SK START Praha

Černý týden!

Tak na tohle nejsme zvyklí! Po čtyřech letech fungování si musíme pomalu zvykat na něco, co jsme dosud nepoznali. Porážky. A že jich přibývá. Zatím to bylo jen béčko, ale už ten pocit zažilo i céčko. Věřím tomu, že áčko to nepotká. A někteří hráči, zvyklí na stálá vítězství týmu, to začínají nést nelibě.

Navíc jsme na čas přišli o Patrika. A není v tom politika, ale sobotní vycházka se svou dcerkou. Nesl jí v náručí, nekoukal pod nohy a šlápl do díry v chodníku. A to tak nešťastně, že si vyvrknul kotník a má na měsíc ortézu! Tak to je smůla, zvláště teď, kdy se tak rozehrál doma s robotem!

SK RTTI Poplatky.com A vs. TJ Střížkov C   10:5

Tak jsem zase musel nastoupit za áčko. Honzu na stavbě chytla záda a nemohl se pořádně hýbat. Soupeř patří ke špičce třetí třídy a tak to zase bylo o „příteli na telefonu“. Tentokrát tuto roli převzal druhý Honza, který má každé pondělí nějakou akci do cca osmi večer. A protože to bylo po odehrání osmého zápasu 4:4, tak jsem Honzovi zavolal. I přes šílenou dopravní situaci, která poslední dny v Praze panuje a hlavně na Smíchově, byl v hale obdivuhodně brzo.

Debly byly ve složení: Martin s Káfou a předseda s Danem. Myslím, že to bylo ideální složení a jen doufám, že Danovo prohlášení „já teď hraju debly hrozně špatně“ nemělo nějaký hlubší podtext. Všichni asi mysleli alespoň na situaci 1:1 po deblech. Jenže je tady milovník deblů a deblový specialista – předseda Martin! Spolu s Danem měli první čtyři sety jako na houpačce (-8,11,-9,9), ale v pátém to byl koncert. Vedli už 7:0 a nakonec pětisetovou bitvu vyhráli a soupeři povolili jen dva míčky. Druhá dvojice vyhrála po dobrém výkonu 3:1.

David šel hrát proti soupeřově jedničce. Ten kluk to opravdu dost uměl, neměl žádnou výraznou slabinu, a kdyby nebylo Dana, tak by ten večer neprohrál.

Já nastoupil i přesto, že jsem od neděle měl slušnou střevní chřipku. Celé pondělí jsem střevně chřipkoval v intervalech cca po hodině. Bublalo to ve mně i během zápasu, ale naštěstí jsem nemusel střevně chřipkově odbíhat. A to byl druhý důvod toho, že jsem volal o pomoc Honzu. Přesto jsem musel odehrát dva zápasy a večer jsem doma sice už střevně nechřipkoval, ale měl jsem 38,5°. A to mě ve středu čekal zápas béčka!

Nakonec tedy prohráli dvakrát Martinové a jednou David. Dan v posledním utkání se soupeřovou jedničkou musel napnout všechny své síly, aby vyhrál 3:2. V tomto týdnu tento hráč hrál za Střížkov i 1. třídu proti Olympu. Střídal za stavu 8:3 pro Olymp a své první utkání ještě prohrál, takže Olymp vedl 9:3 a měl před sebou ještě 6 utkání. Za Olymp nastoupil Pavel Krošlak a po dvou vítězstvích ho vystřídal Jirka Hron. Možná Pavla vzala záda, pak bych to chápal, jinak to bylo prokaučované. Střížkov neuvěřitelně srovnal na konečných 9.9!

TTC Elizza Praha I vs. SK RTTI Poplatky.com B     10:5

Patrikova nožka nominovala do zápasu ve třetí třídě Ivoše. Nastoupili jsme proti mladíkům z Elizzy z nich dva proti nám hráli před 3 lety dostali nakládačku. Jenže tito mladíci stále trénují a zlepšují se. Debly jsme hráli na jistotu, tedy na 1:1, což se povedlo. Martinové vyhráli sice ve třech setech, ale vše bylo těsné a ve třetím setu prohrávali už asi 7:3. Nakonec to urvali, když předseda odehrál výborný třetí set. Rybka to zhodnotil slovy: „Já v tom třetím setu vůbec nehrál“.

Další průběh zápasu byl ale standardní. Martin bodoval, ostatním se to nedařilo. Asi jsme všichni čekali, že Jirka opět předvede tříbodovou smršť. Začalo to vypadat, že by se historie opakovat mohla. První zápas prohrál 0:3, stejně jako doma před týdnem. Do druhého zápasu vlétnul jako vichřice a první set vyhrál rozdílem třídy. Říkal jsem Ivošovi, že se Jirka už rozjíždí. Jenže pak se ten rozjezd trochu přibrzdil. Jirka bod udělal, ale vzhledem k tomu, že Rybka poprvé v této soutěži prohrál, tak k zopakování výsledku s Liškou nebyl ten správný podklad.

Pár zajímavých okamžiků v zápase bylo. Předseda hrál první utkání s hráčem, který měl opravdu výborný forhendový spin a byl hrozně rychlý. Vyhrál první set a nic nenaznačovalo, že by měl mít problémy. Ve druhém setu vedl už 8:0 a předseda se soustředil pouze na to, aby nedostal set s nulou. Rybka se jen rezignovaně díval a ani ve snu si nepředstavoval, že by to mohl být ještě zajímavý set. Předseda se však asi tak moc soustředil na urvání toho jednoho míčku, že jich nakonec urval jedenáct za sebou!!! Nikdo tomu nemohl uvěřit. Rybka měl „hubu od ucha k uchu“, předseda prohlašoval, že tohle se mu ještě nikdy nepovedlo a mladík z Elizzy byl docela na dně a po utkání konstatoval, že ani jemu se to ještě nestalo. A to si vůbec nešintnul.

Ve třetím setu se situace skoro opakovala, když mladík vedl 9:4 a Martin srovnal na 9:9. Jenže toho nevyužil a vlastní blbostí set prohrál. Měl servis a ten druhý za stavu 9:10 dokonce rovnou zkazil. Myslím, že kdyby vyhrál i tento set takovým stylem, tak se ten mladík položil.

Dalším hráčem soupeře byl vysoký hubený klučina, který měl na bekhendu trávu. Martin se těšil, jak si proti trávě zahraje, hlavně jak půjde do servisů tímto materiálem. Vůbec nevím, proč ten klučina tam ten potah má, protože s ním nepodává a proti Martinovi s ním odehrál snad jen 10% míčků.

Proti Rybkovi už trávu využíval víc a Rybka s ním prohrál. V hale byla vysoká vlhkost (kvůli tomu už má Elizza novou hernu a tuto opouští), míče divně létaly. U nás s ním Martin neprohraje!

Ivoš zrovna s tímto hráčem prohrál se smůlou 2:3, ale mě říkal: „My si vlastně tak nějak pinkali“. A proto byl relativně úspěšný. Shodli jsme se na tom, že v té třetí třídě se musíme soustředit hlavně na týmy „starců“, protože ti už netrénují jako ti mladíci z Elizzy a Sparty. Jistotou v úderech nahrazují zkušenosti, které stojí proti nim.

Další zajímavostí bylo, pozorovat Jirku při hře. On komentuje v utkání některé míčky docela vtipně. V jednu chvíli třeba dal soupeři servis, který mu protihráč „sežral“ a Jirka se ho nevinně zeptal: „To byl pěkný servis viď?“ a přidal: “Hele tak ještě jednou ten samý.“ Na vedlejším stole hrál Rybka své utkání s trávařem a Jirka čekal mezi sety na soupeře. Stoupnul si ke stolu, s rukama za zády komentoval míčky Rybkova soupeře a dokonce ho nějakou replikou přinutil k dialogu!

Možná bych měl zmínit jednu historku z utkání doma s Liškou. Seděli jsme s Jirkou na lavičce a něco probírali. Přišel k nám hráč soupeře (ten, co se na konci rozčiloval, že jsem mu zrušil utkání s Vaškem) a zeptal se: „Kde je prosím pánové klíč od šatny?“ a podotýkám, že už při příchodu nám všem sděloval, že na Střeláku je poprvé v životě – to je důležité pro pointu Jirkovy odpovědi. Jirka mu totiž možná v důsledku toho, že přerušil naši debatu, zcela nekompromisně odpověděl: „Přeci tam jako vždycky, nééé!“

Nedivím se zděšenému pohledu soupeře a jeho nesmělému: „Ale já nevím kde to je, to vždycky. Já jsem tady nikdy nebyl“. Jirka mu tedy milostivě sdělil, že z boku na ribstolích.

SF SKK El Niňo Praha L vs. SK RTTI Poplatky.com C      10:1

Když jsem psal po remíze v Podolí, že jsem výsledek nečekal, tak výsledek z El Niňa pro mě byl možná větší šok i když oba soupeři jsou na opačných pólech tabulky. Platí to samé jako v případě béčka. I za Niňo hráli mladíci, tady vlastně ještě děti, které jsme vloni poráželi. Ale oni denním tréninkem jdou hrozně dopředu.

Na utkání jsem nebyl, navíc právě tady se dá říci, že naše céčko bylo oslabeno o původně nominovaného Ivoše. Protože zase nastala situace, tak známá v případě áčka a béčka, totiž současného utkání nyní céčka a béčka, museli jsme improvizovat. Tomášovi se termín nehodil a tak šel „do počtu“ hrát Radek od Jelena.

S Radkem (B) jsme se před utkáním domlouvali na taktice a resumé znělo, jeden debl na jistotu, aby to bylo nejhůře 1:1. Tím bodujícím deblem měl být Radek (B) a Vašek. Paradoxně jediný bod nakonec udělal debl Helena s „Jelenem“!

Další škoda byly dva následující zápasy. Vašek vedl 2:0 na sety a nevypadalo to zle. Z ničeho nic nedal ani jeden následující set a prohrál 2:3. Radek (B) vyhrál první set s nulou, ale jak to tak bývá, je to pro něj (a Patrika) to nejhorší, co se může stát a Radek druhý set prohrál. Vedl ale ještě 2.1 na sety, závěr byl stejný jako v případě Vaška.

Potom podle zápisu, který mi Radek poslal mailem, už nikdo z našich hráčů moc šancí neměl. I přes porážku je céčko na tom stále dobře a je ve hře o postup.