SK START Praha

Áčko odkládá, béčko vyhrálo ve Slivenci a céčko doma zápas roku!

V České republice se objevila epidemie koronaviru z Číny. Vláda nejdřív zakázala všechny akce, kde se v jednu chvíli nachází více jak 100 osob. Následně to upravila na 30 osob. Takže z tohoto pohledu by to nám, pinkálistům, nevadilo. Tolik lidí mnohdy není ani na Extralize. Takže se tento týden normálně hrálo. Jen Klánovicím starosta uzavřel halu už hned při prvním vyhlášení omezení. Ve čtvrtek se ještě hrálo, ale v pátek už byly uzavřené sokolovny. Pár utkání se tedy odkládá.

TTC Klánovice A vs. SK START Praha A                Odloženo

Klánovickým sportovcům starosta zavřel halu. Kvůli bezpečí, aby se neshlukovali a nemohl se přenášet vir. Jen to udělal mnohem dříve, než bylo nutné. Takže naši borci budou dohrávat za tři, čtyři týdny. To se ještě uvidí. Je dobře, že vlastně naše sezóna je jasná a nemusíme se třást dlouhou beznadějí a napětím, jako některé jiné kluby.

SK Slivenec A vs. SK START Praha B                    6:10

Do naší „oblíbené“ herny bez šaten a sprchy (alespoň to WC, že tam je) jsme přijeli v sestavě, která by teoreticky měla být vítězná: Honza B, Martin, Petr K. a já (do počtu). Původně jsem přesvědčoval Honzu A., ale je fakt, že on „jede“ celou sezónu a chtěl si odpočinout. Mě tedy děsně bolela záda, a to zdraví také není 100%, ale na druhou stranu na první pohled mě nic neomezovalo (jen ta záda), tak jsem si šel „zapinkat“.

Oba debly se hrály na pět setů. Martin s Petrem ten svůj po boji vyhráli, já s Honzou po boji prohráli. Na to, že jsme s Honzou spolu hráli poprvé a ze začátku jsme se malinko motali (také jsme prohrávali 0:2), jsme se postupně sehrávali (vyrovnání na 2:2). Bohužel pátý set jsme prohráli v koncovce 10:12 s velkou smůlou. Protože jsem neočekával nějakou vlastní bodovou žeň, mohl jsem přispět alespoň tím bodem v deblu.

Po první rundě jsme zcela nečekaně prohrávali 2:4. To, že Martin svůj zápas se Schauerem vyhraje a já svůj se soupeřovou jedničkou Pospíšilem prohraji, to byla celkem jistota. Honza však, pro mě nečekaně, prohrál s Arnoštem Bratkou, který opět „kouzlil“ neobvyklé a nezvyklé údery tou svojí trávou. Ale to, že dvoumetrový střelec Helcl úplně rozmlátí Petra, to jsem tedy vůbec nečekal.

Druhá runda to celé napravila, a i když jsem prohrál se Schauerem, bylo to 5:5. Martin nedal sebemenší šanci Arnoštovi, Honza se nenechal překvapit a rozstřílet Helclem, Petr totálně znechutil svou hrou Pospíšila. Třetí runda potvrdila vzestup našich tří borců a všichni bez problémů ve třech setech vyhráli a vedli jsme 8:5. V tomto kole jsem hrál s Arnoštem, vedl 2:0 a soupeře jsem mlel. Najednou se něco stalo a já prohrál 2:3. Na tom by ale nebylo nic divného, kdyby se to takto nestalo 5x z posledních 6 zápasů. Ten první kdysi v dávné historii jsem vyhrál já 3:2 a od té doby vyhrává 3:2 Arnošt. Ale co je alarmující je to, že z těch pěti zápasů jsem 4x vedl 2:0…

Za stavu 8:6 pro nás už celý zápas do vítězného konce dovedli Martin s Honzou shodně 3:0 na sety. Jen Martin se musel vyrovnávat po celý zápas s připomínkami svého soupeře ke svému servisu. Naštěstí Martina takové pasáže nerozhodí. Když mu někdo vytýká špatný servis, tak buď ho zcela bez řečí ignoruje, nebo se na soupeře beze slova dívá s výrazem v očích: „já vůbec nevím o čem mluvíš“.

Důležité vítězství k cestě za celkovým prvním místem ve skupině na konci soutěže. Nejapné poznámky některých hráčů soupeře ve stylu: „Doufáme, že to nedáte Braníku“ byly v souvislosti s našimi ambicemi divné. Měli by si dotazy schovat pro Spartu, která den po našem zápase ve Slivenci v sestavě, která zatápěla i nám, prohrála s Braníkem…

SK START Praha C vs. TJ Střížkov D                     10:8

Utkání roku! Škoda, že to, vzhledem k vývoji soutěže, nebylo utkání o přímý postup. Máme už takovou ztrátu, že ani toto vítězství nemůže změnit nic na našem třetím místě. Měli jsme jen tu smůlu, že v první půli proti spolufavoritům, Střížkovu a Veteránům, jsme nemohli hrát v těch nejsilnějších sestavách. Nakonec však i v tomto utkání chyběl Radek, který na stolech soupeře na podzim uhrál tři body. Odjel na golf do Španělska. Naštěstí se stihl vrátit, než vypukla ta epidemie. Přesto sestava: Honza P., Jirka, Ivoš a Patrik byla hodně silná. Cíle byly dva: porazit Střížkov a připravit první porážku nejlepšímu hráči soutěže, Liboru Kráslovi, který to do zápasu s námi měl na výsledky 42:0. Podařil se nakonec jen ten první cíl.

Do deblů nastoupily dvojice Patrik s Jirkou a Honza se mnou. Vyhráli jsme oba a vzhledem ke konečnému výsledku to bylo velmi důležité. V první rundě jsme prohráli oba první zápasy (Jirka a Ivo), ale další dva zápasy to napravily a vedli jsme 4:2.

Ve druhé rundě Ivo statečně vzdoroval nejlepšímu hráči soutěže, vedl 2:1, ale nakonec prohrál 2:3. Po druhé rundě jsme vedli 7:3 a protože jsme věřili, že Honza připraví Liborovi první porážku, viděli jsme to na snadné vítězství. Nakonec i soupeř ztratil část svého počátečního nadšení. V úvodu třetí rundy sice prohrál očekávaně Patrik s jedničkou soupeře, ale Honza své utkání vyhrál a tohle kolo končilo stavem 9:5 a mělo přijít očekávané utkání našich jedniček. Tajně jsem doufal ve výhru 10:5.

Nebylo nám však přáno, a naopak se ze zápasu stalo pěkné drama. Libor nedal Honzovi nejmenší šanci a vyhrál 3:0. Tenhle hráč hraje fakt výborně a do téhle soutěže nepatří. Nevím, co vedlo střížkovské, že ani nepožádali po tom, kdy odehrál potřebný počet zápasů (na začátku sezóny byl „nezařazený“), o jeho zařazení na žebříček. Napadá mě jedno řešení. Dostal by se na základ jiného družstva a to třeba nechtěl. Musel by možná hrát s Turbinou a spol. a rozloučit se se spoluhráči v páté třídě. Přitom ta družstva jsou jako nebe a dudy. Tenhle tým je plný pohody, dalo se s nimi bez problémů mluvit a i když už prohrávali větším rozdílem, byli v pohodě. Tak asi proto. Pro příští sezónu to ale asi už neuhádá. Bude nekompromisně zařazen na žebříček.

Pokračovala poslední runda a ze zápasu se stalo drama. Prohra Honzy – 9:6, nečekaná prohra Jirky – 9:7, prohra Ivoše 9:8. Ještě, že jsme měli ten den v sestavě Patrika! To že Honza je prvotřídní oporou víme všichni a dlouho. Ale Patrik se dnes rozjel jako za mlada! Prohrál jen s Kráslem, uhrál tři body ve velkém stylu. Asi mu pomáhá, že poctivě trénuje doma na bicí…

Zápas skončil v půl jedenácté. Všichni jsme se velmi rychle vysprchovali, oblékli a odešli. Jen Patrik si ten dnešní zápas užíval ještě dlouho i v šatně a sprše. Dozvěděl jsem se od Ferdy, že správce z toho šílel.

SK START Praha D vs. TJ ABC Braník E                3:10

Vyzývám déčko, aby už konečně uhrálo jiný výsledek, než na který jsme si museli od začátku sezóny zvyknout! Jak mám psát poutavé a pokaždé jiné reportáže, když to zcela objektivně nejde!! Nevím, co je zajímavé na sdělení: „Tři body na kontě déčka z tohoto zápasu jsou díky tomu, že soupeř přišel ve třech“.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení