SK START Praha

Sezóna pomalu končí – týden kontumací

Divize a první třídy budou své poslední zápasy hrát ještě příští týden. Ostatní soutěže od 2. třídy níž už končí tento týden. V naprosté většině soutěží je už minimálně dvě kola rozhodnuto o potupujících a sestupujících a podle toho to také vypadá. Co já tento týden schvaloval kontumací, to nepamatuji! A třeba v „naší“ 4.třídě B ze šesti zápasů byly hned čtyři kontumovány. Z našich čtyř družstev své utkání řádně odehrálo jen déčko. Pro zápas áčka byl připraven nastoupit jen Jirka. Nebylo možné nominovat hráče z jiných družstev, protože naše áčko, bečko a déčko hrálo v jeden stejný den. Áčko se tedy omluvilo áčku Pankráce. Vzápětí ale přišla omluva od déčka Pankráce našemu béčku. To snad udělali schválně, aby se pomstili.

TJ Pankrác A vs. SK START Praha A           10:0 wo

Personálně zdevastované áčko se muselo omluvit Pankráci, že k zápasu nedorazí. Jediný, kdo byl připraven nastoupit byl Jirka. Bohužel ve stejný den, tedy ve čtvrtek hrálo zároveň nejen áčko, ale i béčko a déčko. Náhrada hráči z nižších soutěží tedy nepřipadala v úvahu. Šéf Pankráce byl smutný, že se utkání nebude hrát. A to ještě nevěděl, že jejich tým ve čtvrté třídě udělá to samé nám – kontumuje utkání.

SK START Praha B vs. TJ Pankrác D           10:0 wo

Na utkání byla připravená sestava: Dáša, Honza, Dan, já a na střídání tentokrát Ivoš. Chtěl jsem odvetu za první utkání, ve kterém jsme prohráli na Pankráci 8:10. Tyto plány mě narušila neúčast dvou hráčů základu: Jirky a Radka. Jirka měl nějaké řízení kvůli vodoměrům a Radek odjel zase na dovolenou mimo ČR. Věřil jsem však, že i v této improvizované sestavě soupeře porazíme. Přeci jenom hrát doma je lepší. Jenže den před zápasem plány na odplatu vzaly za své úplně. Volal mi zástupce soupeře s tím, že nedá dohromady sestavu a tak se omlouvá a nedorazí.

Nakonec jsme se v hale sešli v plánované sestavě s tím, že si mezi sebou zahrajeme. Pracovně jsem to nazval, podle Dočesné při závěru sklizně chmele, jako „Dopinčesová“ Nakonec jsme měli ještě dva diváky! Přišla Alice a Honza A. Já si dělal zálusk na vítězství nad Dášou a tak jsme hned rozehráli zápas. Říkal jsem si, že to zvládnu. Na anťák hrát umím, Dášu znám léta a nejsem takový robot jako ti mladí hráči, které vždycky smázne. Všechno teoreticky souhlasilo, prakticky jsem ale neměl vůbec žádnou šanci – 0:3. Pak jsem si spravil chuť vítězstvím nad Ivošem. Dáša ještě v krásném zápase porazila 3:2 Honzu P. Dan hrál s Ivošem a Honzou, ale nevím jak tyto zápasy dopadly.

Uklidili jsme stoly a poseděli dole na baru. Velmi příjemná atmosféra zakončila pro béčko letošní sezónu. Pěkně v teple a suchu jsme přečkali neuvěřitelný plavák a ve 22 hodin se vydali mezi osvětleným Národním divadlem a Pražským hradem domů.

Účastníci „Dopinčesové“

SK START Praha C vs. SF SKK El Niňo Praha J              10:0 wo

Odpoledne v den zápasu mi volal pan Kaucký, že se tým El Niňa k dnešnímu zápasu nemůže dostavit, protože nedá dohromady sestavu. El Niňo je v páté třídě první a už jistě postupující, tak si nejspíš chtěli chlapci z týmu někde sednout a hrát hry na počítači. Rychle jsem ještě dal vědět nominovaným na zápas (Helena, Jirka, Vašek a Ivo). Jirka a Vašek byli ještě u domu a tak to odpískali. V hale se sešla Helena s Ivošem a chvíli potrénovali.

Dva trosečníci Helena a Ivo

KK Konstruktiva C vs. SK START Praha D             10:2

Družstvo déčka bylo jediné, které si zahrálo regulérní zápas. Ale i oni měli namále, protože dali dohromady jen tři hráče: Ferdu, Dušana a Mirka. Dva body uhrál Mirek.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení