SK START Praha

Dvě remízy áčka, Ňéma bez porážky

Tentokrát jsem zase spojil dva týdny do jedné reportáže. Na rozdíl od minulé reportáže se tentokrát odehrály zápasy všechny, ale trochu jsem zaspal já i díky mimopražskému pobytu. Zápasy áčka byly ve znamení dvou remíz, zápasy déčka ve znamení dvou porážek. Béčko a céčko to mělo pěkně rozdělené s vítězstvím a porážkou. Výkonnostně řádí Ňéma, který v těchto 14 dnech neprohrál ani jeden singl! Dáša nastoupila, resp. byla přinucena nastoupit poprvé v sezóně za áčko. A byla to úžasná premiéra!

SK START Praha A vs. AC Sparta Praha F                       9:9

Zápas áčka se Spartou byl vybrán, jako jeden z těch zápasů, kde nastupuj mladíci z Benešova. Spartu jsme na podzim porazili, a tak jsme tipovali, že by to mohlo vyjít zase. Hráli jsme ve stejné sestavě, jen Honzu A. nahradil Martin R. Ve sparťanském dresu horšího Sýse nahradil lepší Rulc. Na podzim měla Sparta dva nulové hráče a Francouze, který neprohrál. Teď měli jen jednoho bez výhry, za to my jsme měli čtyřbodového hráče – Ňému!

Po deblech 1:1 a po první rundě 3:3. Od druhé rundy jsme však stále tahali za kratší konec. Soupeř stále vedl o bod nebo dva. Teprve v poslední rundě za stavu 6:8 nejprve zcela suverénně přejel Jirka Frantíka a Martin M. vyrovnal v pěti setech na 8:8. Následně nastoupil Martin R. proti sparťanské hráčce, oba dosud nevyhráli. Nevím proč sparťanka, ale Martin přiletěl z dovolené a měl posunuté hodiny a zatím se s tím moc nesrovnal. Prohrál první dva sety a sparťanka byla na koni. Jenže Marťas zabojoval a vyhrál následně tři sety a otočil na 9:8. Hráčka Sparty od třetího setu začala ztrácet nervy a neustále bouchala do našich úplně nových stolů!

K poslednímu zápasu nastoupil náš nejmladší hráč, Martin D., proti v pohodě hrajícímu soupeři, který v prvním zápase nehrál. Martin vyhrál první set, ale pak už to nešlo. Remíza však byla velmi cenná. Jen jsem svým spoluhráčům trochu zabrnkal na nervy. No zblbnul jsem vlastně i hosty. Když se hrál poslední zápas stále mi bylo divné, že se hosté nějak moc neradují. Po prohře Martina D. jsem dopsal zápis, nechal ho podepsat a gratuloval jsem Spartě k vítězství 10:8. Jeden z hráčů ke mně přišel, a tak trochu nesměle mi povídá: „Já myslím, že to ale byla remíza!“ Hrklo ve mně, a začal jsem hledat chybu. A našel! Jedno utkání jsem sice pokud se týká setů napsal správně, ale výsledek jsem otočil. Takže skutečně remíza. Joj to jsem si po právu vyslechl. Ale omlouvá mě snad to, že jsem se stal podruhé dědkem.

Slovan KST Bohnice D vs. SK START Praha A                9:9

Tak v tomto zápase se body moc neočekávali. Zvláště, když nemohl hrát Káfa, ani Dan ještě není úplně fit. Aby kluci nebyli jen dva, vytrhl nám trn z paty Petr a Dáša. Ta moc za áčko hrát nechtěla, ale protože bydlí kousek od bohnické herny, tak se uvolila, že doplní počet hráčů na čtyři s tím, že odehraje dva zápasy a skončí. No jo, jenže to by Dáša nesměla být ukázkový týmový hráč, což už dokázala v zápase béčka s Vršovicemi. Tento zápas se vyvíjel jinak, než zápas se Spartou. Stále jsme se bohnických drželi na remízový stav, takže tuto šanci na úspěch nejspíš Dáša nechtěla zmařit, a tak odehrála všechny zápasy. A hlavně za stavu 9:8 pro domácí urvala remízový bod.

Po deblech byl stav 1:1, Martin s Jirkou smolně prohráli, ale Dáša s Petrem, pro mě nečekaně svůj zápas v pěti setech vyhráli! Dáša potvrdila, že jí to s leváky jde a baví. Navíc mi Martin říkal, že Petr zahrál poslední dva vítězné míčky pátého setu úžasně.

Po první rundě to bylo 3:3, když Jirka nedal vůbec žádnou šanci Kozlovi Kozlovičovi, Martin potřeboval k vítězství čtyři sety. Petr a Dáša své zápasy prohráli, ale Dáša to měla hodně těžké, protože proti ní nastoupil nejlepší hráč soupeře. Ale nakonec to byla její poslední porážka ten večer!

Druhou rundu začal Jirka pětisetovým vítězstvím, následně Martin a Petr své zápasy prohráli. V zápase Dáši s Kozlem se mi potvrdilo, že Kozel, ač sám materiálový hráč, nemá rád protivníky s nějakým materiálem a prohrál lehce 0:3! Runda 5:5

Třetí runda byla jako přes kopírák, tedy dvě vítězství Jirky a Dáši a dvě porážky Martina a Petra – 7:7.

Čtvrtá runda začala krásným vítězstvím Jirky nad soupeřovou jedničkou. Jíra zvláště poslední dva zápasy odehrál ve velkém stylu! Osm singlů, osm vítězství! Martin prohrál ve třech setech s Kozlovičem, ale tam je to snad už takový blok. Petr bojoval jako lev pět setů, ale smůlu neprolomil. Dáša nastoupila proti Patrikovu kolegovi ze sněmovny a poradila si s ním na výbornou. Za hurónského Martinova fandění, které evidentně bohnickému vadilo, přidávala bodík za bodíkem až se z toho vyklubala nečekaná remíza.

SK START Praha B vs. TJ Lokomotiva Vršovice E           10:6

Docela důležité utkání, které bylo dobré vyhrát. Jenže doba je taková, že je stále někdo nemocný, takže se těžko dává dohromady tým pro jakékoliv družstvo. Navíc jsem tento týden odjel ve středu mimo Prahu, takže nebyl ani nikdo na střídání Dáši. Byli jsme domluveni, že pokud bude cítit, že kolena drží bude hrát, co to půjde, pokud ne, skončí. Kolena buď držela, nebo zaťala zuby a hrála, protože z vývoje zápasu koukala velká šance. Tým nastoupil ve složení: Dáša, Honza P., Adam a Dan.

Ve Vršovicích na podzim nás skoro všechny (se mnou už nehrál) porazil klohňa s trávou. Tentokrát si to moc neužil, porazil jen Adama a ještě s velkou klikou v pěti setech. Měl podíl na ukončení zápasu rozhodující porážkou od Dana s trávou…

Debly jsme vyhráli oba. Honza hrál sice s Dášou poprvé, ale oba jsou to hráči s velkým H a tak pět setů dovedli do vítězného konce. To druhý debl v pěti setech velmi příjemně překvapil, a to spolu také myslím ještě nehráli. Takže po deblech 2:0 a když k tomu připočteme, že Dáša a Honza neprohráli a bod přidal Dan, byla to krásná výhra! Dáša prokázala týmového ducha a stejně jako na podzim ve Vršovicích, tak i tady odehrála víc, jak dva zápasy. Možná je dobře, že jsem tam nebyl. Nedalo by mi to a střídal bych jí a možná by to bylo kontraproduktivní.

TJ AVIA Čakovice F vs. SK START Praha B                     10:6

Uplynul týden, stav nemocnosti se nezlepšil, a navíc zase hrálo béčko a céčko ve stejný den. Takže k sestavě s Dášou a Honzou P. v čele přibyl Honza Š. a já. Já s Honzou Š. jsme byli bez bodu, takže kdyby býval mohl hrát Jirka a Radek, nejspíš bychom i vyhráli. Jenže oba museli hrát doma za C proti Zelené Lišce, která se pohybuje na konci tabulky a vítězství nad ní byla nejen povinnost, ale i nutnost pro náš pohyb ve středu tabulky.

Přišli jsme do té nové čakovické haly, kterou Mivoj „postavil“ nad původní velkou tělocvičnou. Je hezká, hlavně je tam šest stabilně postavených stolů a jeden robot. Jsou tam však ještě nějaké mouchy, které je nutné vychytat. Například šíleně špatná akustika, takže když jsou stoly obsazené není slyšet vlastního slova, natož klapot míčků.

K vlastní hře bych snad mohl zmínit můj úvodní debl s Dášou. Vedli jsme 2:1 na sety a hráli čtvrtý. Nějak nám utekl začátek a prohrávali jsme 4:9. Hráli jsme s dvojící mladíků, jedničkou a dvojkou soupeře, které jsme doma na podzim porazili. Kluci jsou sice dobří, ale někdy jim chybí pokora a možná i zkušenosti. Začali jsme se s Dášou víc soustředit a kluci si už ani neškrtli a my otočili na 11:9 a tím zápas vyhráli.

Po tom, co Dáša vzdala třetí zápas a Honza P. prohrál svůj zápas, už bylo dokončení zápasu jen sportovní povinností.

TJ Mladí veteráni ČVUT B vs. SK START Praha C          10:4

Velké množství nemocí, pracovních povinností a cest na Havaj způsobilo, že zápas s Veterány musela odehrát sestava: Helena, Jirka, Dan a Pavel. Veteráni se pohybují skoro na čele tabulky, mají silný a vyrovnaný kádr, takže naše vítězství v této sestavě bylo spíše v teoretické rovině. Bodoval debl Jirka s Danem a pak 2x Jirka a jednou Dan.

SK START Praha C vs. TJ Zelená Liška B              10:2

Důležité utkání s týmem, který si stále prohlíží spodní patra tabulky. Před zápasem s námi, byla Liška na čtvrtém místě od konce, jen pět bodů za námi. Takže povinnost velela zvítězit Vhledem k tomu, že účast na zápase přislíbili nejlepší hráči céčka dle soupisky viděl jsem naše vítězství jako velmi reálné. Nemocného Ivoše musel nahradit Dan a je pravda, že Jirka mi před zápasem psal, že mu není dobře, ale že zápas odehraje. Čtveřice Radek, Jirka, Adam a Dan začala dobře výhrou v obou deblech. První bod soupeř uhrál za stavu 4:0 výhrou nad Adamem a druhý a poslední za stavu 7:1. Nevyspalý a unavený Radek prohrál bitvu na pět setů.

Poslední, desátý, bod uhrál v pěti setech Radek. A protože mu to trvalo déle, tak si Jirka ještě ve třech setech zlepšil procenta…

Slovan KST Bohnice K vs. SK START Praha D      10:1

SK START Praha D vs. TTC Praha E                       0:10

Dlouhodobě nevím, co mám psát k zápasům našeho déčka. Jednak nejsem přítomen na utkáních a jednak je to stále stereotyp. Potřebovali bychom nějaký výrazný úspěch. To bych to pak rozjel alespoň na jednu stránku!!!

Dřív mi občas něco o zápasech poslal Ferda, letos ještě nic nevyplodil. Ale je pravda, že se zase na druhou stranu bravurně stará o náš oddíl například koupí dvou krásných nových stolů!

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení