SK START Praha

A a C se Spartou a naprosto shodné výsledky

Týmy áčka i céčka měly ve stejný den stejné soupeře – Spartu. Jedni venku, druzí doma, ale průběh byl vzácně skoro stejný. Závěr tedy určitě. Domácí týmy v obou případech stále mírně vedly. V obou případech však stav dospěl do vyrovnaného 8:8! Je pravda, že tým Sparty v 1.třídě vedl v jednu chvíli už 8:4 a zápas možná považovali hráči za vyhraný. Za vyrovnaného stavu však naši hráči dotáhli zápas do shodného vítězství 10:8!

AC Sparta Praha F vs. SK START Praha A             8:10

Poslední zápas v tomto roce, kdy za nás mohl hrát Martin Dvořák. Dále hráli Jirka, Martin, Alex a David. Právě Káfa jel na zápas až z Moravy, a tak dorazil později. Debl tedy s Jirkou odehrál Martin a nastoupil i do prvního singlu. Druhý debl odehráli opět oba mlaďoši a vyhráli ho na rozdíl od zkušenější dvojice, která v pěti setech prohrála.

V první rundě vyhrál jen Jirka a Alex klasicky první dvouhru prohrál v pěti setech. Do druhé vystřídal Káfa Martina, ale nepomohlo to. Za stavu 8:4 pro Spartu už to začalo být vážné. K obratu zaveleli oba mladíci. Vyhráli své zápasy a bylo to 8:6. Hned se k nim přidali naši dva zkušení borci a oba (!) velmi lehce 3:0 dotáhli stav na 8:8.

A teď začali opět úřadovat naši mladíci. Oba vyhráli a dle svědectví z haly zvláště Alex rozehrál koncert a porazil do té doby neporaženého hráče. A to rozdílem třídy, úplně ho vymazal od stolu!

Jinak opět si hráči stěžovali na prostředí v hale. Paradoxně se to nelíbí i některým domácím hráčům. Prodlužováním délky zápasu výrazně stoupá vlhkost v hale a to se zákonitě projevuje v herních podmínkách.

TJ Sokol Žižkov D vs. SK START Praha B              10:7

Na Žižkov jsme původně měli jet ve složení: Dáša, Honza, Milan, Radek a já na střídání. Dopoledne mi psala Dáša, že nemůže přijet, protože její pejsek má vážné zdravotní problémy a nemůže ho nechat samotného doma. Takže jsem se přesunul z pozice náhradníka na pozici čtyřky.

Po deblech to bylo 1:1. Já s Milanem jsme vyhráli zápas s trávařem a útočníkem po pěti setech. Na vedlejším stole Honza s Radkem naopak v pěti setech prohráli. Sám Radek přiznal, že pokazil v závěru čtvrtého setu tři nebo čtyři lehké míčky a soupeř stav setu otočil a vyhrál 11:9 a pak 12:10 pátý set. To byla škoda.

V první rundě vyhrál Honza se ztrátou jednoho setu nad obranářem a Milan bez ztráty setu nad útočníkem, který proti nám hrál v deblu. Radek to měl těžké, po více jak měsíční pauze hrál proti soupeřově jedničce a prohrál 0:3. Stejně tak já proti knihkupci, který skoro vůbec nekazil. Sice málo útočil, ale vše udržel na stole kontrem, blokem nebo obyčejným pinkem.

V dalším kole vyhrál jen Honza. Já jsem hrál s trávařem. Po několika jeho servisech trávou, když jsem ho nekompromisně poslal si sám pro sebe řekl: „Tak takhle to nepůjde.“ Jenomže to šlo jinak. Hrál jako přes kopírák stejně, jako trávař ze Stadionu Žižkov. Celostolový bekhend zleva, zprava a nic jiného. Když už musel hrát forhendem, tak to z 90 % zkazil. Vyhrál jsem první set, ale ve druhém jsem udělal několik chyb a soupeř tou svou hrou „na bekhend“ toho využil. Od třetího setu jsem přestal hrát servisy s falší a podával jsem jen bez falše, ale těsně za síťku. Pomohlo mi to k vítězství v tom setu. Poslední dva však patřili soupeři. Asi bych se měl omluvit Kozlu Kozlovičovi z Bohnic, protože na Sokole Žižkov se vylíhnul ještě mnohem větší. Tedy spíš ten bohnický je proti žižkovskému stylový hráč. Žižkovský se za stolem vlní ještě mnohem více a protihráč by se snad na něj raději neměl dívat, protože to odvádí pozornost.

SK START Praha C vs. AC Sparta Praha L             10:8

Soupeř dorazil jako aktuálně třetí tým tabulky. My jsme nastoupili v sestavě: Helena, Jirka P., Ivoš a Vašek. Jak jsem již psal v úvodu, bylo to velice vyrovnané utkání, ve kterém jsme kromě jednoho případu hned zkraje, stále o jeden bod vedli. V závěru to bylo o dva – 8:6, hosté však zvládli to, co naši kluci z áčka na Spartě. Vyrovnali na 8:8. Ovšem úplně stejně, jen v opačném gardu, to naši dva poslední hráči zvládli jako áčko. Vašek, stejně jako Martin D, vyhrál celkem v pohodě 3:1 a Helena jako Alex přejela soupeře lehce 3:0. Pěkně si to naši hráči bodově rozdělili. Všichni uhráli po dvou bodech a navíc, a to je vždy to nejdůležitější, vyhráli oba debly! Ivoš mi poslal k zápasu pár postřehů (uvádím v autentické podobě):

No a několik vět k pondělku:

Po dlouhé době jsme hráli čtyřhru s Vaškem a zvítězili jsme po vyrovnaném boji. Naštěstí to Šálek Meszároszovi (ten letos s trávou) kazil více než já Vaškovi. Helena s Jirkou vyhráli rychleji, avšak vypadalo to po čtyřhrách, že se to s favorizovanou Spartou protáhne. Také že ano.

Několik postřehů z průběhu dvouher:

Bojovali jsme všichni a dosáhli svorně po dvou bodech. Helena dosáhla pěkného vítězství nad Meszároszem, ztratila se Šálkem. My chlapi jsme porazili ty dva slabší, Šálka s Blechou.

Jirka se vydal na začátku skoro ze všech sil a toho leváka Nedělku trápil pět setů. Zkoušel jsem proti němu hrát jako proti našemu předsedovi Martinovi, ale už jsem nemohl, zatímco on ano. Vašek hrál s břichabolem, porval se s tím a v závěru vybojoval důležitý bod na 9:8.

No a dorazila je Helena vítězstvím nad mladíkem Blechou, sbírajícím zkušenosti. Na jaře to bude v jejich prostředí asi mnohem těžší.

Tak to mohu potvrdit. Už jen to herní prostředí Sparty bude vopruz. A hlavně tam asi nepojede Helena, která myslím už před dvěma lety prohlásila, že tam hrát nikdy nechce.

SK START Praha D vs. VSK MFF UK Praha D        1:10

Tentokrát Vikas překvapivě poprvé bez bodu. Ten jediný čestný bodík uhrál Mirek.