SK START Praha

Ostrý rozjezd nového roku! Dostali jsme dárek!

Tak takový začátek soutěží nepamatuji! Nemyslím výsledkové, i když jednoznačné vítězství áčka je pěkné, ale časově. Pátrám v paměti a nevybavuji si, že by se soutěžní zápas hrál třetí den po Sivestru! Soutěže pro divizi a 1.trídy v Praze začínali už v týdnu od pondělí 3.1.2022. A to jsme například hráli zrovna my. Je to celé posunuté kvůli předčasnému ukončení soutěží na jaře 2020. Ve jmenovaných třídách je více týmů než obvyklých 12 a tak se začíná dřív. To bylo i na začátku soutěží, kdy tyto třídy začínali už druhý týden v září, což také nebývalo. Myslím, že to není dobré řešení a že soutěže klidně mohly začínat až ten další týden. No tak se místo konce ve druhém dubnovém týdnu skončí na konci dubna. Bóže, co se stane? Snad jedině to, že Káfa už bude spíš hrát fotbal a tenis než pinec…

V období mezi vánočními svátky a Silvestrem jsem s Ferdou řešil a vyřešil příjemný dárek pod stromeček. Budeme mít od ledna nové dva stoly Donic Waldner Premium 30! Při řešení nákupu nastala otázka zda zelený nebo modrý. Dal jsem hlasovat on-line a začalo to zajímavě. Prvními hlasujícími byli oslovení zástupci C a tam to začalo vyznívat pro modrou barvu, pak se připojili další z béčka a už se to vyrovnalo. Ovšem, když se zapojilo áčko, už nebylo vůbec žádných pochyb o barvě. Díky jednoznačném názoru áčka byly koupeny stoly zelené barvy. Jediným hlasem, který zachoval určitou neutralitu, byl hlas Jirky Havla: „Mě je to fuk!“ To se pozná hráč s velkým H. Jirkovi je jedno proti komu hraje, na čem hraje a zmastí je všechny!

Už minimálně 5 let poslouchám u stolu Patrikovy výkřiky: To jsou ty naše klacky! Nevěděl jsem, jak na to přišel, myslel jsem, že třeba uklízel na podzim zahrádku, sbíral klacíky, aby je spálil a všem vyprávěl, že jsou to klacky jeho a jeho rodiny. Ne, ne, už vím odkud tomá. O tom jsem přesvědčený.

O Vánocích jsem projížděl v jednu chvíli televizní programy a u každého jsem se na chvíli zastavil. Přepnul jsem na kanál, kde běžel závěr Mrazíka. Nepatřím mezi ty recesisty typu Dejdara, kteří se na Mrazíka pravidelně dívají každý rok. Já ho naposled viděl tak v sedmi letech. Takže závěr této šílené pohádky, Ivan je v obklíčení loupežníků, kteří mají navrch. Najednou z nebe začnou padat kyje loupežníků, které na začátku pohádky Ivan, tuším, vyhodil do obrovské výšky. A jak kyje padají po čase z té výšky, tak padají na hlavy loupežníků a jejich kápo křičí: „To jsou ty naše klacky!“ Takže Patrik patří k nadšeným sledovačům Mrazíka. A Patriku netvrď mi, že to nemáš z téhle pohádky.

TJ Lokomotiva Vršovice C vs. SK START Praha A          2:10

Původně jsem se na zápas chtěl jet podívat, ale nestíhal jsem. Byl to celkem rychlý a jednoznačný zápas. V sestavě nechyběli mladíci z Benešova. Zase mají před sebou 6 zápasů, ve kterých mohou nastoupit. Už máme i rozvrženo, kdy nastoupí, ale dopředu se to neříká, aby soupeř nevěděl! Martin byl na zápase přítomen jen jako mentor, takže je nejspíš jasné, kdo další hrál: Káfa a Ňéma.

Po vyhraných obou deblech to pak bylo po první rundě 5:1 pro nás. Prohrál jen mladší z Martinů s obranářem. Po druhé rundě to bylo 8:2 pro naše borce s tím, že bod za vršovické udělal stejný hráč jako v kole prvním. Porazil Davida 3:2, ale dle slov Jirky si za to možná David mohl tak trochu sám, protože celkem bez problémů vedl už 2:0 na sety! Kromě tohoto pětiseťáku to byl ještě mladší Martin, který také svedl bitvu na 5 setů s nervy drásající koncovkou, kterou zvládl 12:10.

Starší Martin a Ňéma pak v klidu zápas ukončili, ale protože Martin potřeboval 4 sety, tak si ještě do osobních výsledků připsal lehounké vítězství 3:0 Káfa!

Říká se: „jak na nový rok, tak po celý rok“. Sice bylo třetího, ale vůbec by se nikdo ze Startu nezlobil, kdyby to pořekadlo platilo co nejdéle.

… a na závěr

Dostal se k mým rukám článek ze starého odborného časopisu Kvasný průmysl č.8, kde výzkumník Jiří Cuřín publikoval studii zabývající se otázkou pitnosti piva. Je to seriózní článek, vždyť na začátku 70. let byly všechny články přeci seriózní!

V článku Cuřín píše, že pitnost piva musí být posuzována větším počtem hodnotitelů zvyklých běžně konzumovat pivo a výsledkem je průměrné hodnocení. Pitnost piva se pak nejlépe posuzuje v domácím prostředí.

Dle Cuřína může mít pivo čtyři stupně pitnosti:

  1. Pivo vzbuzuje intenzivní chuť k dalšímu napití
  2. Pivo vzbuzuje chuť k dalšímu napití
  3. Pivo nevzbuzuje chuť k dalšímu napití, avšak nebudí nechuť k dalšímu napití
  4. Pivo vzbuzuje intenzivní nechuť k dalšímu napití

Autor popisuje pivo jako slabě alkoholický nápoj s dvojí funkcí. První funkcí piva je, že dodává organismu vodu stejně jako ostatní základní potraviny, druhou, že se jedná o nápoj vytvářející určitou společenskou atmosféru.

Význam obou funkcí piva se může měnit. Vodítkem je spotřeba piva na jednoho obyvatele. Při vysoké spotřebě piva na obyvatele nabývá na významu funkce piva jako nápoje navozujícího specifickou atmosféru. Má-li pivo obstát v soutěži s jinými nápoji, musejí producenti piva věnovat mimořádnou pozornost pitnosti svých výrobků. Je to v souladu i s celospolečenským zájmem, neboť konzumace piva je spojena s menšími negacemi než konzumace lihovin.

Je pravda, že mám kamarády, kteří se už léta drží 1. stupně pitnosti piva. Já jsem asi tak u 3. stupně…

 

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení