SK START Praha

Zatím nejtěsnější porážka déčka! Pískající Kotlářka!

Déčko odehrálo asi nejlepší zápas do této doby, zářila Helena a Mirek. Škoda, že se k nim nikdo nepřidal, možná ba byly i nějaké body. Na Kotlářce při zápase céčka neuvěřitelně pískala vzduchotechnika. Nevím, jak v tom mohou hrát. Béčko odehrálo po všech stránkách smolný zápas na Pankráci. Áčko se soupeřem ze stejného klubu nemělo doma žádnou šanci.

SK START Praha A vs. TJ Pankrác A           4:10

Na Start přijel soupeř, který momentálně okupuje druhou příčku tabulky a má velmi vyrovnaný kádr. My jsme nebyli vůbec v nějaké „běchovické“ sestavě, naopak. Vytáhli jsme po mnoha měsících ke stolu Dana a dále hráli Jirka, David a Petr.

Debly jsme postavili dle materiálů na pálkách a vždy levák s pravákem, což je ideální debl. Dnes byl přesto jeden pár atypický, hráli spolu dva trávaři. Nakonec dopadly oba páry úplně stejně a bylo to po deblech 0:2. V první rundě byl stav 2:2 a celkový tedy 2:4. Vyhráli oba útočníci, Jirka a David.

Druhá runda byla o ničem, prohráli všichni naši hráči. Jen Káfa se statečně bránil a prohrál v pěti setech. Takže 2:8 a bylo v podstatě vymalováno. V kompletní třetí rundě zápas ještě hned v prvních dvou zápasech zdramatizovali Jirka a Dan, ale byla to labutí píseň. 4:10 a konec.

Přikládám ještě předzápasovou fotku áčka. Všichni se na ní tváří ještě spokojeně. Ale to, že družstvo, které je výkladní skříní našeho oddílu, se neumí obléknout do jednotných dresů je hrozné! Jak se říká: „Každý pes, jiná ves“. Ještě, že jsou to alespoň všechno krásní muži ve středních letech…

Zleva: Dan, Petr, Jirka a David

TJ Pankrác D vs. SK START Praha B           10:8

Poslední zápas roku 2021 pro béčko, ale také pěkné drama. Samozřejmě výsledek sám o sobě drama je, ale tady hrálo roli předzápasové drama, které ovlivnilo nejspíš celý zápas. Nominace, při neúčasti Jirky, byla jasná: Dáša, Honza, Radek, Dan a já na střídačku. Zápas začínal v 19:15, ale za 10 minut sedm stále chyběl Dan. Zavolal jsem mu a on mi k mé hrůze řekl, že na zápas úplně zapomněl, ale že do půl hodiny bude na místě. To mě trochu uklidnilo, protože debla stejně hrát neměl, tak by to mělo časově vyjít. Čekali jsme přesně do 19:15 a rozehráli debly. Po prvním setu, který jsem hrál s Dášou mi zvonil mobil a v něm se ozval Dan: „Kde jste? Jsem na Startu a tady nikdo není!“. Myslel jsem, že mě trefí šlak! Včera na Niňu, kde jsme spolu hráli zápas 5.třídy jsem Danovi vysvětloval, kde hrajeme druhý den a on si to ještě hledal v mapách. Ukazoval jsem mu na leteckém záběru, kde je vchod. Všechno chápal a odsouhlasil a pak se rozjede na Start. Stačil jsem jen do mobilu zařvat, že hrajeme na Pankráci a musel jsem jít hrát. Byl jsem ale tak vykolejený, že jsem nejspíš toho debla zvoral. Sice jsme to natáhli na pět setů, ale stále jsem myslel na to, co se stalo a nemohl se soustředit na hru. Navíc bylo nutné, aby Dan dorazil do konce deblů, abych mohl nahlásit singly dle pravidel. To se bohužel nestalo, takže jsem musel hrát na čtyřce já a Dan, až dorazí, bude střídat Dášu.

Když Dan dorazil, bylo už pozdě a do singlů už nemohl nastoupit. Kdyby to býval stihl, jsem přesvědčený, že by minimálně dva body přidal. Takhle uhrál jen jeden bod ze dvou zápasů.

O jednotlivých zápasech se rozepisovat nebudu. Z výsledku je jasné, že to byl urputný a dlouhý boj, takže psát o každém zápase by bylo dlouhé. Soupeř byl složen, kromě jednoho stylového hráče, zase z pinkálistů s neskutečnými údery typu „klohňa“, kteří zase mnohdy sami nevěděli, co v danou chvíli sami hrají. Zvláště ten, který uhrál čtyři body, hrál s potahy Tackiness, ale ty se chovaly jednou jako Tackiness, jednou jako anťák, jednou jako sendvič. Říkal: „Mám je staré vytlučené!“ Asi to potvrdí Honza, který s ním prohrál 0:3 a při zápase neustále komentoval jeho údery jako nelogické, proti všem zásadám stolního tenisu. A měl pravdu. Na druhou stranu i přes svoji výšku, byl nesmírně pohyblivý a doběhl i jasně ztracené míče!. Mě hrozně mrzí dvě porážky v pěti setech. Nevím, kde je u mě ten problém v pátých setech. Buď mi soupeř „uteče“ v pátém setu a už to nedoženu, nebo to podělám v závěru. Například v tomto zápase v utkání s nejslabším hráčem soupeře, by si pamětníci museli tutově vzpomenout na historickou dvojici Startu Praha začátku 80. let: trenéra Miroslava Čížka a hráče Jirku Hrona. Jirka panu Čížkovi moc na zdraví nepřidal. Už jsem to tady kdysi zmiňoval. Představte si ligový zápas, 1:1 na sety a Jirka buď vede v rozhodujícím setu (hrálo se na dva sety) 20:19 (hrálo se do 21 bodů) nebo ještě lépe a častěji Jirka prohrává 19:21. Přichází Jirkův oblíbený vysoko nadhozený servis, a to už pan Čížek obrací oči v sloup. Ano, nemýlí se, Jirka míček mine a je hotovo. Bývala to skutečně tradice, možná známá i za „hranicemi“ Startu. Já v tomto zápase v pátém setu srovnávám na 11:11, soupeř uhraje svůj servis 11:12 a já se chystám na svůj. Spoluhráči soupeře jsou nadšením bez sebe, můj soupeř je však varuje, že mám servis a že mi skoro žádný v zápase ještě nevzal, což byla pravda. Nevím, jestli měl opravdu takový strach z mého servisu, nebo to byla taktika abych se nafoukl jako „ze servisu nepřemožitelný“. Pravda je že jsem vyrobil tzv. „Hronův“ servis a bylo po boji. Když jsem ho zkazil, jen to zahučelo. A to jak z lavičky naší, tak i domácích.

Dáša mě uklidňovala, že hrát to doma, oba ty zápasy bych vyhrál. Je pravda, že na té Pankráci to divně létalo a míčky byly divné. Byly hrozně křivé. Hlavně ale nebýt trablů na začátku, hráli bychom všichni v pohodě a vyhráli bychom.

SF SKK El Niňo J vs. SK START Praha C     10:1

Poslední zápas letošního roku šli odehrát Patrik, Dan, Vašek a já. Hráli jsme proti suverénovi skupiny, protože Niňo vede bez ztráty bodu. Nastoupili proti nám v nejsilnějším složení, samí dorostenci a jeden starší žák Svoboda. Ten je také nejlepším hráčem soutěž se skóre 32:0. Podle svých slov se hrozně těšil na zápas s „tím vaším hráčem, co to má 19:0. Chtěl jsem ho porazit!“ Bohužel se nedočkal, protože Radek (to on má takové skóre) nemohl přijít. Slíbil jsem žákovi, že v jarní části, když přijde na Start, bude Radek připraven.

Debly jsem postavil tak, že Patrik hrál s Vaškem a reprezentovali finanční sektor. Já hrál s Danem a něco jsme také reprezentovali. Na to, že jsme hráli spolu poprvé, to celkem šlo, uhráli jsme první set a nebýt zbytečných chyb v závěru setu druhého, vyhráli bychom i ten.

Mladíci kromě dvou případů vyhráli vše 3:0. Jen já vybojoval s jedničkou Svobodou jeden set a Patrik dokonce porazil týmovou dvojku 3:1! Při deblu Patrikovi luplo v koleni, kulhal a všem nám vyprávěl, jak je zraněný, ale jakého má týmového ducha a hraje dál. Potřeboval si koleno něčím stáhnout a tak si vzal svůj starťácký ručník a ovázal si ho kolem kolena na uzel!? Chodil s tím po hale a hlavně s tím hrál. Ještě než šel ke stolu, začal hledat svůj ručník, dokonce mě nařknul, že mám jeho. Asi po 5 minutách se plácnul do čela a s úsměvem mi začal ukazovat na své koleno, kde ho měl zauzlovaný…

Svůj zápas zvládnul dobře, ale pořád u toho kecal. Mladík, proti kterému hrál, stále nechápavě koukal a nevěděl, jestli si ten pán dělá srandu nebo to myslí vážně. Páťa se vytasil s dalšími hláškami. Kromě „těch našich klacků“ to teď byl „ručník na koleni“ a „zraněné koleno“. Stále něco svému soupeři vykládal, dokonce i mezi sety se ho nejspíš na něco ptal. Moc jsem neslyšel, protože v hale byl značný hluk. Hrály se tam dva zápasy a navíc bylo něco s klimatizací. Neuvěřitelně pískala. Nejdřív jsem myslel, že mě píská v uších – takový podobný zvuk to byl – ale šlo to z těch rour na výměnu vzduchu. Bylo to fakt velmi intenzivní a i v zápalu boje dole u stolu to bylo slyšet. Stěžovali si na to i hráči Nuslí z vedlejšího zápasu. Asi když hraje zápas šéf Niňa Zbyněk, tak to někdo vypíná, aby šéf neslyšel…!

Patrik tedy dokonale ukecal svého soupeře, já si uhrál ten set. Následně Vašek, Patrik a Dan své zápasy prohráli a šli jsme domů.

SK START Praha D vs. KK Konstruktiva C   7:10

Tak to je letošní nejlepší výsledek našeho déčka. I když je to porážka, tak suverénně nejdůstojnější. Velkou zásluhu na tom má Helena, která byla nominována, protože klasická déčková sestava byla jen ve třech. Uhrála krásné 4 body a ještě přidala s Mirkem bod v deblu. Mirek také hrál výborně a přispěl dvěma body. Škoda že se nepřidal Ferda nebo Dušan.

Myslím, že kdyby se vedoucí týmu naučil alchymii tvorby sestav na zápas, mohlo to možná dopadnout ještě lépe. Minimálně remíza by byla ve hře. Postavit nejlepšího hráče na pozici dvojky a druhého nejlepšího na pozici dokonce čtyřky se nevyplácí.