SK START Praha

Sezóna končí a na výsledcích je to vidět

V pražských soutěžích se už většinou dohrává z povinnosti a podle toho to také vypadá. Když náhodou některý z týmů rovnou zápas nevzdá, tak hraje ve třech, nebo s velmi slabou sestavou. I my jsme tento týden, kromě béčka, měli personální problémy. Áčko a béčko hrálo v jeden den, navíc už skončila možnost startů mladíků. V céčku bylo více nemocných, než je zdrávo. A to nás příští týden čeká extrém: v jeden den hraje A, B i D.

SK START Praha A vs. TJ Sokol Běchovice A       6:10

Závěr sezóny je docela personálně hektický i u áčka. Mladíci už hrát nemohou, takže ke dvěma celosezónním držákům Jirkovi a Martinovi se musí složitě hledat další hráči. Tentokrát to vypadalo dobře. Byl včas předjednán start Dana a přemluvil jsem Káfu, i když si asi myslel, že má letos odehráno. A i když naším soupeřem byl již jistý postupující do divize, přesto chceme končit sezónu důstojně.

Jenže dopoledne v pondělí mi volal Martin, že onemocněl a že nepřijde. Odpoledne psal David, že je služebně na Moravě a že nestíhá, resp. Že začátek určitě nestihne. Další problémem byl opět „dvojzápas“, kdy v ten samý den hrálo béčko. Zoufale jsem hledal třetího hráče, který by nastoupil do zápasu, aby se nemuselo kontumovat. Nakonec jsem sehnal Ferdu, který stejně pobýval na Střeláku. Sice potřeboval původně odjet v sedm večer domů, ale je to přeci předseda klubu, tak musí jít příkladem. Řekl jsem mu, že až dorazí David, tak může odjet.

Káfa se velmi pochlapil a sice nestihl debla, ale do dvouher už nastoupil. Ferdovi se to, že pomáhá áčku tak zalíbilo, že zůstal celý zápas. Nakonec se žádný nářez nekonal a kluci uhráli proti favoritovi velice slušný výsledek. Kromě Ferdy bodovali všichni.

TJ Zelená Liška A vs. SK START Praha B              6:10

Béčko už nemůže být ani horší, ani lepší než páté. Je to vynikající výsledek vzhledem k tomu, jaké problémy nás potkaly ke konci roku.

Na Lišku jeli kluci ve složení Honza P., Jirka, Radek a Dan, tedy hodně silné složení. Debly skončily remízou. Po první rundě byl stav 3:3. Honza vyhrál bez větších problémů (ostatně jako ve všech dalších zápasech) a Radek zvládnul své utkání se ztrátou jednoho setu. Jirka prohrál 1:3, ale všechny sety, které vyhrál soupeř byly na výhody, takže to klidně mohlo být i opačně. Své pověsti skvělého divadelníka nezůstal nic dlužen Zdeněk Smrčina a předvedl divadelní kus na téma, jak rozhodit soupeře. Nastoupil k utkání s Danem, který má potah „trávu“ zelené barvy. Zdeněk začal tvrdit, že dle pravidel barva potahu nesmí být v barvě stolu! Nevím, jaká četl pravidla. Navíc barva potahu je brčálově zelená, kdežto stolů tmavě zelená. Když jsem toto pravidlo řekl rozhodcovským bardům na utkání Extraligy, rozesmáli se tak, že měli problém se do zápasu zklidnit. Možná měl Dan odpovědět, že četl, že je to obráceně. Stoly nesmí mít barvu potahů hráčů. Zdeněk stále vykřikoval, že to bude chtít zanést do zápisu. Ještě, že tam byl Karel Krieger, který to zklidnil. Ale rozhodit Dana se mu povedlo.

V dalším kole prohrál jen rozhozený Dan a tak jsme vedli 6:4. Jirka odehrál s provokatérem pět setů a bylo dobře, že vyhrál. Také si však vyslechl své. Zdeněk v následné rundě lehce prohrál s Honzou a protože byl napsán na céčku, už si nezahrál. Po třetím kole to bylo 8:6 pro nás a dílo dokonali v dalších dvou zápasech vítězně Honza a Jirka.

SK Slivenec B vs. SK START Praha C                    10:8

Ani céčku už o nic nejde. V tomto utkání hrozilo, v případě výhry Slivence, že půjde v tabulce před nás. Původní nominace byla: Dan, Adam, Patrik a Pavel. Konečně se do hry dostal také Pavel. Bohužel nemůže chodit na domácí zápasy, které jsou v pondělí a pondělky Pavel nemůže. Sestava dobrá, minimálně na remízu. Ono se ve slivenecké chatrči hraje dost blbě. Jenže den před zápasem se ozval Adam, že je nemocný, nějaká viróza. Je pravda, že když jsem s ním ve čtvrtek mluvil, jeho hlas nasvědčoval problémům s hlasivkami. Skřehotal dobře. Musel jsem sehnat rychle náhradu, jenže ta připadal jen z déčka. Takže nakonec šel hrát Dušan.

Slivenecký šéf dlouho nezadával výsledek do registru, takže jsem nic nevěděl. První informaci jsem dostal až od Patrika druhý den dopoledne. Výsledek mě překvapil a zároveň rozesmutněl. Opět ten nejhorší možný výsledek: prohra 10:8!

Dan s Patrikem uhráli dohromady těch osm bodů. Dan neprohrál ani jeden zápas a Patrik jeden. Spolu vyhráli debl, vedli 2:0, pak dvakrát prohráli na výhody, ale pátý set už zase patřil jim. My jsme byli stále o jeden bod ve vedení a soupeř dotahoval. To se změnilo v okamžiku, kdy Patrik prohrál ve třetí rundě s trávařem. Od té doby jsme naopak dotahovali my.

Umím se vžít do pocitů našich borců, kdy se končí po 22 hodině a ještě se těsně prohraje. Jsem přesvědčen, že kdyby býval mohl přijet Adam, vyhrálo se! Zase na druhou stranu si kluci zahráli pro sebe, Patrik a Dan si „zlepšili procenta“. Patrik se mi svěřil, že mu pinec jde lépe od té doby, co doma trénuje na bicí. Má prý velmi uvolněné zápěstí, a to pak hraje samo! Ještě kdyby tak mohl hrát častěji! Patriku více sportu a méně politiky!

SK START Praha D volný los

Naše déčko má opět volno. Díky jarním prázdninám byl náš tým bez pinčesu více jak měsíc! Kdyby nebylo odloženého zápasu s KTS OBO, už by ani nevěděli, jak ten sport vypadá.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení