radostí přivítali možnost obnovit v SK START Praha oddíl stolního tenisu!

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení