Historie se zase opakuje!

To snad nám někdo dělá schválně! Vloni jsem se první dvě kola rozčiloval, že rozlosování způsobilo, že týmy hrály ve stejný den. A ejhle, letos je to tady znovu! Zajímavá situace v prvním kole nastala ve třetí a páté třídě. Béčko hrálo ve čtvrtek doma s TJ Malešice B a céčko také ve čtvrtek v Malešicích proti jejich D.

SK START Praha A vs. SF SKK El Niňo Praha G    3:10

Naše áčko nastoupilo doma v prvním utkání sezóny proti El Niňu v nejsilnějším složení podle žebříčku. A oproti loňskému prvnímu zápasu, kdy byli kluci ve třech, tentokrát bylo připraveno dokonce 5 borců.

Naše áčko v plné palbě. Nahoře Dan, Káfa, Petr a Ňéma. Pod nimi sedí zajíček ve své jamce Martin. Jiný dres má prý proto, aby se odlišil…

Kapitán Martin do deblů nenasadil Káfu. Jeden debl hrál ve složení Petr J. a Ňéma a druhý Dan s Martinem. Oba debly odehráli po čtyřech setech s tím rozdílem, že první vyhrál a ten druhý prohrál. Do singlů už zasáhl Káfa a Martin si sedl na lavičku náhradníků.

Výsledek vypadá jako jednoznačný, ale hrálo se celkem šest pětisetových zápasů a z toho jen jeden vyhrál náš hráč. Kdyby zbylých pět zápasů dopadlo obráceně, kdo ví, jak by vypadal celkový výsledek. Martin do třetího zápasu vystřídal Dana a podle jeho slov nová posila, Jirka, hrála výborně!

SK START Praha B vs. TJ Malešice B           6:10

Malešice B spadly z druhé třídy a já jim chystal překvapení v podobě nedostižné sestavy. Hrát podle mého scénáře měli: Martin, Honza B., Petr K. a Honza A. tím pádem by pro céčko byl k dispozici: Jirka H., Radek, Ivoš a Honza P. to jsou v podstatě výsledky někde kolem 10:2, abych zase soupeře moc nepodcenil. No jo, když ale ono to nikdy není tak růžové!

Martin se mi omluvil, protože v době zápasu byl v Itálii, Honza B. také nemohl. Chtěl jsem tam přesunout dalšího Honzu (P.), ale také pracovně nemohl nastoupit. Takže nakonec jsme hráli ve složení Petr K., Honza A., Jirka H. a já.

Já s Honzou jsme vyhráli debla a hráli jsme velmi dobře. Po prvním prohraném setu už soupeři neměli šanci. V singlech to bylo jen o Honzovi a Petrovi. Oni vyhrávali, ja s Jirkou prohrávali. Jirka nejspíš také viděl pálku naposledy při posledním zápase loňské sezóny. Já zjišťuji, že opravdu 3. třída nebude už pro mě. U mě je nejhorší to, že tím, že mám něco v pinku za sebou a celkem tomu rozumím, uvědomuji si chyby, které dělám a o to je to horší. Nějaký klohňa z Horní Dolní něco pokazí a vůbec neví co a proč. Prostě jen ztratil míček, kdežto já ihned vím, co jsem udělal špatně a o to víc mě to se.e!

Takže kluci vyhrávali, my prohrávali, v polovině zápasu to bylo 5:5. Já si říkal, jestli nás nakonec nebude mrzet prohraný druhý debl. Jenže v další rundě nečekaně prohrál Honza a začalo se to trhat. Přitom, já hrál proti soupeřově jedničce, která měla na bekhendu trávu a na forhendu sendvič. Prohrál jsem 1:3, ale měl jsem co hrát a navíc mě to bavilo. Byl ale zkušenější. Honza s ním hrál první zápas a po obrovském boji vyhrál 3:2. Po třetí rundě jsme prohrávali 6:8 a začátkem další Petr prohrál lehce s jedničkou a bylo vymalováno. Honza nezvládl svůj zápas fyzicky. Hrál samé pětisetové zápasy a při jeho stylu hry se vůbec tomu, že byl vyflusaný a už nemohl. Když ale ještě hrál svůj poslední zápas, věřil jsem, že bychom třeba ještě remízu zachránili. Jenže dřív než skončil Honza svůj zápas, Jirka hladce prohrál 0:3 a bylo vymalováno.

TJ Malešice D vs. SK START Praha C           5:10

V béčku tedy museli nastoupit Jirka a já. V céčku k Radkovi přišli: Adam, Patrik a Helena. Ta kvůli zápasu přicestovala 100 km, protože má předem hlášeno, že do listopadu nebude k dispozici. Jenže Helča už je prostě taková. Nikdy nenechá tým ve štychu!

Kterýkoliv tým z Malešic je vždycky nevyzpytatelný a hlavně, když hraje doma. Abych se přiznal moc jsem nevěřil v takový krásný výsledek na úvod sezóny. Jediní dva rozehraní byli Radek a Helena. Radek chodil na tréninky na Střelák a s Honzou P. na Hamr. Helena se zúčastňovala pravidelně turnajů v herně TTC Praha. Adam podle mě držel pálku naposled při svém posledním zápase v loňské sezóně. Patrik také nebyl trénovat, ale stále se ohání tím, že má stůl doma a tam trénuje s robotem nebo občas za ním přijede Honza A.

Nakonec právě Patrik v zápase odehrál všechny čtyři utkání a výsledek 3:1 je velmi dobrý. Radek neprohrál ani jedno ze tří utkání. Helena to měla 2:1. Jediný, kdo měl pasivní skóre byl Adam, ale zase udělal zrovna ten nejdůležitější bod, kterým zvyšoval naše vedení na 9:5.

TJ Mladí veteráni C vs. SK START Praha D  10:0

Déčko si jede stále to svoje blues a jsem opět zvědavý, kdy a kolik udělá bodů. Možná by, pokud budou převládat tyto výsledky s nulou na našem kontě, měl nastoupit do utkání jednou, dvakrát někdo za základu.