SK START Praha

Áčko má jistotu, béčko a céčko na vítězné vlně.

Důležité utkání z pohledu příští sezóny odehrálo áčko a vše se povedlo tak, jak jsme si přáli. Áčko se může v klidu připravovat na příští sezónu v 1.třídě! Béčko doma přehrálo Střížkov a céčko se v Nuslích trochu protrápilo k vítězství.

SK START Praha A vs. AC Sparta Praha F             10:7

Tak tohle utkání bylo hodně očekávané! V případě výhry a také prohry Olympu s El Niňem, by bylo na 100% jisté, že áčko zůstává i pro příští rok v 1. třídě. Tedy pokud by se samo nepřihlásilo někam níž.

Náš tým nastoupil v sestavě Jirka, David, Dan a Petr J. a stává se poslední dobou pravidlem, že po deblech vedeme 2:0. Nejinak tomu bylo i tentokrát. V první rundě singlů to bylo 2:2, když vítězství slavili debloví partneři Káfa s Ňémou, a tak bylo na světě vedení 4:2.

Dostával jsem do mobilu průběžné zprávy od Káfy a byly nervy drásající: 2:0, 3:1, 4:2, 4:4, do toho přišlo od Martina „Držte se!“ a David pokračoval: 6:6, 8:6, 9:6 – to už bylo nadějné, ale než dorazila fotka zápisu, byl jsem jako na trní – 10:7. Káfa hrál právě ten poslední zápas o desátý bod, tak přestal posílat zprávy.

Následovaly dva dny nervů, neboť Olymp hrál na Kotlářce až ve středu. Já si tedy vůbec nepřipouštěl, že by mohlo Niňo prohrát. Mají kvalitnější tým, než Olymp a stále jim ještě jde o postup. Ve středu přes den, se ke mně dostaly neoficiální informace, že snad Olymp jede na Kotlářku ve třech navíc bez Vildy Ryse. Pan Kaucký vždycky poctivě hned po zápase zadává výsledek do Registru. Tentokrát si snad řekl, že nás trochu vykoupe. To že Olymp prohrál jsme se dozvěděli až po obědě. Tamtamy nelhaly – Olymp byl ve třech. Dobrá zpráva dorazila!

SK START Praha B vs. TJ Střížkov C                     10:5

Toto utkání bylo takovým předskokanem céčku, které má hrát příští týden v pondělí s družstvem téhož klubu skoro utkání roku. Střížkov v páté třídě je totiž dosud neporažený a má také dosud neporaženého hráče. A céčko chce Střížkovu a jejich neporaženému hráči připravit první porážku.

Do zápasu ve třetí třídě byla nominována super sestava: tři Honzové a Martin, tedy sestava směřující k tomu, odejít z haly nejpozději po dvou hodinách s jasným vítězstvím. Bohužel v průběhu dne se omluvil Martin. Byl služebně v Olomouci a nebyl schopen se včas vrátit. Musel jsem tedy nastoupit já. To samo o sobě pochopitelně neznamenalo, že bychom mohli prohrát, ale jen to, že se utkání časově prodlouží.

Soupeř přišel v klasickém složení, to znamená ve složení, ve kterém absolvuje v podstatě nejen celou letošní, ale i sezóny předchozí: velký levák, kterému se stále něco nelíbí – vlastní výkon, soupeřův výkon – a dává to silně nahlas všem vědět. Trochu to ruší hráče na  druhém stole Soupeřova jednička, která hraje celkem slušně údery na jistotu. Já si ho pojmenoval „Spáč“. Psal jsem už v listopadu, že při svém podání, když se soustředí s nataženou rukou s míčkem, tak zavře obě oči a podle mě je otevře až když trefí míček. Je to divné, ale vypadá to tak. Tyto dva doplňovali Baleťák s Turbínou Rostock

Minule jsem psal, že Turbína měl nové tričko, které schovalo břicho. Vzhledem k jeho politickým názorům, o kterých jsem psal minule, zřejmě tričko poslal na charitu pro chudé inženýry ze Sýrie. Měl zase to staré, krátké, břicho odhalující, a navíc teď ještě roztrhané pod paží! Já také nejsem žádná Twiggy, ale tričko mám patřičně velké a zastrčené do trenek. Nemohu přeci své protihráče rozptylovat svým vystrčeným chlupatým břichem plácajícím o desku stolu! Proti tomu se nedá pořádně soustředěně hrát.

Absolutně bez problémů procházel zápasem Honza P, který jediný odehrál všechny čtyři zápasy a soupeřům povolil jen jeden set. Prohrál hned první set v prvním utkání s se soupeřovou čtyřkou. Evidentně nerozehranost, ale soupeře rozeřval pěkně! Hravě si poradil s Turbínou, který má opravdu výborný servis, ale jinak pak už nic. Kdo mu je schopen brát servis má vyhráno, protože Turbína pak už vlastně ze stolního tenisu toho moc neumí. Honzové A. a B. prohráli shodně se soupeřovou jedničkou.

Já prohrál všechna svá utkání. Se Spáčem to bylo jasné, tam nemám co hrát. S Turbínou kdybych nekazil jasné údery, bylo by to veselejší. Jeho servis mě dělá problém, ale když se mi ho podařilo vrátit, tak kazil. Asi byl tak překvapený, že nestačil reagovat…

Ten večer mě opět, stejně jako na Střížkově, rozladilo utkání s Baleťákem. Zase jsem prohrál vyhraný zápas, vedl jsem v pátém setu 8:6 a Baleťák se evidentně bál a měl sádru. Vlastními chybami jsem ho dostal psychicky nahoru. Zase porážka 10:12 v pátém setu jako u nich. Já z toho skoro nespal…

Takže jsem si připsal bod v deblu s Honzou A. Potěšilo mě, že Honza prohlásil, že se mu debl hrozně líbil, že jsme hráli velmi dobře. A to jsme proti sobě měli Turbínu. Důležité bylo celkové vítězství.

TJ Sokol Nusle F vs. SK START Praha C               5:10

Nusle jsou sice třetí od konce a stále nemají jistou příští sezónu v páté třídě. Doma jsme je šmikli 10:2 a tak jsme doufali v podobný výsledek. Byl jsem přítomen, ale přivítal jsem, vzhledem k mé nemoci to, že Patrik nakonec mohl hrát. Jen nemohl stihnout debl. Ten jsem si střihl s Ivošem a po dlouhé době musím říct, že Ivoš hrál parádní stolní tenis, odpustil si ty svoje úderové libůstky, u kterých ani sám neví, jak dopadnou. Ve třech případech zahrál takový ukázkový spin, že jsem se musel zeptat, co dělá v páté třídě!

Radek s Jirkou při deblu

Debly se nakonec vyhráli oba, i když Radek s Jirkou bojovali pět setů. Začaly singly a Patrik nikde a to psal, že bude za 10 minut. Šel jsem se podívat před sokolovnu a tam v autě sedí Patrik a na mobilu sleduje nějakou tiskovou konferenci či co a navíc mu to i přes zavřená okénka řvalo na celou ulici! Dostal vynadáno, slíbil, že „už jde“, ale do herny přišel stejně na poslední chvíli. Ale dělal dva body ze tří, tak mu budiž odpuštěno. Jirka a Ivoš překvapivě uhráli jen po bodu, a tak jedničkou večera byl Radek se čtyřmi body.

Ivo a Jirka prohráli mimo jiné se zkušenou hráčkou soupeře, která vyznávala klasický ženský stolní tenis: servis, pink, drajv. Prohrála jenom s Radkem, když se viditelně bála těch jeho pasivních úderů. V domnění, že je tam ten největší čop na světě přistoupila na Radkovu hru a když se dostali v pinkání tak daleko, že míček létal třičtvrtě metru vysoko nad síťkou, tak se do toho Radek svým pověstným smečem opřel. Zápas trval jen tři sety, takže soupeřka neměla šanci poznat, že v Radkových obraných úderech je jen náraz…

Bylo to až zábavné, soupeřka pinkala jako kdysi dávno pindil v lize Pavel Hort s Karlem Malým st. z Chodova. To byl zápas, kdy oba vyznávali pasivní hru, a tak pinkali a pinkali a bylo jim jedno, že míček létá metr nad síťkou. Pořád pinkali, ale ne někde za stolem, pěkně nad stolem a ruku měli pěkně vysoko.

TTC Praha I vs. SK START Praha D                        10:0

Dílčí úspěch v počtu setů zaznamenal Mirek, který své utkání prohrál 2:3 a Ferda s Petrem, kteří uhráli set jeden. Jinak nic nového pod sluncem.

A nakonec něco ze současného života:

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení