Tři týmy na vítězné vlně!

Áčko v nejsilnější sestavě přejelo Petrovice. Béčko v „klasické“ sestavě bez posil porazilo Konstruktivu. Céčko v celkem silné sestavě utrpělo vítězství v Ďáblicích! Jen o tom déčku nemám co psát.

Médii teď hýbe výrok ministryně průmyslu o drahých datech v mobilech. Marně jsem hledal něco, co by mohla v duchu své geniální ekonomické úvahy říct o pinčesu. Nic mě nenapadá, snad jen čím více plastových míčků rozbijete, tím budou levnější! Ale to není moc originální, moc to připomíná ta data. To na internetu se to pěkně rozjelo:

SK START Praha A vs. TJ Sokol Petrovice A         10:3

Áčko hrálo v nejsilnější sestavě (po jak dlouhé době?) a bylo to hned znát. Vyhrály se oba debly. Sehraná dvojka Martin s Danem to zvládla ve třech setech. Dříve sehraný pár Káfa s Petrem J. to měl o trochu těžší díky Petrovu marodění a tudíž ztrátě jistoty. Začátek vynikající, jen se nám trošičku sevřelo hrdlo, když soupeř hned v následujících dvouhrách srovnal na 2:2. Ale byla to petrovická labutí píseň. Sedláček je třetí hráč soutěže co do úspěšnosti, takže dlouho marodící Petr moc šancí neměl. Honza nehrál debl a byl „studený“ a podle svých slov by asi po hraném deblu hrál lépe.

Jenže za stavu 2:2 se do hry vložili naši plejeři jedna a dva (a kdo je jedna a kdo dva si dosaďte sami) a už to jelo! Oba prošli zápasem bez ztráty bodu a Sláďa navíc bez ztráty setu. Káfa porazil trojku 1. třídy A v pěti setech! Znovu se potvrdilo, že prostě tito dva hráči v letošní sezóně jsou z nás nejlepší, a když hrají spolu, je to vždy šance na vítězství. Kdyby neměl Petr celou sezónu zdravotní problémy, patřil by k nim určitě i on a hrálo by se o postup. Teď ještě získat někde dvě vítězství a bude to dobré.

KK Konstruktiva A vs. SK START Praha B             6:10

Proti Konstruktivě se zrodil úplně stejný výsledek jako v první půli a to jsme hráli oslabeni o Martina. Ve stejný den hrálo souběžně áčko velmi důležité utkání s Petrovicemi a tak jsme nemohli odebírat hráče. Soupeř udělal také jednu změnu a řekl bych, že výkonnostně asi k horšímu. Takže vlastně oslabily oba týmy. Nálada byla bojovná, ale přiznám se, že jsem se porážky trochu obával. A nebylo to ani tak kvůli ztrátě bodů, myslím, že máme nahráno a sestup nám nehrozí. Jen jsem si představil, jak by se někde mohl objevit názor, že tým, který hraje klidný střed (my) vítězství daroval týmu, který je ohrožený sestupem (Konstruktiva). Nějaký blb by to mohl vypustit a už by to jelo. Přitom díky určité historii mezi dnešními soupeři nějaká výpomoc snad ani není možná. Někdo by mávnul rukou a řekl by: „Co se škádlívá, rádo se mívá…“

Plno zápasů bylo podobných našemu prvnímu utkání, nebo byly přesně opačné. Po deblech to bylo 1:1. Já s Honzou jsme porazili stejnou dvojici jako u nás a stejně 3:1. Jirka s Radkem prohráli.

Honza v prvním zápase oplatil svému soupeři porážku z domácí herny a také v první rundě. Oplatil i na sety a vyhrál po boji 3:2. Tento hráč mu evidentně nesedí, i když v domácím zápase měl problémy se zády. Je to hráč s hrozně rychlým a skoro 100% blokem bekhendem, občas to proloží drajvem z forhendu. Průšvih ale pak je, když mu jeho nejlepší úder „odejde“, to s ním pak navíc pěkně cvičí nervy. Jirka slavil „povinnou výhru nad čtyřkou. Radek prohrál s jedničkou, která má na bekhendu anťák (to už se dnes moc nevidí – spíš tráva), umí to s ním opravdu dobře a celý zápase hraje právě jen bekhendem. Červená strana pálky se za celý zápas opravdu neobjeví!

Já jsem hrál se soupeřovou hráčkou, která je velmi silná na kontrech po celém stole (typický ženský stolní tenis z dřívějších let). Vedl jsem 2:1, a přesto prohrál, ve čtvrtém a pátém setu na výhody. Zvláště ten čtvrtý mrzí. Taktické chyby v závěru.

Ve druhé rundě jsme si to pěkně rozdělili. Dva body naše jednička a dvojka, trojka a čtyřka body pro soupeře. Hrál jsem s auťákem, vím jak na to hrát, ale neměl jsem trpělivost a fyzičku.

Ve třetí rundě prohrál akorát Jirka s auťákem. Honza bez problémů porazil hráčku Konstruktivy, Radek přehrál čtyřku soupeře, se kterým se navíc velmi dobře zná z osobního života. Mě se zadařilo proti bekhendovému blokaři. Dokonce si myslím, že jsem ho porazil nejlehčeji z mých spoluhráčů, neměl na mě moc co hrát a hlavně mi žral servisy. Také mi to během zápasu několikrát „oznámil“. Viděl jsem na něm, že to v něm bublá a poslední míček zápasu za stavu 10:7 pro mě napálil mimo stůl takovým způsobem, že šlo o zdraví. Vedli jsme 8:6.

Poslední rundu začali Honza s Jirkou. Honza nám všem předvedl učebnicovou hru topspináře na anťák! Servis (nebo příjem), spin, spin, kraťas, spin, spin, kraťas, závěrečný úder. Lehce 3:0 na sety. Na vedlejším stole se mořil Jirka s blokařem. Na druhý stůl nastoupil Patrik, který mě vystřídal, proti čtyřce. Hrál dobře, za stavu 1:1 vedl ve třetím setu a nejspíš by ho vyhrál, jenže Jirka mezitím ukončil celé utkání. Jeho soupeř, pravda, dostal několik prasátek, ale jestli jich bylo za celých pět setů šest, tak to bylo moc. Jeho nervová soustava však porážku neunesla a po posledním míčku řval, prásknul do míčku a hodil raketou. Malinko k tomu asi přispěl i Jirka, který vždycky nezvykle slaví vítězství. Jsou to většinou zajímavé průpovídky, které jsou vždy slušné, bez jakýchkoliv sprosťáren, ale humor to je zajímavý a my se vždy potutelně smějeme, ale soupeři nejspíš v tu chvíli vtipné nepřipadají.

TTC Praha G vs. SK START Praha C                      8:10

Soupeř se od prvních kol usadil na posledním místě tabulky a doma jsme ho porazili 10:0. Je fakt, že na nás teď v domácím prostředí vyrukoval s úplně jinou, silnější, sestavou. Proti domácímu zápasu mě a Helenu vystřídal Vašek a Adam. Měla hrát Helena, ale v pondělí si přivodila nějaké zranění hrající ruky a tak k její velké lítosti nemohla nastoupit. Ale přišla kluky osobně povzbudit (!) a mě stále zásobovala informacemi o průběhu utkání. Nutno říct, že zprávy to byly infarktové. V jednu chvíli jsem výsledek celého utkání viděl černě. Ale Helena evidentně působila na kluky dobře. Ivoš ve své zprávě také napsal: „Helena, to je sluníčko, vyhráli jsme pro ni“.

Heleniny poslední SMS: 8:6 vedem – Teď Radek a Vašek – 8:7 – 8:8. Já k tomu vzápětí napsal: „Tak to je hezké. Prvního potrápí poslední. Tak tomu nerozumím.“ Do posledních dvouher nastupoval Adam a Ivo. Vzápětí přišla od Heleny SMSka: 10:8 výhra. Uf to jsme si všichni oddechli.

Druhý den mi poslal Ivoš některé svoje postřehy. Uvádím v původním znění s titulky.

Myslím, že víš už skoro všechno, přesto posílám pár informací ke včerejšku:

Čtyřhry: Adam s Radkem přejeli slabší dvojici soupeře dle předpokladů, my s Václavem jsme vedli v 1. setu 8:4, pak díky mé lehkomyslnosti jsme set ztratili. Ve druhém nám to víc sedlo a soupeř se divil, 11:4. Ve třetím jsme všichni přidali, za stavu 10:10 jsem můj oblíbený bekhend poslal škobrtnutím přes síť kousek za stůl a v dalším dali prase, 10:12. A byli na koni, přes náš odpor utekli a už jsme je nedohonili. Dlužno podotknout, že jsem hrál s novou pálkou, ale řekl bych, že za to nemohla.

Radek: v té herně se mu nehrálo asi nikdy dobře, tři zápasy to vydržel, pak s mladým v bitvě podlehl.

Václav: prázdniny mu asi nepomohly, bojoval, snažil se, i po praseti soupeře rybičkou ke zdi míč vybíral, ale vše marno, nebyl to úplně on, jak ho známe.

Adam: skvělý výkon, moc jsem ho neviděl, protože jsem hrál zároveň, 3 body se počítají.

Já: mladého jsem přehrál bekhendem, se Szilágyim je to vždy boj, ale měl jsem ho porazit. Na ty dvouhry jsem si vzal raději osvědčenou pálku.

SK START Praha D vs. SF SKK El Niňo M              0:10

Nedostal jsem žádné info, které by se dalo použít jako zpráva z utkání. Všiml jsem si opět jedné nuly v setu a vše bylo hrané na 3 sety.