SK START Praha

Sezóna nám skončila a tak jsou na řadě „tréninky“!

Tak, a máme po sezóně! Tedy po té pinčesové. Některým naopak zase něco začíná. Někdo se vrhne do víru tenisu, někdo začne budovat svoji novou existenci, někdo bude klub připravovat na novou sezónu jak dokumentačně, tak personálně.

V pondělí 13. 5. jsme se sešli na prvním tréninku. Do uvozovek jsem ho v nadpisu dal proto, že jsou to spíše tréninkové zápasy a dokazování „tomu druhému“, kdo že je lepší. Tento první „trénink“ nám však trochu zkazili Alice s Martinem, protože ti si dali jeden super trénink bez uvozovek!

Takhle popadat dech jsem Martina ještě neviděl. To nebyl jen tak trénink halabala, to byl trénink hodný mistrů asiatů! Nejrůznější kombinace úderů se střídaly s rozehrávkami servisů. Náročné to pro Marťase bylo ze dvou důvodů. Prvním bylo, že Alice zásadně trénuje s více míčky. Žádný jeden, který se chodí stále sbírat a při tom se odpočívá! A druhý důvod je ten, že Alice prostě nezkazí. Martin funěl snad víc jak já.

Po tréninku se mi přiznal, že vždy po nějaké famózní kombinaci, která navíc vyzněla pro Alici, jí chtěl položit jednu otázku. Ale protože ví, že pokládat zrovna tuto otázku máme v klubu všichni zakázáno, tak se s vypětím všech sil ovládl.

Dalšími hrychtivými členy klubu v tělocvičně byli Jirka, Patrik a já. Patrik sice v mailech deklaroval, že dorazí 18:29, ale to by nesměl být Patrik, aby jasně neukázal, že držet časový harmonogram, je nad jeho síly.

Rozehrál jsem se s Jirkou a šli na zápas. Jirkovi tím, jak výborně odehrál třetí třídu, stouplo sebevědomí na maximální hodnoty. Na konci loňské sezóny jsme hráli turnájek, na kterém jsem Jirku šmiknul a prohrál s Patrikem. Letos jsem prohrál jak s Patrikem, tak s Jirkou. Ten však na rozdíl od loňska rozdílem třídy porazil i Patrika. Mně dal takovou sodu, že jsem se nestačil divit. Při zápasech mu vytýkám to jeho šílené hraní po „lajnách“, protože to často netrefuje a nestojí na to. Asi si to vzal k srdci, protože když hrál se mnou, tak trefil všechno úplně famózně.

Patrik ve dvou setech v zápase se mnou vedl velkým rozdílem, v prvním dokonce 10:5 a vždy ke konci se mu začaly plnit kalhoty jako v zápasech soutěžních. Horko těžko sety dotahoval do vítězných konců! Jirka z prvního setu natočil video: http://1drv.ms/1yyLIuI

Po odchodu Alice jsme si dali jeden debl: Martinové proti Patrikům a Jirkům. Únava na mojí straně byla obrovská, ale protože se mi s Martinem hraje dobře a nebojíme se nikoho, šel jsem do toho. Nechtělo se mi však moc hýbat a tak jsem až moc spoléhal na to, že to Martin vždy ukončí nějakým výstavním úderem. Asi všechny výstavní údery vypotřeboval při tréninku s Alicí a tak jsme těsně podlehli 2:3. Jirkovi chodily na stůl zase ty „lajny“ to se nedá hrát. Když prostě, hlavně při deblu, čekáš, že to musí jít na 100% křížem a ono to jde někam jinam úplně proti přírodě, to se nedá hrát.

A když se k tomu připočtou ty Patrikovy „náhody“ dopadající na soupeřovu polovinu stolu, tak to v součtu prostě je porážka. Příště si dáme hned na začátku tréninku a ještě „o něco“ a budeme vidět, kdo bude prát hnědé kalhoty…

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení