SK START Praha

Čtyřbodový Ivoš, předseda nejspíš letos dohrál!

V úvodnících k jednotlivým týdnům se v podstatě vše točí kolem béčka a céčka. Psát něco zajímavého k áčku ani nejde. Tento tým totiž prochází soutěží naprosto suverénně a to by se muselo stát nějaké móóóc velké překvapení, aby si áčko zasloužilo být v titulcích. Možná si trochu zahraje se Střížkovem.

Avia Čakovice E vs. SK RTTI Poplatky.com A        2:10

Původně to vypadalo, že budu muset nastoupit já, protože Káfa byl pracovně na Moravě a v noci z neděle na pondělí docela nasněžilo a tak nevěděl, zda se mu podaří dorazit včas. Vzal jsem si věci a čekal na zprávu od šéfa áčka Martina. Asi dvě hodiny před začátkem mi volal, že mluvil s Káfou a ten prohlásil, že zápas stihne. Tak jsem šel kaučovat céčko na Střelák.

Zpravodajec Martin se tentokrát k napsání nějakého komentáře nedostal. Jediné, co mi k zápasu v SMS napsal bylo: Výhra 10:2, nudááááá! A potkali jsme tam Vašuse! Prý si s ním pěkně popovídali.

Tak snad jen to, co vyplývá ze zápisu. Zaujala mě jedna věc, o které začnu zeširoka. Když se hrálo úplně první utkání sezony a jednička Orionu, Šilhánek, připravila jedinou porážku Danovi, tak Káfa na Orionu neprohrál. Zaznamenal jsem hlasy, že to měl 3:0 jen proto, že s jejich jedničkou nehrál. Už tehdy jsem říkal, že si myslím, že by ho David porazil. A on zavřel hubu všem pochybovačům v utkání s Orionem u nás, kdy Šilhánka celkem jednoznačně porazil.

Něco podobného bylo i v utkání s Čakovicemi. Ve zprávě z domácího utkání jsem popisoval situaci, kdy utkání už skončilo naším vítězstvím, ale bylo rozehráno pár míčků z prvního setu zápasu Káfy s hráčkou se zajímavým jménem: Žambokréthyová. Káfa chtěl končit, protože už to nemělo cenu, ale jak jsem psal, provokatér Dan požadoval dohrání. Káfa na to přistoupil a podle mě zcela bez motivace utkání dohrál a prohrál. Pro mě to však bylo jasné a do STISu jsem tento výsledek nezapsal, protože se hrál jen jako přátelské utkání po oficiálním ukončení zápasu. Za hodinu už tam ten výsledek byl dopsaný. Tak jsem ho znovu vymazal a znovu se tam objevil. Počkal jsem dva dny a těsně před uzavřením STK jsem to znovu vymazal. Už se tam Káfova porážka neobjevila a tak tomu bylo hodně dlouho. Začátkem roku se tam ten podle mě NEPLATNÝ výsledek objevil znovu. Žambokréthyová zřejmě tak dlouho brečela předsedovi STK Mivojovi, který je ze stejného klubu, na rameni, až dosáhla svého. Tedy zlepšení procent v individuálních statistikách. Mivoj může udělat změny i později jako předseda STK. A proč to celé vypisuji? Káfa to vyřešil stejně jako se soupeřem z Orionu. Shodou okolností proti této hráčce nastoupil hned na začátku tohoto utkání po odehrání deblů. V tomto konkrétním zápase se pochopitelně soustředil, protože v tu chvíli ještě šlo o hodně. No a vyběhl s ní celkem jednoznačně 3:1. Potom jí ještě Sláďa naložil v kvapíkovém tempu 3:0. Možná, že v tu chvíli by chtěla po Mivojovi, pokud by to pravidla umožnovala, aby do statistik nic nepsal…

SK RTTI Poplatky.com B vs. TJ Slovan KST Bohnice F              6:10

Bohničtí nám v první půli nabídli velkou šanci na vítězství tím, že hráli jen ve třech. Jenže my tam prohráli, protože jsme hráli jednak bez Martina a jednak bez Jirky. Tentokrát jsme chtěli bojovat o vítězství, ale věděli jsme, že to bude těžké. Soupeř začal chodit ve čtyřech a hlavně se nám málem stalo to samé co u soupeře. Jirka i Martin tento týden jsou na horách. Nakonec se Martin velice obětoval a utkání odehrál s tím, že hned po utkání v noci ujížděl za rodinou na hory do Rakouska! Panečku, to je přístup!!

Utkání začalo slibně a po deblech jsme vedli 2:0. Martinové vedli v prvním setu nad Slavatou a Dobešem už 8:0, když Rybka neuvěřitelně chodil z první do spinu, protože soupeři dlouze servírovali. Zrodilo se velmi rychlé a jasné vítězství 3:0 Z dvojice Patrik s Radkem se stává výborný deblový pár. Po výhře na Spartě si ve čtyřech setech poradili se zkušenou dvojicí Pinkas a Janeba.

Jenže pak nastal obvyklý scénář. O Patrikově klasické prohře 2:3 se zmíním později. Já jsem odehrál výborný první set proti Dobešovi a věřil ve výhru. Protože se bolest ruky uklidnila, nenapadlo mě si na ní dát zakoupenou ortézu, která mi v minulých zápasech velmi pomohla. Byla to chyba, ze které se zrodily velké problémy. Hned na začátku druhého setu mě hrozně bodlo přímo v lokti a od té doby to prostě nešlo. Vůbec jsem nemohl sevřít pálku v ruce, což při takovém spinu je dost podstatná věc. Nemohl jsem hrát žádný servis, což zrovna v mém případě hraje velkou roli. Tak zvaný dětský nebo rekreační servis, no servis – spíše jen uvedení míčku do hry, nemohlo borcům z Bohnic vůbec uškodit. Navíc ta bolest byla šílená. Ovázal jsem si ruku obinadlem a ještě připojil ortézu. Jenže jsem to s utažením obého přehnal a najednou koukám a ruka začala být tmavší než ta zdravá. Honem s tím pryč. Ještě jsem to zkusil proti Janebovi, ale nešlo to. Tak kluci opět hráli ve třech. Ale mohlo se vyhrát, kdyby Radek s Patrikem vyhráli své pětisťáky.

Pokolikáté už Patrik prohrál utkání na pět setů! On hraje do stavu 2:0 resp. 2:1 famózně a dodržuje taktiku. Ve čtvrtém setu to přijde! Najednou začne hrát jinak, mnohdy úplné nesmysly. Buď se bojí vyhrát, nebo horlivostí zapomene na taktiku. Schválně jsem se podíval do historie a letos odehrál osm zápasů na pět setů a VŠECHNY (!!!) prohrál! Z toho třikrát vedl 2:0 a čtyřikrát 2:1. Jen jednou 1:2 prohrával. Navíc jsou to většinou zápasy proti jedničkám soupeře a to by se výhra ještě více cenila!

Radek ten svůj pětisetový zápas proti Dobešovi hrál výborně, prohrané sety měl těsné, vyhrané byly jednoznačné. Pátý set ale také nezvládl. Tři sety dodržoval stanovenou taktiku, ve čtvrtém se trochu zbláznil a začal zbytečně moc útočit a v pátém už se bál o vítězství a z toho pramenily chyby. Soupeř se zaměřil jen na vracení míčků, ani jednou nezaútočil.

Korunu celému zápasu nasadilo utkání Martina se Slavatou. Martin vedl v pátém setu 10:8 a dostal neskutečné prasátko na 10:9. Martin s kamennou tváří šel na další servis, ale soupeř vyrovnal. Při svém servisu uhrál míček na 10:11. Na servis šel opět Martin a hned přešel do spinů. Soupeř mu míček dvakrát vrátil a po třetím vrácení šel míček těsně za stůl. Z Martinova pohledu tedy vyrovnáno a podával míček soupeři. Ten však začal vykřikovat, že to bylo z jeho strany prasátko a že se omlouvá a šel podat Martinovi ruku. Ten to odmítal a říkal, že to prase nebylo. Dva subjektivní názory a co s tím. Průšvihem bylo právě to, že v případě bodu pro slavatu by to byl konec důležitého zápasu. Nikdo z diváků to nemohl vidět, ale zatímco já s Radkem jsme řekli, že jsme to neviděli, všichni hráči z Bohnic najednou prokázali ostříží zrak a prase pochopitelně viděli. Slavata nakonec prohlásil: Tento set jsem počítal já, tak jsem rozhodčí a já říkám, že to prase bylo a šel si sednout! Martin rezignoval! V dalším zápase byl trochu jízlivý proti dalšímu soupeři, ale kdo by se divil, že? Doufám, že se mu na horách spravila nálada.

Horší to bude se mnou. Myslím, že pokud se nestane zázrak, dohrál jsem. V ruce nic neudržím, sklenička, lahev, hrníček? To je nemožné! Ani zuby si nevyčistím, a to jsem ještě neměl možnost vyzkoušet další hygienické potřeby…

SK RTTI Poplatky.com C vs. TJ Sokol Praha Podolí B               10:6

Tento tým je jeden ze dvou, který když byl momentálně poslední, tak s naším céčkem uhrál remizu! Tentokrát už hrál Vašek, ale zase chyběl Radek. Dalšími spoluhráči Vaška byli Tomáš, Ivo a Helena. Navíc na debla dorazila i Alice!

Očekávání bylo veliké, i když já osobně jsem si problémy nepřipouštěl. Ivoš před utkáním prohlásil, že to bude těžké, protože soupeř je zvyklý hrát u Vltavy…

Debly byly docela infarktové, podobné jako vejce vejci, ale zajímavě v opačném gardu. Alice s Helenou celkem bez problémů vedly 2:0 na sety a Ivo s Vaškem také bez problémů prohrávali na sety 0:2. Najednou prohrávající dvojice zabojovaly a oba zápasy se rázem dostaly do stavu 2:2 a hrály se páté sety! Ty byly bohudík, ale i bohužel, v duchu těch první dvou. Takže po deblech 1:1.

Nakonec celý zápas provázely urputné boje, vždyť z 16 zápasů byly jen 4 hrány na tři sety. K prvním dvouhrám nastoupili Ivo a Tomáš, proti soupeřově jedničce a dvojce. Ivoš hrál proti jedničce jménem Makal a ten už u nich doma pěkně zamakal a porazil všechny naše hráče. I u nás na Střeláku by se mu to bývalo povedlo, kdyby nebylo Ivoše a jeho vytříbené taktiky. Ta, dle jeho vlastních slov, spočívala v tom, že soupeře ukolébal svým výkonem v prvních dvou setech a prohrál je. Ve třetím zařadil na vyšší rychlostní stupeň a set vyhrál 11:1! Soupeř najednou nevěděl co hrát a po vyrovnaném, ale prohraném čtvrtém setu, v pátém rezignoval a Ivo dotáhl zápas do vítězného konce.

Druhá dvouhra skončila vítězstvím Tomáše, a bylo to vítězství velice důležité! Po prohraném prvním setu, ve zbývajících třech hrál Tomáš velice dobře a v podstatě nedal soupeři vůbec šanci. Zatímco Ivo vrátil soupeři porážku z Podolí ve stejném poměru setů, Tomáš svého soupeře udolal už i u nich. Asi tedy věděl jak na něj hrát.

V první rundě Helena bohužel po velkém boji prohrála a Vašek přejel rozdílem třídy soupeřovu čtyřku, která hrála v úžasném zářivě žlutém triku bez rukávů. Akorát měl možná volit jinou velikost. Tělo o rozměrech minimálně 3XL si nezasloužilo být napasováno do velikosti L. Vypadalo to jako narvaný žlutý neoprén.

V dalším průběhu zápasu už bylo vše podle papírových předpokladů. Helena v napínavém pětiseťáku porazila soupeřovu dvojku, která nakonec u nás nezavadila o bod. Do stavu 9:4 pro nás už u soupeře řádila jen jednička Makal. Za tohoto však stavu nečekaně prohrál Tomáš s vypasovaným Žlutým ďáblem a Vašek po třech jednoznačných vítězstvích nestačil na jedničku soupeře. Celé utkání bravůrně ukončil ten večer jedinečný Ivoš, který ani jednou neprohrál a přispěl tak čtyřmi body k celkovému vítězství! Jako za mlada, když na Střeláku proháněl i takové hráče jako Zábrana.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení