SK START Praha

Mladíci poprvé rozděleni! A zase odklady kvůli C19

Jeden týden se odehrály zápasy všechny, ale druhý týden opět řádil v klubu Covid. Takže jsem zase shrnul dva hrací týdny do jedné reportáže. V pondělí k nám zavítalo El Niňo. I přesto, že Martin není v ČR, tak jsme nesložili zbraně. Bohužel nemohl nastoupit ani Martin D. Béčko si muselo poradit bez Radka, který také není v republice. Ale poradilo si více než dobře. Céčko horko těžko dalo dohromady nominaci čtyř hráčů. Tak snad jen déčko nemá zatím personální problémy.

SK START Praha A vs. SF SKK El Niňo Praha G    7:10

Jak jsem psal, Martin R. odjel mimo ČR a Martin D. byl nemocný. Sestavu jsem konzultoval právě s Martinem a dospěli jsme k názoru, že budou hrát Ňéma, Káfa, Martin M. a k nim ještě povoláme Petra. Když se na Startu objevili soupeři, viděli jsme základ soupisky z 2.třídy. První čtyři hráči Niňa nedorazili. Vypadalo to šancově. Měli to pěkně sestavené, dva zkušení starší hráči a dva mladíci. Jedním z těch zkušených byl i bývalý, ještě „předlistopadový“ hráč Startu, Zdenda Remeš. Hrával u nás národní ligu spolu s Jaroslavem Staňkem, Zábranou a Jirkou Hronem. Zřejmě byl sám tak natěšený na starou hernu, že dorazil už v půl šesté. Mě tedy tvrdil, že ho pan Kaucký poslal na Střelák s tím, že se hraje od 18 hodin. Proč ale neposlal na tuto hodinu i ostatní hráče Niňa……?

Utkání bylo docela dobře rozehrané, po první rundě jsme vedli 4:2. Pak se to bohužel začalo srovnávat – po druhé rundě 5:5. Od té doby jsme už jen dotahovali náskok soupeře. Výborně hrál Martin M., který tři zápasy vyhrál lehce 3:0. Jeden zápas prohrál s mladíkem, který nakonec uhrál čtyři body, smolně v pěti setech 2:3. V pátém setu to byla přetahovaná, která nakonec vyústila v porážku 12:14. Škoda dalších pětisetových zápasů. Byly celkem čtyři a z toho tři odehrál Káfa. Vyhrál jen jeden. Kdyby se k němu přiklonilo štěstí, mohl být možná celkový výsledek opačný. Ale na kdyby se nehraje.

TJ Slavoj Praha B vs. SK START Praha A              odloženo

V áčku byl jeden hráč základu pozitivně testován a tak jsme se domluvili se Slavojem na odkladu.

SK START Praha B vs. TTC Klánovice D                10:1

Čekalo nás utkání s nevyzpytatelnými Klánovicemi. V první polovině soutěže jsme k nim jeli v době, kdy byly první a šmikli jsme je 10:2. Sledoval jsem teď jejich výsledky a byly celkem dobré. Navíc k nám přijeli s hráčem, který v prvním zápase nehrál a je to jejich jednička. Naše sestava byla jasná: Dáša, Honza P., Jirka a Dan + já do debla.

Debly jsme vyhráli oba a je zajímavé, že jsme v prvních setech shodně obě dvojice vyhráli skoro ve stejném čase 11:1. V první rundě prohrál akorát Dan, ale přitom vyhrál první set a druhý set měl výborně rozehraný na vítězství. Vedl 9:6, ale zase to trochu „prokaučoval“, set prohrál a pak už to nenapravil. Ostatní naši hráči v pohodě svoje zápasy zvládli. Dáša hrála na „béčku“ a tak na ní postupně vyšli papírově nejsilnější hráči soupeře. Ale já jí věřil, že si s nimi poradí a že je zároveň načne a nabourá jim sebevědomí.

Taktika se nejspíš povedla, protože Dášou poražený hráč z prvního kola prohrál hodně lehce s Danem, který ale proti prvnímu zápasu hrál minimálně o 50% lépe! Soupeři také evidentně vadilo, když jsme odměnili potleskem nebo výkřikem dobrý míček našeho hráče, který hrál na vzdálenějším stole. Dáša si vyšlápla na soupeřovu jedničku. Měla sice trochu víc práce než v prvním zápase (jeden set prohrála), ale myslím, že zápas měla zkušeně pod kontrolou. Honza zvládnul své oba zápasy s obvyklou bravurou a Jirka přejel svého soupeře tak jasně, že mu nasadil ve třetím nulu. Prý nechtěl, ale soupeř to stále kazil sám. Stav 9:1, a třak si jeden zápas navíc musel zahrát ten, který si to také sám způsobil prohrou v úvodu – Dan. Porazil soupeřovu jedničku 3:1. Končilo se nezvykle brzo!

TJ Sokol Suchdol-Sedlec vs. SK START Praha B   odloženo

Onemocnění v áčku mělo vliv i na hráče béčka a tak se odkládalo již třetí utkání ve čtvrté třídě. Doufám, že se vše stačí odehrát. Je zajímavé, že odklady vyšly na dva beznadějně poslední týmy.

SK SANK Běchovice A vs. SK START Praha C      10:6

Tak to zas byl zápas blbec! Konec skoro v deset večer a prohra 6:10. Za prohru mohu hlavně já, protože jsem neudělal ani bod. Debly dopadly remízou. Já s Ivošem jsme vyhráli lehce 3:0, Adam s Patrikem po boji prohráli 1:3. Škoda čtvrtého setu, kdy naši hráči vedli 10:6 a prohráli 11:13.

Ivo a Patrik uhráli po dvou bodech a Adam jeden. Byla škoda, že jsem nějaký bod nepřidal. Byl jsem blízko. Zase v týmu soupeře hráli takoví ti „čekající“ a „jen pinkající“ hráči, co sami nic nevymyslí, a to já jsem bezradný. Zvláště když vidím, že ve většině případů jen náhodou nastaví pálku a on se od ní míček odrazí. Bohužel tak, že bodují oni. Tentokrát jsem zahrál i dost spinů, ale soupeř zavře oči, bouchne do míčku a prostřelí vše, co mu stojí v cestě. Jeden hráč měl na bekhendu anťák, zkusil dva servisy mě do forhendu a šel jen sebrat míček. Měl ty sevisy naučené hrát na praváka, když ale zjistil, že s tím nemám problém, začal hrát servis do mého bekhendu. Principiálně je příjem stejný, ale přesto se musí dávat větší pozor. K těmto servisům ale přidal ještě tzv. údery Kozla Kozloviče. Úplně zapomněl, že existuje i forhend a jestli zahrál jeden forhendový úder za celý zápas, tak to bylo moc. Samé klohni bekhendem. Na to nemám nervy.

SK START Praha C vs. AC Sparta Praha K            6:10

Na Spartu nastoupilo céčko v sestavě Adam, Ivo, Vašek a Patrik. Zase se nepovedly čtyřhry a obě jsme prohráli 2:3 a jak se ukázalo byla to chyba. A navíc ty porážky byly pětisetové!

Patrik má teď docela formu, vyhrál dvě dvouhry, další dva body přidal Adam, oba ze čtyř zápasů. Vašek a Ivo uhráli po bodu (ze tří zápasů). Za Spartu ale vlastně hráli jen dva hráči, Rukavička a Benák. Oba vyhráli všechny své dvouhry a pomohli k vítězství v deblech, protože nehráli spolu, ale šikovně se rozdělili. Další dva hráči vše prohráli a uhráli dohromady jen 3 sety. Přitom ti dva borci ze Sparty museli shodně bojovat ve dvou zápasech pět setů. Když k tomu připočteme debly, tak šest zápasů naši hráči prohráli v pěti setech. Mít trochu štěstí, tak to mohlo být obráceně a bylo by z toho naše vítězství!

SF SKK El Niňo Praha N vs. SK START Praha D    10:4

Výsledek vypadá pěkně. Čtyři body proti Niňu, ale až na to, že tým z Dejvic hrál ve třech a ty čtyři body byly skrečované zápasy.

SK START Praha D vs. TJ Lokomotiva Vršovice H          1:10

Jediný, čestný bod, uhrál Mirek v pětisetovém zápase. Alespoň set si uhrál ještě Dušan. A spolu pak uhráli set v deblu.