SK START Praha

Blíží se konec sezóny, je rozhodnuto a podle toho to vypadá!

Všechna družstva byla opět na vlně proher. Áčko hrálo s favoritem a bez Dana a Petra J., tak nebylo co řešit. Béčko bez posil v „klasické“ sestavě totálně vyhořelo v Měcholupech a céčko bylo bez šance v sokolovně na Žižkově.

SK START Praha A vs. TJ Sokol Nusle A               2:10

Kluci se na utkání docela těšili, nejvíc Martin. Opět nehráli v plné sestavě, chyběl Dan, který je stále nemocný. Ve čtvrt na šest se ozval Petr J., že pracovně nestíhá a tak musel opět vypomoct Míra z Vršovic.

Výsledek vypadá jednoznačně, ale zápasy nebyly tak jednoznačné. Martin napsal vocapu: „Střelba jako u Verdunu“. Nevím, jestli tím myslel právě tu vyrovnanost a hezké zápasy, nebo jestli tím chtěl popsat ten jednoznačný konečný výsledek.

Je pravda, že debl Martin s Petrem K. soupeře nijak nepotrápil, spíše naopak, dobře je rozehráli. Druhá nově sestavená dvojice Káfa s Mírou neprodala svoji kůži lacino a prohráli po boji v pěti setech. Docela by mě zajímalo, jak se mladíkovi s Káfou hrálo a jak vůbec nahlíží na Káfovu vytříbenou techniku.

Míra se pěkně kousnul v utkání s ligovou hráčkou. Na rozdíl od zápasu ve Stodůlkách, tady vedl 2:0, aby nakonec 2:3 prohrál. Ale byl to druhý zápas singlu. Možná, kdyby hrál o remízu, vyhrál by!

Následovalo několik třísetových zápasů, většinou prohraných. Jen Káfa drží svoji výkonnost a to on uhrál ty dva čestné body. Slyšel jsem něco o nějakém „Káfa Cupu“ o víkendu. Kde ale moc nezářil a prohrál v semifinále se Zábranou. Mimochodem, ten prohrál ve finále se svojí ženou 1:2 na sety. Že by nová posila do Startu? Možná, pokud jí budou soupeři dávat „fóra“ 10:0…

Poslední tři zápasy byly vícesetové a jejich aktéři si nejspíš pěkně zahráli.

SK Dolní Měcholupy A vs. SK START Praha B       10:0

Tak to byl zase zápas o ničem. Když už ani Honza nebodoval, není se čemu divit. Honza do osobních statistik jedno vítězství přidal, ale byl to už jedenáctý zápas. Po čase nastoupil zase Patrik, který se nám hned po příchodu chlubil svým novým slušivým tetováním na nehrající paži. Ovšem divit se po zkaženém míčku nezapomněl!

Soupeř je hráčsky velmi vyrovnaný a v této sestavě jsme nejspíš neměli moc šancí zvítězit. Vždyť u nás jsme vyhráli 10:8 a to hráli Honzové, Martin a Jirka. Alespoň jsem si po utkání neodpustil poznámku, že na vzájemné zápasy to bylo velmi, ale velmi těsné…

TJ Sokol Žižkov D vs. SK START Praha C              10:4

Nominace na utkání na Žižkově se opět rodila těžce. Nakonec dorazila v podstatě stabilní sestava: Helena, Radek, Ivo a Adam. Protože všichni se chystali dorazit auty, informoval jsem je, že se na Koněvově ulici dá po 18 hodině v pohodě parkovat zdarma, jinak jsou tam všude modré zóny. Před zápasem mi volala Helena, že podle cedulí to nelze a že se musí platit v automatech, 40 Kč na hodinu! Nějak se mi to nezdá, protože i místní hráči říkali, že to je skutečně zdarma.

Je to ale hrozné s tím parkováním v Praze. Za chvíli budou modré zóny všude a každá Praha si bude inkasovat. To bylo stále keců, že zóny se zřizují kvůli mimopražským, aby nezabírali místo Pražákům. Prd! Je to pouze nástroj, jak tahat z lidí peníze. Proč si Pražák nemůže zaparkovat bez problémů v celé Praze na jednu kartu? Jak my, pinkálisti, máme odhadnout, jak nám bude trvat dlouho zápas? Zaplatíme dvě hodiny a on bude trvat dvě a půl a jsme v hajzlu. Měli by s tím ti pražští zastupitelé něco dělat a né jen kecat…

Zápas dodržel tradici tohoto týdne a bylo také v páté třídě brzo hotovo. Debly se prohrály oba a pak Radek bodoval 2x, Ivo s Adamem po jednom bodu. Ivo mi k zápasu poslal kratičkou, ale výstižnou zprávičku:

„Bylo to bohužel i tentokrát nad naše síly, výsledek 10:4 hovoří za vše. Ve čtyřhrách jsme ostudu neudělali, ale bohužel ani body. V pátém setu jsem si vybral slabší chvilku a už jsme je s Adamem (hrál moc dobře) nedohnali.

Traxler i Čermák hráli s trávou, to nemáme rádi, přesto Radek Čermáka porazil a Helena s ním prohrála pouze o 6 míčků. Heleně jsem radil, ať na Traxlera otáčí pálku, ale nezabralo to.

Anička Skřítek Fusová nás vyškolila, myslel jsem po prvním setu, že ji mám na lopatě, vypnul jsem, a už se nevzpamatoval. Ani výšková převaha Heleny na ní nestačila. Radek by jí zřejmě zdolal, ale díky našim prohrám už k tomu nedošlo. Adam bojoval, ale také vše marno.

Mladíka Koláře jsme přesvědčili, že ještě musí trénovat, a jeli jsme domů.

Hrál jsem tam naposledy v minulém století, moc se toho nezměnilo, pozadí neregulérní, málo místa mezi stoly, míčky od sousedů 5x za set u nás. Těším se zase k nám do domácí herny.

Helena v dobré víře nakrmila parkovací automat, neřídila se Martinovými pokyny a říkala, že je to tam napsané. Domácí tvrdili, že je to tam večer zadarmo, ale dle značky to zcela neprůstřelně jasné nebylo. Jak to je doopravdy asi zjistíme leda na odboru dopravy Prahy 3.“

Tolik Ivo. Malinko bych ho poopravil. V té hale co hráli dnes, nejspíš nikdy nehrál. Sokolové, ještě jako Tesla, hrávali až nahoře pod střechou v tanečním sále! Ale tam to také nebylo zrovna ideální prostředí.

 

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení