SK START Praha

20221216_192625

Vánoční posezení oddílu stolního tenisu 2022

Béčko sice ještě v pondělí 19.12. čeká dohrávka 7. kola s Bohnicemi (reportáž ZDE), to ale nebylo na závadu, abychom se před Vánocemi sešli a zhodnotili první polovinu sezóny.

Pozváni byli všichni členové oddílu, tedy celkem 27 členů. Jak to tak většinou bývá 100% účast nebyla. Z týmu D se zúčastnil pouze Ferda a to nevím, jestli dorazil jako náš šéf nejvyšší nebo jako řadový člen pinkálistů. Možná obojí. Oceňuji, že dorazil i přes zdravotní handicap, tedy s nohou v sádře a dvěma berlemi. Za tým D s ním dorazil i Vikas, který se svými výkony pomalu, ale jistě blíží céčku, které již má na dohled.

Z hráčů céčka nedorazil nemocný Jirka P. a Vašek, který se musel zúčastnit firemní akce. Dan odjel mimo Prahu na rodinou akci. Kvůli rekonvalescenci po operaci nemohl z béčka dorazit Honza a také Alex, který odjel do Turecka. Z áčka se Dan musel objevit také na firemní akci a rovněž Martin přímo firemní akci pořádal pro své zaměstnance. Měli to za rohem od nás, a tak jsme doufali, že nás přijde alespoň pozdravit. Nepovedlo se.

Mrzelo mě, že se nemohli zúčastnit ještě dva členové, kteří měli být VIP hosty, ale skolila je nemoc. Jednalo se o služebně nejstaršího starťáckého pinkálistu, Zábranu. I když v současnosti za Start nehraje, pořád je to srdcem náš malý Pepíček, který to v historii mužské složky Startu dotáhl nejdále. Dál to byl už jen Jaroslav Staněk, ale to není odchovanec. Druhým členem, který velmi chyběl je naše milá spoluhráčka, která toho pro zviditelnění Startu na stolně-tenisové mapě udělala ze současných členů nejvíce – Alice! Když mi volala omluvu svou omluvenku, jen mě do telefonu pozdravila a už jsem podle hlasu věděl která bije! Oba to velice mrzelo, ale zdraví je přednější.

Když už jsem u těch služebně nejstarších, tak dvojka, trojka a čtyřka byla přítomna. A kdo to je? Dle výše uvedeného pořadí: Tomáš, Martin B a Ivoš. Zvláště to, že dorazil Tomáš mě osobně velice potěšilo. Od té doby, co laboruje s nejrůznějšími zdravotními problémy a nehraje, jsme ho vlastně dlouho neviděli. Sice hned mezi dveřmi prohlásil, že přišel jen najíst a půjde domu. Nakonec vydržel až do úplného konce a příjemně se s ním klábosilo o historii i přítomnosti. Jo a ještě o jeho nové knížce, u které někteří nedokázali k Tomášově nelibosti, pochopit název díla. Když jsme diskutovali o jeho spisovatelských aktivitách, nešlo nezmínit jednu starší reportáž na téma zajímavého Tomova spoluhráče. Pro osvěžení a pro zasmání ta reportáž je ZDE.

Posezení bylo připravené ve Vltavské ulici v indické restauraci Rangoli (býval zde Žíznivý jelen). Začátek byl naplánován na 18 hodin a v tu dobu jsem přišel s Radkem a myslel jsem, že budeme první. Kdepak! Dole už v družné debatě seděla Helena s Vikasem. Bylo štěstí, že Vikas natrefil zrovna na Helču, která „tak trošku“ umí anglicky. Se mnou by to měl mnohem horší. Vzápětí dorazil Adam, který umí také „tak trošku“, takže vznikl cizojazyčný koutek.

Naprostá většina dorazila v rozmezí 18 – 18,45. Jen Patrik měl ještě nejspíš jiné povinnosti, a tak přišel kolem 20 hodiny. Proto také není na fotce „Zdravice Honzovi“. I když jsme se moc nechtěli politikou zabývat, je pochopitelné, že to k ní alespoň na chvilku sklouzlo. Nakonec, bydlíme všichni v Praze, a tak nás nemůže nechat v klidu situace na Radnici, kde si stále uzurpují moc Holubinka a Čížek… Posezení bylo celkově velmi příjemné s výborným papáním, které bylo celé v režii indických majitelů restaurace. Pití jsme si platili sami, ale pilo se střídmě. Během večera občas zazněly kacířské myšlenky na postup ze soutěží, zvláště díky 2. místu, postupovému, v tabulce po první polovině, se nejvíce skloňovalo jméno družstva B…

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení