SK START Praha

Týden porážek – žádný tým nevyhrál!

Tak to zase byl týden! Ani jeden tým své utkání do vítězného konce nedotáhl. Nejblíže bylo céčko, ale nemocní hráči základu chyběli hodně. Na béčko se teď chce každý vytáhnout a tak Elizza přišlo v tom nejsilnějším složení.

SK START Praha A vs. TJ Sokol Michle                 1:10

Moc toho o zápase nevím, ale prý to bylo naprosto bez šance. Oba debly se prohrály, vzápětí sice Dan vyhrál první singl, ale pak už to šlo ráz na ráz. Ke konci utkání ještě Jirka, Dan a Petr zazlobili pětisetovými zápasy. Nikdo však pátý set nedotáhl do vítězství a tak bylo za hodinu a půl hotovo. Kluky teď čeká poslední utkání první půle. Půjde však o pikantní souboj s Olympem. Jirka proti svým ještě loňským spoluhráčům.

SK START Praha B vs. TTC Elizza Praha H            6:10

Hráči z Elizzy dorazili s tím nejlepším podle výsledků v sezóně. Tři mladíci a jeden veterán. Veterán je tím inteligentem, kvůli kterému vloni Honza A. poprvé v životě vzdal zápas. To ještě frajer hrával ve Slivenci. Naše sestava: Petr K., Martin, Honza P a já. Škoda, že Honza A. teď má nějakou práci ve Zlíně. Odtud jezdit na otočku na zápas by byla pěkná blbost.

Po deblech to bylo 1:1. Martin a Petr nějak moc rychle a hladce ve třech setech. Já s Honzou jsme nastoupili proti hráčům, kteří hráli stejnou kombinací potahů, jako to bylo u veteránů v 5. třídě – tedy tráva a sendvič. A stejně jako v nižší třídě jsme si se soupeři hravě poradili a to jsme hráli proti lepší dvojici. Miluji debly a podle toho to vypadá. Moje deblová výkonnost je minimálně o level výše, než je výkonnost singlová.

Po první rundě to bylo 3:3, ale pak nám soupeři začali výsledkově utíkat a ten náskok dvou až tří bodů udržovali do konce. Utkání bylo vyrovnané, hrálo se pět pětiseťáků, ale jen jeden v náš prospěch. Škoda. Vyhrát koncovky, utkání by vypadalo jinak. A samozřejmě místo mě Honza A. a bylo by to celé jinak.

Famózní na pohled byl ten jediný vyhraný pětisetový zápas. Honza P. hrál se Šimečkem, který měl fantastickou lobovanou obranu. Vracel neskutečné míče, Honza bouchal a soupeř vracel. Bylo to několikrát i sedm až deset míčů. První čtyři sety byly na výhody a hned ten první dal vzpomenout na sety do 21. Honza ho vyhrál totiž 21:19!

Hráč Filip Bialas, kterého pamatuji ještě jako žáčka, umí skvěle zacházet s trávou. Krásně chytá a umí velmi rychle otáčet raketu. Bavilo mě se na jeho hru dívat. Samozřejmě do té doby, než to začal praktikovat na mě. Oni tihle mladíci jsou na mě už moc rychlí. Za prvé na nich je vidět, že zatím poctivě každý týden trénují. A navíc trénují různé kombinace, které pak s bravurou zahrají i v zápase a nekazí. To se nedá stíhat.

Jak jsem psal, škoda těch zápasů na pět setů, stejně to však ke konci vypadalo, že možná půjdu ještě hrát. Při dobré konstelaci o výhru, při horší o remízu. Nakonec Martin nečekaně prohrál s trávařem a Petr s vysokou obranou.

Je evidentní, že jsou dva druhy soupeřů. Jedni se bojí o zkažená procenta a tak raději k nám pošlou náhradníky. Druzí zase berou naše tabulkové postavení jako výzvu a přijdou ve složení nejsilnějším. Všichni soupeři počítají s naším postupem do dvojky. Přitom když všem říkáme, že se hlavně chceme zachránit, tak neví na čem jsou. Jestli si z nich náhodou neděláme srandu. Ale my opravdu chceme hrát klidný střed tabulky. Pomocí posil si jen děláme zásobu bodů na druhou půlku soutěže.

TJ Mladí veteráni A vs. START Praha C                 10:7

Další utkání, které se odehrálo jinak, než byla představa! V první půli byla pouze dvě utkání, kde o něco šlo. Soupeři, se kterými se budeme bít o postup – Střížkov a Veteráni. A stejně jako v utkání se Střížkovem byla nakonec sestava úplně jiná, než s jakou se počítalo. Opět chyběli Ivo a Jirka. S nimi bychom byli dále první bez ztráty bodů. Vypadá to až divně, že zrovna na dva spolufavority hrajeme s okleštěnou sestavou. Naopak kdo splnil co slíbil, byl Honza P. Ten chlapec letos září! Ani ne tak výkony – ty jsou vždy kvalitní, ale svým nadšením pro hru, tým a případný postup. Zatím kdykoliv jsme ho požádali přišel hrát, a to ještě zároveň hraje za béčko! Vždyť také jako „pendler“ dostal druhý dres!

Mě se obecně hraje v Dejvicích blbě, ale překvapil jsem a vyhrál hned první dvouhru. Je to o to cennější, že jsem s tímto hráčem vloni prohrál. Honza ve svém referátu sice níže uvádí, že tento hráč neustále zdržuje. Možná je to jeho taktika, ale neuvědomil si, že mě tím spíše pomáhal. Měl jsem čas na vydechnutí. Věřím, že třeba Honzu A. by mohl také rozzlobit. Cítil jsem se dobře a netušil, že to byla moje labutí píseň. Ten večer jsem už nevyhrál.

Radek nejspíš také nebyl ve své kůži, protože tři hráče ze sestavy vloni porazil, když hráli za jejich béčko. Jen Wavrečka proti nám nehrál. Honza si vychutnal všechny hráče soupeře a jak píše níže, mohli jsme jen litovat prohry ve druhém deblu a to, že Adam nedotáhl zápas s Lobem. Honza k zápasu připojil svých pár slov:

„Ve středu čekalo Céčko utkání o první místo v tabulce naší skupiny. Na toto utkání mě pozvala Helča. Pozvání jsem přijal. K utkání jsme se měli původně dostavit v pěti, abychom mohli v případě nutnosti střídat, ale nakonec jsme byli rádi, že jsme se vůbec sešli ve čtyřech. Veteráni jsou bývalí „Nuseláci“, kteří hrají svá domácí utkání ve sportovním centru ČVUT na Julisce. Tato herna, umístěná v suterénu, primárně slouží RCM Praha (reprezentačnímu centru) fungující v oddílech El Niňo a Kotlářka Praha.

K utkání jsme se sešli v sestavě: náčelník Martin, Radek, Adam a Honza P. Jak jsem slyšel, tak zejm. Adam zaslouží uznání, když se narychlo uvolil na utkání přijít místo Ivoše. Sestava domácích, pro mne neznámá, pro ostatní „stará“ známá: pp. Wavrečka, Lobo, Čech, Hrabálek a pro čtyřhru připraven p. Hedervári. Utkání začalo na čas, po tréninku mládeže Kotlářky, v totálně nevyvětraném prostředí. V herně mají možnost postavit 7 – 8 stolů, což při plném obsazení znamená hodně lidí a vydýchaný vzduch. „Ovzduší“ mi připomíná Spartu. Větrání se neřeší.

Člověk si znovu uvědomí, jaké máme na Startu fantastické hrací podmínky. A to se je nám náčelník Martin a zejména předseda Ferda snaží každoročně vylepšovat. Děkujeme.

Zpět k utkání. Čtyřhry jsme mohli, spíše měli, vyhrát obě. Martin s Honzou vyhráli s materiálovým párem Wavrečka (sendvič), Hedervári (tráva) 3:0. Bohužel, Radek s Adamem nedotáhli slibně rozehranou partii, a z vedení 2:0 prohráli v pátém setu se softovým párem Čech, Lobo. V konečném účtování dvakrát škoda a průběžný stav 1:1.

Po prvním kole dvouher opět vyrovnáno 3:3. Martin porazil 3:1 P. Hrabálka, Honza P. také bodoval. Po dvou kolech zase nerozhodně, 5:5. Radek se oklepal z prohraného prvního singlu, aby ve druhém podal skvělý výkon a porazil L. Čecha. Honza si poradil s P. Hrabálkem. Tento hráč je nepříjemný stylem, resp. tempem hry. Neustále zdržuje, „není připraven ke hře“, apod. Od tohoto momentu v polovině utkání, po hříchu, bodoval pouze Honza. Velká škoda prohraného pětiseťáku Adama s Lobem a i Radek s Wavrečkou mohl vyhrát. Vloni na podzim dělal Radek na Julisce čtyři body, ale nutno dodat, že to byla 6. třída a soupeřův B-tým.

Celkově prohra 10:7 a „pád“ na 3. místo tabulky. Nicméně je třeba klukům poděkovat za výkony. Všichni bojují, povzbuzují se, a že to někdy nevyjde, to je sport. Nedá se nic dělat, resp. dá se: na příště potrénovat a jít do toho znovu s vírou, že se bude dařit lépe a třeba i s přispěním pověstného štěstíčka. Uvidíme.“

Pokud bude na jaře trvat zájem všech postoupit, nevidím to černě. Myslím, že v sestavě: Honza, Jirka, Radek a Ivo jsme schopni Veteránům a Střížkovu vrátit porážky i s úroky. Navíc s oběma hrajeme doma. A oni dva musí ještě hrát spolu. Možná by mohli zopakovat vzájemnou remízu z první půle. Jenže se hraje na Střížkově a ta jejich herna je opravdové domácí prostředí. Jo a pochopitelně to předpokládá, že naše céčko nezaváhá nečekaně někde jinde!

SK START Praha D vs. El Niňo N        odloženo

SK START Praha D vs. TTC Praha H            0:10

Tak nám déčko dělá trochu nepořádek v kalendáři zápasů. Utkání odložené v minulém týdnu se hrálo v tomto týdnu a utkání tohoto týdne se bude hrát až ten příští. A ještě k tomu jsme si s Niněm prohodili pořadatelství. Utkání odložené proběhlo opět v duchu tradičních výsledků.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení