SK START Praha

Česká premiéra!

V tomto posledním kole, které bylo oficiálně roztaženo do dvou týdnů kvůli Velikonocím jsme uskutečnili nejspíš premiéru v Česku. Do jednoho utkání nastoupilo celkem devět hráčů v jednom týmu! Pravidla to umožňují. Já o takové akci snil už tři roky, ale nikdy nebyla příležitost. Až letos se naskytla. Céčko už v tabulce nemohlo skončit hůře jak na třetím místě, a hlavně poslední zápas sezóny jsme hráli doma. Takže ideální situace a hned jsem toho využil. I když na soupisce céčka je napsáno 15 hráčů, stejně jsem měl problém těch devět dát dohromady!

SF SKK El Niňo Praha G vs. SK START Praha A    10:2

V posledním zápase našeho áčko reálně hrozilo, že ho budeme muset kontumovat. Jediný, kdo od začátku byl připravený hrát byl Ňéma. Říkali jsme si, že skreč by byl nedůstojný závěr sezóny, ale brát na zápas hráče céčka nebo dokonce déčka (jak se už kdysi stalo) jsme nechtěli. Nakonec se mi podařilo „odchytit“ Alexe – bývá to hrozně těžké, než se nějak ozve – takže jsem měl druhého. Nakonec šel hrát ještě Milan, protože také nechtěl, abychom končili skrečí.

V první rundě uhrál bod Alex, když svého soupeře porazil celkem lehko 3:0. Druhá runda byla z naší strany nulová. Jen Milan hrál pět setů a byly to docela zajímavé výsledky. První set vyhrál 11:1, druhý prohrál 7:11, třetí prohrál 1:11. Čtvrtý set ale zase vyhrál 11:2 a jak to tak bývá, pátý set byl vyrovnaný až do konce – prohra 8:11.

Třetí rundu zahájil Jirka výhrou, ale Alex prohrál a byl konec zápasu. Ještě mě zaujal rozehraný zápas Milana. Po prvních dvou setech to bylo 1:1 a třetí se dohrál, ale jak. Milan asi chtěl zavzpomínat na doby, kdy se hrálo do 21 míčků. Set vyhrál 23:21! Na vocap mi napsal: „Tak jsem vyhrál poslední set této sezóny!“

SK Slivenec B vs. SK START Praha B                    0:10 kontumačně

Dva dny před zápasem jsem dostal od sliveneckých zprávu, že se nesejdou a utkání tak budou kontumovat. Nakonec se nám to i hodilo, protože i my byli nekompletní. Sestava měla být: Dáša, Honza, Radek a Dan. Jenže Dan mi volal den před zápasem, že má Covid. To se nám to na Startu nějak rozmáhá. Už jsem nikoho po poradě s Honzou nehledal. Šel bych na debla a pak bych viděl, jak by se to vyvíjelo. Já ještě po tom Covidu celý zápas neudýchám. Nakonec to nebylo potřeba. Sezóna nám skončila bez boje. Určitě se k hodnocení ještě vrátím, ale už teď musím zmínit Honzův rekord. Ukončil sezónu se skóre 49:0! Odehrál to celé bez porážky. Vlastně mě teď napadá, že slivenečtí mu vlastně zkazili dosažení 50 výher.

SK START Praha C vs. TJ Mladí veteráni               10:5

Na tohle utkání jsem se těšil a plánoval ho vlastně od začátku sezóny. Pravidla umožňují, aby v jednom utkání nastoupilo celkem devět hráčů! Do deblů nastoupí 4 hráči, do singlů jiní 4 hráči a v singlech se ještě může jeden hráč vystřídat. Tak jsme to tak udělali a podle mě, jsme dosáhli české premiéry!

Mohli jsme si to dovolit, protože nám, a nakonec ani soupeři, o nic nešlo. My jsme ukončili sezónu na třetím místě a i s odloženým utkáním na Elizze už to nic nezmění. Tak jsme do utkání nastoupili takto. Debly odehráli: Karin, Jirka H., Vikas a já. Do singlů jsme nominovali: Ivoše, Adama, Dana a Jirku P., na střídání Helena.

Debly jsme, pro mě trošku překvapivě, lehce vyhráli. Jirka s Vikasem a já s Karin jsme neměli větší problémy. Je pravda, že jsem musel neustále Karin připomínat, že hraje s levákem a před každým jejím servisem jsem zdůrazňoval: forhendem, forhendem! Ale protože je to zkušená hráčka vše brzy pochopila a hrálo se nám dobře.

Po první rundě to bylo 5:1, když prohrál jen Adam. Tomu to ten večer vůbec nešlo a prohrál všechny své zápasy. Bylo mi ho líto, protože během sezóny patřil k oporám a uhrál rozhodující body.

Do druhé rundy nastoupila Helena, protože Jirka má něco s třísly. Bohužel hned nerozehraná prohrála. Po tomto kole jsme vedli 7:3. V dalších zápasech to ještě zdramatizovali Adam (3x), Ivo (1x). Celým utkáním prošel bez ztráty kytičky Dan a uhrál 4 body. Poslední dva zápasy byly pěkné nerváky na pět setů, ale Helena a Dan je zvládli. Oba prohrávali, Dan dokonce 0:2, ale závěr patřil našim borcům.

Po zápase nás přišel vyfotit Ferda. Měl bych zmínit, že bývalá strážkyně Střeláku Hermína odešla do psího nebe, ale už máme náhradu stejného plemene. Ferda si pořídil Agátu.