SK START Praha

Všechny týmy mají 100% jistotu setrvání v soutěžích!

Všechna naše družstva mají po všech těch dohrávkách v minulých 14 dnech již 100% jistotu setrvání v soutěžích, ve kterých celou sezónu hrála. Snad jen céčko bylo ještě v oblasti velmi vysoké teorie ohroženo, ale i tato sci-fi vzala za své jednoznačným vítězstvím proti Kbelům.

TJ Sokol Nusle Praha C vs. SK START Praha A     9:9

Áčko si tímto bodem zajistilo účast v 1.třídě i pro příští sezónu. Teď už zbývá otázka, kdo bude za áčko příští sezónu hrát. Je ale pravda, že kluci si do Nuslí jeli pro výhru. Na podzim s Nuslemi remizovali, ale soupeř byl v mnohem silnější sestavě. Teď nastoupili na pozici trojky a čtyřky s Honzou Hruškou (do dnešního zápasu skóre 2:16 v 1.třídě) a Olehem Pluskou (do dnešního zápasu skóre 1:15 v 1.třídě). Kluci celkem oprávněně viděli vítězství jako oprávněné zvláště, když jsme vyhráli oba debly!

Po první rundě to bylo však 3:3, když bodoval Pluska, který porazil Martina D., Prokš porazil Jirku a Tichý Martina R. Svůj zápas vyhrál jen Martin M. Druhou rundu začal Jirka lehkým vítězstvím nad dávným spoluhráčem Honzou. Martin M. odehrál dva sety a přivodil si zranění ramene, se kterým nešlo pokračovat. A protože v Nuslích byli kluci bez náhradníka, tak jsme najednou byli chudší o tři body. V této rundě vyhrál ještě Martin D. v pěti setech nad Tichým, a to už prohrával 0:2! Stav tak byl 5:5.

Ve třetí rundě vyhrál jen Jirka, Martin D. prohrál s Prokšem a Martin R. pro mě překvapivě prohrál v pěti setech s Honzou H.! Rázem jsme prohrávali 6:8. Do posledního kola vstoupil Jirka výhrou nad Tichým, následoval kontumace (Martin M.) – 9:7. Jenže po pěti setech, které absolvoval před chvílí Honza se mu obnovilo zranění nohy a vzdal svůj zápas s Martinem D. O všem měl rozhodnout zápas mezi do té doby výborně hrajícím Pluskou, který dosud dvakrát vyhrál a naším Martinem R., který naopak zatím o bod nezavadil. Podle očitých svědků se Martinovi obzvlášť dařilo, i soupeř nevěřícně kroutil hlavou. Martin Vyhrál lehce 3:0 a remíza byla na světě. Díky ní už áčko nemůže spadnout přímo, ale ani není ohroženo baráží v případě sestupu dvou týmů do divize z ligy!

SK START Praha B vs. TTC Elizza Praha J             8:10

Béčko už má z dohrávek jisté svoje místo ve 4. třídě i pro příští rok. Dokonce už nemůže být letos ani horší než páté. Takže jde o to dohrát soutěž důstojně. Dlouho to vypadalo, že proti Elizze budeme jen čtyři (Dáša, Honza, Dan a já) a Dášu nebude mít kdo střídat. Nakonec mi nabídl pomoc Adam a já jí rád přijal. Adam byl tedy čtvrtý hráč a já střídal Dášu. Tentokrát jsem byl rozhodnutý ji nepřemlouvat k dalšímu zápasu. Už o nic nejde, tak to není potřeba. Zápas to byl takový ten z nejhorších. Těsná porážka 8:10 a ještě konec ve 22:30. To naštve!

Debly dopadly velice dobře. Já s Dášou jsme vyškolili dva mladíky, kteří jinak hráli velice dobře. Hlavně v singlech. Mile mě překvapil nově sestavený pár Honza s Adamem, který porazil starší hráče Elizzy. Je však také pravda, že Adam ke konci sezóny hraje velmi dobře. Kdyby měl čas (/chuť by možná byla) a mohl chodit kromě hraní ještě trénovat, myslím že by byl standardním hráčem béčka.

Díky vyhraným deblům jsme stále průběžně vedli. Ještě to bylo 7:5 pro nás, ale pak prohrál zbytečně Dan 2:3, já 2:3 a bohužel i Honza s lepším z mladíků – 7:8. Následně zdvihl prapor Dan, když porazil v pěti setech druhého mladíka – 8:8. Jenže Adam a já jsme prohráli a byl konec. Nechce se mi ani rozepisovat reportáž po jednotlivých rundách. Ono se tam nic zas tak zásadního nedělo. Snad jen to, že ač se mi hraje perfektně (psal jsem minule), vydržím lehce pět setů, tak zase jsem nezvládl těch pět setů herně. Přitom tolik spinů v zápase jsem nedal za celou sezónu, jak vtipně poznamenal Honza. Se svým prvním soupeřem po vystřídání jsem prohrával už 0:2, ale vyrovnal jsem na 2:2. Jenže zase mi ujel pátý set a těžko jsem to dotahoval. Na druhou stranu zase příjemný člověk, který uměl uznat dobrý míč soupeře. Druhý zápas byl podobný, ale soupeř mi nesedí nejen herně, ale i lidsky. Navíc nehraje pinec, ale strkanou.

Chyběl nám bod, který ztratil Honza s mladíkem a s tím samým prohrála i Dáša. I když ho v zápase za áčko porazila a pěkně otrávila. Ale je asi sobecké chtít zrovna po těchto dvou hráčích, aby stále vyhrávali, zatímco jiní body nedělají. Kdyby místo mě hrál Jirka nebo Radek, asi bychom vyhráli.

SK START Praha C vs. TJ Sokol Kbely B               10:0

Prakticky už před tímto zápasem bylo možné říkat, že pátou třídu bude céčko hrát i příští sezónu. Teorie však mluvila jinak. Pochopitelně by musely nastat okolnosti z oblasti zázraku. My bychom museli vše prohrát, soupeři pod námi vše vyhrát. A z ligy by musela sestoupit dvě pražská družstva. Nechtěli jsme ponechat nic náhodě a do zápasu vyslali hodně silný tým: Jirka, Radek, Dan a já.

Průběh zápasu byl více než jednoznačný. V singlech jsem ztratil v obou zápasech set a také Radek v prvním zápase. Jinak to byla selanka. V deblech to byla výsledkově den a noc. Sehraná dvojice Radek s Jirkou bez větších problémů horší debl. Já s Danem jsme hráli s lepší dvojicí a prohráli celkem lehce první dva sety. Pak jsem znovu jasně vysvětlil Danovi zákonitosti hry s levákem. Musím říci, že to tentokrát snad už pochopil naprosto přesně. Zbývající tři sety jsme vyhráli, i když ten čtvrtý 15:13 se štěstím.

Jak jsem psal, všech osm následujících zápasů bylo odehráno z naší strany v poklidu a bez problémů jsme zápas ukončili výsledkem 10:0. Tím jsme definitivně potvrdili účast v páté třídě i pro příští sezonu.

SK START Praha D – volný los

Naše déčko má opět tento týden volný los a sezónu zakončí až ve čtvrtek 7.4. s týmem KK Konstruktiva.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení