SK START Praha

Béčko nečekaně na vítězné vlně!

Úvodníček bude nepinčesový, fotbalový. Protože je mezi námi hodně fotbalových fandů, kteří rádi zajdou přímo na stadion, rád bych se jich na něco zeptal. Zeptal bych se, jak se jim líbil závěr zápasu Sparta proti Teplicím? Myslím samozřejmě Lafatův letecký den! Aby bylo jasno, to, že nejspíš měl platit jeho neuznaný gól je jiná věc. Ta jen potvrzuje moje přání, že rozhodčí by si už letos neměl zapískat, zvláště když je to evidentně dlouhodobější průšvihář.

Ale to co předvedl Lafata, to by, kromě Robbena, nikdo v Evropě snad neudělal! A ještě se blb vyjádří na kameru v tom smyslu, že cítil dotek, tak sebou plácnul! Dal bych mu 5 utkání stop! Já nejsem žádný velký fanda fotbalu, rozumím mu tak nějak průměrně, ale to co jsem viděl, mi vyrazilo dech! A další, kdo by si zasloužil stopku za nesportovní chování, by byl Kadlec za výrok, že mu nevadí, jak se dosáhlo vítězství, hlavně že se vyhrálo!

Ještě NIKDY (!) jsem po zápase v diskusních fórech neviděl, že by tolik sparťanů odsoudilo čin vlastního hráče! To tedy všechna čest! U Jelena pracuje na place velký fanoušek Sparty, který jezdí na každé utkání a říct před ním něco ošklivého o Spartě by bylo na pováženou. Při obědě jsem se ho zeptal, co tomu říkal on. Překvapil mě svým velkým odsudkem Lafaty! Navíc pro něj stejně není Lafata „Sparťan“!

SK RTTI Poplatky.com A vs. TJ Sokol Michle E     10:3

Tak, jako se to stává už zvykem, dorazil jsem na začátek zápasu, připravil zápis a odjel. Prostě 100% servis! Martin mi opět slíbil pár větiček o zápase. Sezóna se chýlí ke konci, postup je jasný a tak ubývá situací hodných zveřejnění. Vše se dohrává v naprostém klidu. Naši hráči i soupeři vědí, že už není o co hrát.

Já oceňuji to, že naši borci z áčka stále poctivě dochází na zápasy. I když třeba Káfa avizoval, že až bude rozhodnuto, bude chodit na tenis! A co tedy připravil Marťas?

„Tak na tento zápas jsem se velice těšil z mnoha důvodů. Věděl jsem, že přijdou “legendy” z Vršovic (Jirka Máka, Pavel Urban … ). Oldu Motyčku jsem skoro 10 let vídával, jak běhá (v závěru spíše rychleji šel) z Horních Měcholup do Uhříněvsi. Pinčes jsem dlouho nehrál, ale jeho figuru jsem si pamatoval dobře! K tomu všemu se ještě přidala trochu drzá poznámka od Standy Haralíka, že chce vidět, jak mě Motyčka porazí…

Když přišli do herny Urban s Motyčkou, tak jsem viděl staříky, kteří ještě v 70ti letech prohání mlaďochy!!! Když přišel Jirka Máka, čekal jsem, že otevře svůj pověstný kufr, vyndá pálku a půjdeme hrát. Kufr už neměl, ale vitalita mu vůbec nescházela!!! Ve čtyřhře Dan s Jendou v pohodě vyhráli, David a já jsme zase v pohodě, bez nároku, prohráli!

David v klidu oplatil Motyčkovi porážku i s úroky 3:0 (pozn. předsedy: v prvním utkání Káfa utrpěl porážku 1:3)! Hned v dalším zápase jsem ho zase vystřihnul v suchém triku já – info pro Standu Haralíka! Další průběh zápasu se odvíjel v klasickém klidném scénáři.

Druhá třída je už lepší soutěž, ale myslím si, že se všichni už těšíme na 1. třídu!“

SK RTTI Poplatky.com B vs. SK OAZA Praha B     10:6

Naše béčko už je zachráněno. Definitivu jsme získali po krásném a férovém utkání na Konstruktivě, s klubem velice poctivým a dodržujícím zásady fair play! Proto jsme s Oazou hráli uvolněně a to nám možná pomohlo k nečekanému vítězství. V sestavě vyměnili, oproti utkání u nich, jen jednoho hráče, v tomto případě za horšího. Ale my jsme u nich vlastně byli také v šílené sestavě.

Debly se již stávají naší parádní zbraní. Já s Martinem s jejich lepší dvojicí hladce 3:0 a Patrik s Jirkou si vítězně zahráli těch setů pět. Za stavu 1:2 tam ve čtvrtém setu už byli, prohrávali 10:6 a přesto vyhráli!

V první rundě dvě výhry (Martin, Jirka) a dvě prohry (Patrik a já). Už jsem prohrával 0:2, vyrovnal na 2:2, ale pátý set se už nedařilo.

Poměr vítězství – porážka nám ve druhé rundě zkazil ….. Martin. Prohrál ve velmi očekávaném utkání jedniček s Kuberou. Sváděl to na špatné míčky. Musím přiznat, že měl asi pravdu. Měl jsem dvě krabičky doniků a před utkáním jsem si říkal, že bychom je mohli dorazit. Myslel jsem to obrazně, skutečnost byla velice reálná. V polovině utkání jsme je všechny vypotřebovali a museli potichoučku přejít na DHS. Praskaly jak divý a navíc byly skutečně proti DHS měkčí. Martin si sice zkazil procenta, ale vzal to sportovně. Vyhrál i dobře hrající Jirka a pozor! Patrik vedl 2:0 na sety a přesto vyhrál zápas 3:0! Sice hrál se slaboučkým hráčem, ale i to se počítá. Já jsem se svým soupeřem vedl v pohodě 2:0, ale pak se to nějak zadrhlo a rázem bylo vyrovnáno. Nakonec jsem to uhrál 12:10 v pátém – díky servisu.

V další rundě jsem vzdal soupeřově jedničce, opět se ozvala ruka. Šetřil jsem se na eventuální zápas s jejich čtyřkou. Jirka prohrál podle mě vyhrané utkání. Když on si prostě neodpustí takové ty efektní údery po lajnách, které ale většinou kazí. Takže efektní je pouze první část úderu a ta druhá, finální, není ani efektní, ani efektivní. Bylo to 9:6 pro nás, a protože jeden ze soupeřů ze zdravotních důvodů vzdal utkání s Patrikem a v poslední rundě s Martinem, bylo to vlastně už deset a naše vítězství. Ale ještě musel Patrik odehrát své další utkání v pořadí před avizovanou skrečí. Prohrál první dva sety, ale já si paradoxně myslel, že to je vlastně dobře. A také ano, i když se tedy k vítězství pěkně protrpěl. Snížil na 1:2, ale ve čtvrtém setu to přestalo zase fungovat a Patrik prohrával 3:10. On tvrdí, že 2:10, ale ten jeden míček nic na věci nemění. Soupeři prostě chyběl jeden míček k vítězství v celém utkání, a to přeci musí být sranda to dohrát!

Patrik si to asi také uvědomil a pod dojmem, že už je hotovo a že jsme již celkově stejně vyhráli, se v něm něco zlomilo. Z ustrašeného pinkálisty se proměnil v Perssona kříženého s Jonyerem a občas tam bylo něco od Guo Yao Hui. Hned zkraje zahrál po sobě dva míč bekhendem, za které by se ani jeden ze zmíněných pánů nemusel stydět. Martinovi vylezly oči z důlků a zcela šokovaně se nahlas Patrika zeptal: „Jéžiš, co to hraješ? To jsi nikdy nehrál!“ To byly dva takové „bzuky“, že i soupeř kroutil nevěřícně hlavou.

A najednou to šlo: spin zleva, spin zprava, zámaz a bezstarostný mužík v dresu Poplatků drtil soupeře, který vůbec nebyl schopen reagovat a něco změnit. Musel vidět, že mu Patrik bez problémů bere servis do bekhendu, ale hrál to tam furt a furt! Patrik ten set vyhrál 12:10 a byl v takovém laufu (a soupeř tak dole), že pátý set v exhibičním tempu vyhrál 11:4!

V šatně nám o tom zápase Patrik ještě dlóóóóuho vyprávěl. Mám obavu, aby o tom nemluvil také na zastupitelstvu. To by se pěkně protáhlo. Pak jsme ještě probrali tunel Blanku, vládou chystané zvýšení zdravotního pojištění živnostníkům, kteří vůbec nemarodí, neb si to nemohou dovolit a jelo se domu.

TTC Klánovice F vs. SK RTTI Poplatky.com C        7:10

Do vzdálených Klánovic jsem odvezl jak Ivoše, tak Štěpána. Napsal jsem sestavu, počkal si na zahájení zápasu a jel domu. Ivo se zase literárně vyřádil:

„Hráli jsme proti nejstaršímu mužstvu, ale nebylo to vůbec lehké. Naštěstí jsem Václavovi čtyřhru tentokrát nepokazil, rozehráli jsme se, a bodovali. Druhý debl soupeři upinkali i díky tajemným potahům doyena příměstského sboru.

Na něj a na Platila bohužel Václavova hra neplatila, ale pak se opět vzmužil a jeho bojový pokřik se často rozléhal starostovou halou a vybojoval cenné dva body.

Dekorum zaslouží čtyřbodový Radek, opora týmu, pouze s doyenem Hrabalem zvítězil v nervy drásající koncovce. Unavil ho tak, že jsem s ním v posledním kole vyhrál bez velkých problémů. Na Lacmana jsem bohužel recept z domácího zápasu pozapomněl, tak to byly jen tři body.

Štěpán bojoval, ale na ty šikovné veterány mu scházela úderová jistota, bohužel nehrál s jejich nejslabším, věřím, že by ho porazil. V zápasech bylo opět spousta krásných výměn, škoda, že tam nebyla kamera při čtyřhře, minimálně jedna výměna by byla ozdobou TV sportovní znělky.“

Též jestřábí oko by bodlo, neboť při jednom míči na kraj stolu za vypjatého stavu nastaly dohady, zda to byla od našeho hráče hrana nebo to lízlo bok stolu. Na rozdíl od Lafaty se Václav zachoval jako gentleman.

Mysleli jsme, že to půjde snadněji, nakonec jsme byli velmi rádi, že jsme zvítězili. Díky vyrovnanosti není kupodivu v 6. třídě snadných zápasů.“

Ivoši, kamera byla, natáčel jsem vás ještě chvíli zvenku na mobil, ale neumím to video dát sem do článku!

2015-03-20-697-web

2015-03-20-703-web

2015-03-20-704-web

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení