SK START Praha

Konec roku a naše družstva jsou totálně zdecimovaná!

Dnes bude nezvykle dlouhý úvodník a nezvykle krátké reportáže.

Poslední týdny roku 2014 byly dost hektické z pohledu zabezpečení alespoň minimálního počtu hráčů na utkání. Máme v prvé řadě zraněné tři hráče a všichni to mají v nohách …!

Patrik při nevinné procházce s dcerou si umíněně stoupá do výmolu a pak se diví, že má nateklý kotník. Honza měl nejdříve problém se zády, jejichž omezená hybnost byla způsobena špatným počasím na stavbách. Bolesti zad dle jeho slov ustoupily, ale o to s větší vervou se nějak přesunuly do nohou. A Helena se před utkání se Stodůlkami šla rozhýbat na milovaný tenisový kurt a výsledek? Oteklé koleno! Budeme rádi, když se všichni marodi dají do pořádku pro druhou půlku.

Martin tři týdny cestoval po světě, aby se vrátil na dvě utkání a už zase hurá do světa. Vynechá první hrací týden v lednu, což zvláště béčku přinese velké komplikace, protože hrajeme ve Kbelích, které jsou za námi a bojím se bojím, že to nedopadne dobře.

Pak jsou tady hráči, kteří z objektivních důvodů mohou nastupovat jen do jednoho utkání týdně a hráči kteří z pracovních důvodů (hlavně před Vánocemi) prostě nemohou hrát vůbec.

Takže dědek předseda a Radek B. hráli v podstatě stále za dva týmy.

Pokud se týká reportáží, tak je to také hektické. Vloni jsem skoro pravidelně hrával za áčko i béčko a tak jsem byl přímo u zdroje dění. Dva zápasy popsat nebylo zas tak složité. Kde jsem nebyl, byl Patrik a on s vtipem sobě vlastním mi posílal reportáž psanou na stole.

Tři družstva je skutečně moc. Tedy moc, pokud to má psát jeden člověk. Teoreticky mohu být přítomen maximálně na dvou jako hráč. Abych si chodil pro reportážní inspiraci ještě na zápasy céčka, to už snad ani nejde. Jóóó, kdyby se v každém družstvu našel nějaký psavec, který by se reportáže ujal, to by bylo vynikající. Napadá mě pro céčko například literát Tomáš, ale on také nebaží po tom, hrát každé utkání.

Vím, že úroveň reportáží upadla, samotného mě to mrzí! Zvláště, když si se slzou dojetí v oku přečtu reportáže z prvního roku našeho hraní. Omlouvám se zvláště Danovi, o kterém vím, že moje výplody pravidelně a rád četl a prý se na ně vždy těšil!

Zřejmě to pro příští půlku zkusím zredukovat na jednu reportáž z utkání, kde budu aktivním účastníkem a na výsledkový servis ze zbývajících dvou zápasů. Nevím však, jestli reportáže ze zápasů béčka budou veselé. Vloni jsem psal ve třetí zprávě, jak na mě nad Národním divadlem mává třetí třída a zve mě k sobě. Když jsem po utkání s Pankrácí odcházel z haly a šoural se ztichlým parkem, viděl jsem jí znovu! Tentokrát však vylézala špinavá z temného kanálu a kynula mi opět, ale opačně. Zamračená mě od sebe odháněla a její výraz byl jasný: vrať se zpět i se svou suitou do čtyřky a už mi sem nelez!

Trocha toho slova k zápasům

SK RTTI Poplatky.com A vs. TJ Pankrác C             10:2

Soupeři přišli se dvěma hráči, kteří minulý týden hráli za pankrácké déčko. Nepřišel jejich nejlepší hráč a čtyřka základu. Asi se začne dít to, co vloni v případě áčka. Některé týmy budou vypouštět zápasy s námi. Výsledek byl jednoznačný, Oba body soupeře opět zařídil předseda – jedna prohra na stole a jedna kontumace. Ruka neuvěřitelně bolí při každém spinu, hlavně bekhendovém zápěstím.

Soupeři ale ze začátku nevypadali na jednoduché přejetí, i když se vyhrály oba debly. Předseda s Danem se v první setu opět zasekli na hodnotě sedm. Vedli 7:4 a zase prohráli, aby nakonec vítězství vybojovali v pěti setech.

Zase to byla komedie s „přítelem na telefonu“. Honza cestoval vlakem z Frýdku-Místku, kde byl služebně a řekl, že v případě potřeby by mohl být na Střeláku v 20:20. Po deblech byl předseda nervózní a poprosil Martina, aby sehnal Honzu. Ten poslechl a napsal mu SMS: už nemůžu, přijeď.

Káfa okem zkušeného hráče i po prohře předsedy stále tvrdil, že to zvládnou ve třech. Martin by se k němu asi přiklonil a Dan mlčel. Následně ale řekl, ať se počká, jestli na stolech hrající Káfa a Martin vyhrají. Oni sice vyhráli, ale stále se nikdo neměl k tomu, odvolat možná spěchajícího Honzu. Po získání desátého bodu nastala velice komická situace. Komická pro čtyři hráče Poplatků, ale rozhodně nebyla komická pro jinou osobu. V okamžiku, kdy soupeři dostali zápis a mířili ke dveřím herny, aby se odebrali do šaten, dveře se otevřely a v nich stál do sportovního převlečený a na zápas natěšený Honza.

Tedy ten jeho pohled směrem k předsedovi bych nikomu nepřál vidět! Z toho by slabší povahy také nemusely dlouho usnout. A to neřekl ani slovo! Ještě že Rybka měl chuť hrát dál a vyzval Honzu k zápasu. Dali dva zápasy na tři sety, tak si snad Honza zahrál. Vypadal spokojeně a po prvotním šíleném pohledu už nebyla ani stopa.

SK Dolní Měcholupy A vs. SK RTTI Poplatky.com B        10:0

Jen telegraficky: předseda musel nastoupit za áčko, Patrik si spletl datum a měl na večer domluvenou nějakou prezentaci pro 50 posluchačů, ani další hráči nebyli k dispozici a tak do Měcholup jelo klubové torzo a ještě ve třech.

VŠSK MFF Praha B vs. SK RTTI Poplatky.com C             10:8

Opět to se sestavou nebylo jednoduché. Nakonec dorazil Vašek, který si kvůli tomu posunul nějakou důležitou akci (!). Radek, který to má za rohem a chodí tam pěšky. Tentokrát však přijel autem, protože původně jel do Dolních Měcholup… Tomáš, který překonal sám sebe, když se vydal hrát stolní tenis takovou dálku! V těchto místech byl možná naposledy ještě jako dítě s rodiči na celodenním výletě se svačinou v chlebníku. Přijel i obětavý Radek od Jelena, tentokrát zdravý. Nikdo další nebyl k dispozici.

Byl jsem přítomen osobně, odešel jsem v začátku prvních dvou zápasů poslední série v domnění, že alespoň remíza je jistá. Jak jsem se mýlil. Prohráli se opět (viz Stodůlky) oba debly, i když Radkové, kteří hráli spolu, vedli už 2:0 na sety! Průběh zápasu pak byl jako na houpačce: 2:2, 4:2, 4:4, 5:4, 5:6, 6:6, 6:7, 8:7 a 8:8.

Všichni aktéři celého zápasu alespoň jednou prohráli, kromě jednoho. Vlastně jedné! Slečna hrající v soupeřově týmu, která vloni dostala od Radka, Jirky a Martina v 7 třídě 3x 3:0, tentokrát ani jednou neprohrála. Hrála takovým tím klasickým stylem většiny žen. Rychlé kontry a drajvy nad stolem. Hlavně bekhend měla neomylný. Nejdříve porazila Radka S., ale tam to bylo celkem očekávané. Pak nastoupila proti Tomášovi, který jestli má nějaký úder opravdu výborný, tak je to kontr a drajv! Těšil se, jak slečnu přehraje. Po prvním setu jsem se ho jen šel zeptat, jestli si myslí, že jí přehraje kontrem přes bekhend. Protože 80% míčů tvrdošíjně hrál právě tak. Řekl mi, že ho to baví a že jí porazí. Sebevědomí dobré, ale moje rady na změnu neakceptoval. Problém je totiž v jedné věci. Tomáš skutečně tento styl pinčesu ovládal na vysoké úrovni, ale před 40 lety! Potom měl 35 let pauzu a v současné době netrénuje. Slečna hraje v týdnu pravidelně za dva týmy a ještě si jde zatrénovat.

Radek B. v následném zápase se sice snažil přesně dodržovat stanovenou taktiku, ale dost míčků mu utíkalo když ne do jejího bekhendu, tak na střed a ona to stačila bekhendem pokrýt. To byl zlomový moment, jehož účinek však následně zmírnil druhý Radek, který svůj zápas vyhrál! Říkal jsem si, že to bude jako ve Stodůlkách, kde Radek S. také udělal bod a byla z toho remiza. Jenže tam Vašek udělal 4 body. Za stavu 8:8 se slečnou Vašek prohrál 3:1 a bylo vymalováno.

Je to škoda, protože se nám vzdálila první dvě místa v tabulce, zaručující postup.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení