SK START Praha

Tak to za existenci klubu neznáme: díváme se na soupeře z úplného dna!

Áčko opět nastoupilo bez dvou opor, nemocného Honzy A. a cestovatele Martina. A tak nasoupil předseda. Béčko zaznamenalo dvě novinky. První je, že se ocitlo na úplně posledním místě a tento pocit dosud hráči nepoznali. Druhou novinkou bylo, že muselo béčko nastoupit ve třech.

SK RTTI Poplatky.com A vs. TTC Praha A                10:2

V pondělí dorazili zástupci ambiciosního klubu TTC, který začíná trpět tzv. nemocí ElNiňos, která spočívá v neustále se zvyšujícím počtu družstev. Jsem zvědavý, kdy bude hrát 7. třídu TTC Praha „Žet“ (nyní mají „I“, Niňo má „M“).

V deblech měl premiéru pár Honza a Káfa, nervózní nebyli a se soupeři si poradili. Druhý debl už nějaké ty úspěchy má za sebou a tak také nebyl nervózní. Dan s předsedou soupeře v pohodě porazili 3.1.

Singly byly odehrány podle papírových předpokladů, to znamená Dan, Káfa a Honza bez ztráty kytičky a předseda dvakrát ztratil kytičku.

Je zajímavé, že všechny dvouhry se hrály jen na tři sety až na poslední dvě. Káfa i Dan museli o svá vítězství najednou z ničeho nic bojovat v pěti setech.

Takovou mimo pinčesovou zajímavostí bylo, že jsme měli jednoho diváka. Přišel mezi nás táta Honzy, můj spolužák ze ZDŠ. Ale nepřišel se podívat na syna, ale na mě.

SK RTTI Poplatky.com B vs. KK Konstruktiva Praha A    3:10

Ty skoro tři týdny, co je pryč Martin, je opravdu kritických. A dnes to vyvrcholilo tím, že jsme nakonec museli hrát ve třech. Nebyl jsem schopen sehnat čtvrtého, buď pracovní, osobní nebo zdravotní důvody. Nakonec jsem dostal příslib od Heleny. Jenže jí se zřejmě zalíbil Patrikova „nemoc“ a tak si šla zahrát tenis a odkulhala z kurtu. A týden je nepoužitelná…

Ve čtvrtek se v tělocvičně objevili tři stateční: Jirka, Radek a Martin. Stále jsem doufal, že třeba soupeři dorazí jen dva a budou škemrat, abychom to „napsali“ a já jim jako milostivě řeknu, že tedy musím zavolat čtvrtého, který je na cestě, aby zbytečně nejezdil. No byl to opravdu jen sen a soupeři přišli ve čtyřech. Díky tomu bylo utkání celkem rychlé za za hodinu a čtvrt bylo hotovo. Jirka hrál opět výborně a uhrál dva body. Kromě jednoho utkání zatím bodoval ve všech!

Martin vyhrál hned své první utkání se soupeřem, který působil trochu frajerky a nepřipouštějící si porážku. Průběh zápasu byl však zajímavý a dal vzpomenout na Elizzu a Martinův zápas kdy ze stavu 0:8 otočil na 11:8.

V prvním setu nic nenaznačovalo, že by měl soupeř prohrát. Stále vedl o víc míčků, a když byl stav 9:5 pro něj, viděl to jednoznačně. Ale bohužel pro něj jen on. Ne že by Martin najednou začal hrát nějak špičkově, ale vyšly mu míče, které nekazil a najednou tady byla otočka na 11:9 pro Martina. Na soupeři bylo velmi vidět, že ho to „mrzí“.

Druhý set Martinovi vůbec nevyšel a prohrál 11:3 a to soupeře zřejmě utvrdilo, že problém byl jen v prvním setu. Asi tomu bude málokdo věřit, ale ve třetím setu soupeř vedl 7:2, aby ten set prohrál 11:8! Soupeř prohrával 2:1 na sety a přitom to vlastně mělo být už 3:0. Jeho psychika byla hodně dole, ale Martin mu zlepšil náladu, když prohlásil: „Pět setů nevydržím, stejně vyhraješ“.

Ve čtvrtém setu vedl konstruktivec už 10:1 a Martin začal zase přidávat body. Když to bylo 10:5, začaly soupeři být velké trenky, jak se mu sevřel zadek. Naštěstí pro něj set zakončil.

Poslední set byl z pohledu předchozích „normální“. Martin na otočce vedl 5:4, pak přidal další 3 míčky a ten rozdíl se posouval až dokonce a Martin uhrál poslední set bez problémů.

U tohoto zápasu však nastala docela zvláštní situace. Za Konstruktivu nastoupil hráč s dvojí identitou. Jak je to možné? Pro soutěže v Praze v rozmezí pondělí až pátek se jmenoval jinak, než pro zápasy o víkendech hraných v Moravskoslezském kraji!! Přitom fotografii měl u obou jmen stejnou. Nakonec tento klub obdržel od STK pražského pinčesu trest v podobě kontumací zápasů, ve kterých tento dvojí agent hrál.

TJ Sokol Stodůlky F vs. SK RTTI Poplatky.com C             9:9

Céčko si to rozdalo v přímém souboji o druhé místo a nedopadlo to špatně, přesto remíza byla spíše zklamáním. Problém začal už při nominaci na utkání. Kromě standardních hráčů Radka, Vaška a Iva, nebyl nikdo další k dispozici. Důvodem byly buď zdravotní důvody, nebo pracovní zaneprázdnění. Nakonec zbyl jeden jediný člověk z celé škály možností. Druhý Radek. Ale i ten se necítil zdravotně v pořádku. Přesvědčil jsem ho, aby nastoupil alespoň v deblu a pak další zápasy hrál podle momentální situace.

Debly nakonec nevyšly vůbec a vedení 2:0 si soupeř udržoval až do poloviny utkání. Radek nakonec vydržel celý zápas (i když to nakonec odnesl a marodil) a bylo to možná klíčové. V polovině zápasu totiž vyhrál nad sokolem ze Stodůlek a tu chvíli se zápas zlomil a do dvoubodového vedení jsme šli my! Výborně hrál Vašek, který udělal 4 body a Radek přidal 3! Stálá opora Ivoš měl špatný den a udělal jen bod. Před posledními dvěma zápasy jsme vedli 9:7, od posledního Radka se bod spíš nečekal, u Ivoše to byla velká naděje. Vylosování vyšlo tak, že Ivo hrál proti jejich nejlepšímu hráči, a ten bohužel vyhrál. Takže z toho byla další remíza se steným průběhem jako v Podolí. Tam se také vedlo 9:7.

No, ale není to žádná tragedie. Co mají říkat naši kamarádi z áčka Olympu v 1.třídě. Ti vedli v souboji se Střížkovem 9:3 a také ještě stačili uhrát remízu…