SK START Praha

Týden bez prohry, déčko opět bodovalo.

V tomto týdnu máme dvě velice lehká vítězství a dvě remízy. Družstva A a D hrála na stolech soupeřů a shodně uhrála remízy. Béčko a céčko své soupeře převálcovaly a oba týmy jsou stále bez porážky. Škoda zaváhání áčka, po 12 zápasech jsme vedli 8:4.

Dobrou zprávou je, že nově příchozí Petr a Pavel odehráli 3 zápasy a mohli být zařazeni na žebříček. Vyšlo to tak, že budou stále hrát v béčku s následnými kartičkami po zápase, ale ještě si mohou zahrát v áčku, pokud budou chtít.

TJ Sokol Nusle A vs. SK START Praha A     9:9

Áčku zase chyběli hráči. V podstatě ke stálému základu Jirka a Martinové vždy složitě hledáme čtvrtého. Tentokrát už podruhé v sezóně musel zachraňovat plný stav hráčů Milan. Proti nám nastoupil velice zkušený tým s dvěma bývalými „starťáky“ Jirkou Hronem a Pavlem Kocábkem (ten hrál nakonec jen debl) doplněni Jirkou Plchem, Petrem Károu a Vladimírem Prokšem. Vyhráli jsme oba debly, což se nakonec ukázalo jako velmi důležité. Milan s mlaďasem potřebovali na výhru 5 setů, Martin s Jirkou lehce jen tři.

V první rundě bodoval jen Ňéma, naopak ve druhé z našich prohrál jen Martin, takže po dvou rundách to bylo 6:4 pro nás. První dvě dvouhry třetí rundy jsme také vyhráli a bylo to nadějných 8:4 pro nás. Bohužel v dalších dvou dvouhrách si vítězství připsali domácí. Zajímavé bylo, že všechny čtyři dvouhry v této rundě byly pětisetové.

Za stavu 8:6 pro nás došlo hned v úvodu k zápasu dvou bývalých členů Startu a velkých kamarádů, Ňémy a Jirky Hrona. Posledně jmenovaný zatím nepodává výkony, na které jsme byli zvyklí, ale toto utkání celé pojal jako velmi prestižní. Zápas začal ve velkém stylu a rázem vedl 2:0 na sety. Neviděl jsem to moc dobře, jenže pak naše jednička zapnula na vyšší rychlost a následné tři sety patřily našemu Jirkovi – 9:7. Věřil jsem, že někdo z těch tří zbývajících borců ten desátý bod přidá. Bohužel se tak nestalo. Mladík Martin prohrál dost jednoznačně, ale Martin a Milan, zkušení borci, bojovali jako lvi, ale oba shodně prohráli v pěti setech, a to přitom oba vedli 2:1. Škoda.

SK START Praha B vs. TJ Sokol Stodůlky D          10:1

Honza mě přesvědčil, že bych si měl přijít zahrát s Dášou debl. Na jednu stranu jsem byl rád, ale na druhou jsem nevěděl, jestli to nebudu Dáše kazit. Milan hrál ve stejný den za áčko, a tak základ béčka byl: Dáša, Honza, Petr a Pavel.

Po deblech 1:1, prohrál jsem já s Dášou. Myslím, že nám to stále funguje, ta alchymie tam je. Měli jsme ale proti sobě opravdu špičkovou dvojici, Boltík a Celler. Jsem přesvědčený, že pokud by debly vyšly obráceně, tak jsme vyhráli my i druhá dvojice Honza s Petrem.

Byl jsem na celém zápase, ale v podstatě není o čem psát. Naši hráči byli nad síly stodůleckých. Za zmínku stojí jedna situace v prvním zápase Dáši. Vedla v jednom setu 10:9 a měla servis. Nasadila parádní tzv. „Hronův servis“. Psal jsem o něm v minulosti vícekrát. Tak jen v rychlosti. Náš bývalý spoluhráč se v mládí proslavil tím, že stavu 20:19 (tehdy se hrálo do 21 bodů), a bylo jedno, jestli vedl Jirka nebo soupeř, provedl vysoko nadhozený servis a netrefil míček. Tehdejší trenér, pan Čížek, už z toho byl zoufalý a když se Jirka chystal na servis a vyhodil ho vysoko do vzduchu, otáčel se ke stolu zády. No a Dáša Jirku perfektně napodobila! Srovnáno 10:10., set prohrála, ale zápas vyhrála. Jirka to však měl vyšperkované tím, že takové servisy hrál v posledním, rozhodujícím, setu!

SK START Praha C vs. TJ Sokol Podolí B    10:2

Soupeř se pohybuje ve středu tabulky. Náš tým nastoupil v pěti a hodně silném složení se dvěma neomylnými střelci Jirkou a Danem. Všechny svoje body soupeři zaznamenali do pátého zápasu v pořadí a pak už celkem neměli šanci. Adam s Danem svůj debl vyhráli, Jirka P. s Ivošem prohráli celkem lehce ve třech setech. V první rundě ještě prohrál svůj zápas Jirka P., ale pak už to byla spanilá jízda a body naskakovaly. Za dvě hodiny bylo hotovo. Víc se k tomu asi napsat nedá.

TTC Elizza Praha M vs. SK START Praha C  9:9

Na Elizzu za naše déčko dorazil Dušan, Mirek, Jirka P. a já. Doufali jsme ve stejnou režii jako se Spartou, dva čtyřbodoví hráči, debl a pokus zbývajících dvou hráčů uhrát bod. Ty první dvě podmínky byly naplněny beze zbytku. Já s Jirkou jsme vyhráli debl a pak všechny své zápasy. Bohužel Dušan ani Mirek bod nevydolovali. Dušan k tomu měl blízko 2x a Mirek jednou. Oba prohráli pětisetové zápasy a oba vedli 2:0, resp. 2:1.

Když jsem pozoroval Dušana při hře, připadalo mi, že pokud si ho nikdo ze spoluhráčů nevšímal, hrál velmi dobře. Jakmile jsme mu začali fandit nebo dokonce radit, prostě se stal středem zájmu, začal hrát hůř. Jako by ani nechtěl vyhrát.

Za Elizzu hráli samí mladíci všichni kolem 13 let. Základy úderů mají celkem dobré, ale jejich hra je servis a hned snaha o spin, nebo kontry ze střední vzdálenosti. Ovšem pink nebo čop od soupeře je pro ně smrtící. Prostě s míčkem se spodní rotací vůbec nevědí, co dělat. Mě navíc nevzali servis. Já a Jirka jsme bez problémů vyhrávali 3:0. Jirka jel v nastaveném modu celé utkání, já měl problémy v posledním zápase. Mladík přišel za stůl namotivovaný a v začátku utkání mu vycházelo absolutně všechno. Mě navíc nešel spin, což je ale na Elizze u mě normální. V této herně se mi hraje nejhůře ze všech heren v celé Praze. Musel jsem také dát za pravdu Milanovi, který napsal, že na nádraží ještě nehrál. Na šesti stolech se hrály 3 zápasy a hluk v hale byl fakt neskutečný! Míček vůbec nebyl slyšet. Nedá se projít za stoly k dalším stolům, takže za hráči stále někdo chodil. Až na první dva stoly, tam to jde. Ale abych se vrátil k zápasu. První dva sety ten mladík hrál ale opravdu velice dobře a já rázem prohrával 0:2. Ve třetím setu jsem začal hrát obyčejný krátký servis se spodní rotací, netlačil jsem se do útoku. Díky krátkému servisu mladím nemohl hned zakončovat a já začínal mít navrch. Čtvrtý set jsem vyhrál na výhody, ale v pátém klučina nejspíš odešel psychicky. Moje rychlé vedení 5:0 na otočce se nadále zvyšovalo, a nakonec jsem vyhrál 11:2. Najednou soupeři přestalo vycházet úplně všechno, začal se rozčilovat, rozhazovat rukama a já naopak hrál asi nejlépe v zápase.

Je velká škoda, že v následných zápasech to našim nevyšlo. Mirek vedl 2:1, a to druhý set se smůlou prohrál na výhody. Čtvrtý a pátý set měl v režii soupeř. Dušan vyhrál první set, druhý prohrál jako Mirek také na výhody a čtvrtý set byl jednoznačný 1:11! Škoda. Příští týden v době prázdnin déčko hraje odložený zápas s poslední Konstruktivou. Já nemohu nastoupit, snad bude Vikas, ale ten to sám nevytrhne.