SK START Praha

Tento týden přímý souboj prvního s druhým a jasné prvenství v soutěži!

Ruka se velmi zlepšila a tak jsem to zkusil proti Elizze. Áčko hrálo na Střížkově a i přes konečnou remízu výsledek v podstatě určil postupující do 1. třídy. I když teoreticky to ještě úplně hotové není, tak vývoj ve 3. lize nejspíš pošle do první třídy jak nás, tak Střížkov. Béčko i přes rozdílnou pozici v tabulce šlo do utkání s Elizzou, odhodlaně. Elizza totiž na týmy z konce tabulky ve druhé půli nechodí kompletní. A céčko mělo za soupeře vedoucí tým 6. třídy.

TJ Střížkov C vs. SK RTTI Poplatky.com A   9:9

Střížkov je druhý za námi a kromě porážky s námi v prvním kole a tří remíz, hraje také na postup. A nebýt našeho velkého náskoku, dalo by se říci, že to mohlo být utkání o první místo. Na utkání jsem necestoval a tak jsem pověřil opět Martina, aby zpracoval malou reportáž z utkání. Zhostil se toho velmi svědomitě a tak po menších „redakčních úpravách“ předkládám jeho autentický komentář:

„Na zápas jsme přišli v klasickém složení, tedy: Dan, David, Honza A., a já. David nás hned po příchodu upozorňoval, že má domluvený tenis. Nejdříve jsem mu to odkýval, ale když jsem uviděl jejich sestavu, tak už jsem neřekl ani slovo. Nechtěl jsem mul brát naději na rychlý konec zápasu. Myslím, že to vzápětí sám pochopil.

Honza s Danem vyhráli svoji čtyřhru celkem v klidu, ale my s Davidem jsme zřejmě soupeře trochu podcenili. Paradoxně nejlepším hráčem u stolu byl nejstarší hráč, Kočvara, který překvapivě topspinoval z obou stran ze střední vzdálenosti a neomylně!!

Já jsem nastoupil olepený kapsicínovou náplastí na zádech a namazán mariánkovou hřejivou mastí, protože kolaps zad na Zelené Lišce jsem měl ještě v živé paměti. Dan i David vyhráli a já jsem nastoupil na jejich nejslabšího hráče, prohrával jsem 0:2 a nakonec 3:2 po boji vyhrál. Záda se ozvala… Honzovi se nedařilo, ale bojoval a vždy chyběl pověstný kousek!

Dan vyhrál všechny 3 zápasy a schylovalo se k jeho utkání s hráčem Milkem (je to druhý nejlepší hráč soutěže s velkou kvalitou, myslím si určitě divizní). Zápas měl ohromnou atmosféru, trval 5 setů, jeden z nich dokonce 20:18, byl plný famózních výměn a nečekaných zvratů. Úroveň 3. ligy! Dan hrál svůj obvyklý standard, tj. zápas s celou řadou prasátek a neuvěřitelných agresivních bloků.

Zde bych se zastavil nad, v těchto nižších pražských soutěžích, málokdy viděným chováním střížkovského hráče Milka. S naprostým klidem přijímal Danova prasátka (v míči dokonce 3x), nestěžoval si, neplakal, nevymlouval se. S klidem bez větších negativních emocí se soustředil na hru a s Danem hrál krásný stolní tenis. Co všechno Dan vrátil je neuvěřitelné a famózní!!!!!! Zápas nakonec prohrál Dan 12:10 v 5. setu, když vedl už 9:7 a měl podání, škoda!

Za stavu 9:7 na zápasy pro nás, jsem šel hrát poslední zápas z jejich nejstarším hráčem. Záda mě už hodně bolela a pokud nemohu hrát svůj agresivní pinčes, tak jsem vyřízenej, možná s větší bojovností a pokusem ho usklápět jsem mohl uspět, ale k tomu jsem nenašel morální sílu…

Honza pak prohrál s jejich čtyřkou a tak jsme po několika letech ztratili první body.

Zápas to byl úrovní špičky 1. třídy a oba týmy si zaslouží postup, ke kterému nejspíš oba míří!

Na závěr bych napsal slova Davida, která mě velmi potěšila, cituji: “Zápas se mně moc líbil a takové budu s radostí hrát!“

Je to přesně o tom, že se blížíme do soutěže, kde budeme o vítězství muset hodně bojovat a kde si zahrajeme i pěkný stolní tenis!!“

Jen malou poznámku k hráči Milkovi. Myslím si, že to je skutečně jeden z mála slušných hráčů, bez negativních emocí, který soupeře nikdy nijak nezesměšňuje, nenadává mu a nevymlouvá se. A přitom je herně dost na výši. A ještě něco k soupeři jako takovému. U nás prohráli 10:5 a to jsem ještě dvě utkání hrál já a Milek dělal 3 body. Postup z druhého místa mají v podstatě zajištěn. Přesto postavili velmi silnou sestavu s cílem nás porazit. I to je úžasný přístup na rozdíl od všech těch „honičů“ procent, kteří raději k nám nepřijdou, jen aby si nezkazili celkové hodnocení!

SK RTTI Poplatky.com B vs. TTC Elizza Praha I     4:10

K tomuto utkání není vcelku co napsat, ač jsem byl přítomen. Elizza je velmi silný soupeř, který pomýšlí na postup. Přesto jsme to chtěli zkusit. Mě úplně přestala bolet ruka a díky tomu jsem zapomněl si vzít ortézu, vůbec jsem si to neuvědomil. Debla s Martinem jsme zvládli na výbornou a vyhráli ve třech setech. Patrik s Jirkou prohráli ve třech, ale jak! První set 18:20, druhý 11:13 a třetí 13:15!

Já hrál první zápas, vyhrál první set a nechci dělat frajera, ale možná bych vyhrál i celý zápas. Jenže ve druhém setu mě zase bodlo v lokti a bylo vymalováno. Teprve teď jsem si uvědomil, že hraji bez ortézy. Její rychlé navlečení už bylo zcela na prd! Takže nastal známý scénář s kontumacemi.

Dva zápasy vyhrál Martin a jeden Jirka. Martin si zřejmě chtěl vyzkoušet tzv. „Patrikovu taktiku“. V čem spočívá? No soupeře podusíte pěkně v prvních dvou setech a vyhrajete je bez zjevných problémů. Soupeř je načnutý a jen udiveně kroutí hlavou. Nejlepší je, když první sety jsou třeba 11:3 a 11:4. Potom soupeře totálně odrovnáte a zblbnete tím, že změníte vítěznou taktiku a necháte ho vyhrát následující tři sety.

Má to ten efekt, že když to uděláte nějakému soupeři hned na začátku zápasu, tak takový soupeř ve strachu, aby ho zase někdo nezblbl, tak raději své další zápasy vyhrává 3:0!

Na závěr něco solidnějšího. Ač hráči z Elizzy jsou stejně jako ze Sparty mladí kluci, tak s těmi elizzáckými se dá normálně bavit, jsou příjemní a slušní. Pravda je, že i oni mají problém s Martinovými „nadhozenými“ servisy, ale nakonec to přešli.

SK RTTI Poplatky.com C vs. SF SKK El Niňo Praha L      5:10

Na Kotlářce jsme v první půli dostali pořádný klepec, ale doufali jsme, že doma by to mohlo být lepší. El Niňo je jeden z těch klubů, kdy nikdy do poslední chvíle nevíte kdo přijde. Mají tolik „omladiny“ že každé utkání může být z hlediska personálního obsazení jiné!

A také ano! Ze sestavy u nich dorazil jen jeden, zato asi ten nejlepší. Nejstarší niňák byl evidentně cizinec z východu Evropy. Nejmenší a nejmladší byl také cizinec z bližšího východu Evropy. Konec tajností: Ukrajinec neprohrál ani jednou a Slovák (spíš Slováček) dvakrát.

Naše čtveřice: Radek, Ivo, Tomáš a Pavel neměla moc šancí. Jen Radek dělal 3 body a Ivoš 2. Já byl přítomen jen na debly a pak jsem šel pryč. Ivo mi zase mailem poslal svůj minikomentář:

„Škoda, že jsi odešel dříve. Asi bychom stejně nevyhráli, ale byl bys přítomen velmi bojovnému utkání mezi Radkem a Beranem. Fandili jsme trochu víc nahlas, protože ten mladíček přišel o poslední zbytek sympatií, když za vypjatého stavu, tuším, že ve 3. setu vyhlásil time. Radek tím po chvilce zakontroval též. Pak to zkusil ještě jednou, s negativní odezvou soupeřova týmu, že to nejde. Já četl pravidla a soutěžní řád naposledy v minulém století, jak to je? Neměl bys nám udělat seminář s příklady z praxe, ať už U Jelena, Hrocha, nebo třeba Bílé kuželky?“

Ano, Ivo, školení udělat mohu. Jinak mladíček měl pravdu. Time si hráč může vzít jen jedenkrát za celé utkání. Jak znám Radka, udělal to schválně, aby ho rozhodil! A komentář pokračuje:

„Zpátky ke stolu, Radek bojoval, v koncovce byl obětavý jako Nadal s Djokovičem a dopadl skoro jako Bank, zastavila ho až zeď a topení, ale míček vyhrál a pak celý zápas. Snad ty modřiny nebudou mít vliv na funkci. Tomáš s Pavlem jim to nedali lacino, ale bohužel jejich výkon na favorita včera nestačil. Radek hrál výborně, ale ten Korchak taky. Já byl rád, že jsem neprohrál s tím levákem a ten nejmenší kupodivu nekladl odpor. Čtyřhru jsem pokazil tentokrát Tomášovi. Takže tak. Tímto zdravím i spolubojovníky, kteří včera nehráli, nakonec to skončilo 5:10. Za týden hrajeme v pátek na Pankráci, myslím, že jsme je na podzim porazili, co takhle ještě u nich?“ 

Tolik ze zápasu céčka. Rodí se nám dvě nové zpravodajské hvězdy: Martin za áčko a Ivo za béčko. Kdo se přidá příště?

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení