SK START Praha

Velké vyrovnané boje na třech frontách

Áčko zase v nové sestavě prohrálo těsně na Slavoji. Béčko díky heroickému výkonu Dáši bylo úspěšné ve Stodůlkách. Céčko remizovalo s Elizzou. Tentokrát za C nastoupil genderově vyvážený tým. Dvě ženy a dva muži. To by měli genderoví šílenci radost. I když oni by možná požadovali tři ženy. Ještě, že to naše pravidla nedovolují!

TJ Slavoj Praha B vs. SK START Praha A              10:7

Výsledky Slavoje jsou jako na houpačce. Po pěti výhrách od začátku soutěže najednou přišlo období tří porážek a jedné remízy. Asi nebylo jasného favorita v našem vzájemném zápase. Za áčko poprvé nastoupil Milan, protože odehrál povinný počet zápasů k zařazení na žebříček. Byl zařazen tak, že může hrát za A i B. Koneckonců, původní vize byla, že bude posilou do áčka. A také je pravda, že sám se chtěl po letech nečinnosti rozehrát v béčku.

Náš první debl, sehraní Jirka s Martinem, prohráli 1:3. Nesehraní Milan s Alexem odehráli pět naprosto vyrovnaných setů a je škoda, že dobrou hru nedotáhli do bodového konce. Zápas se nevyvíjel pro nás dobře. Po devíti zápasech to bylo už 7:2 pro domácí. Pak zavelel k případnému útoku Alex, vyhrál svůj druhý zápas, snížil na 3:7 a Jirka po vítězství upravil stav na 4:7. Martin prohrál 0:3, ale vzápětí Milan vrátil výhrou naději. Byla velká škoda, že Alex nedotáhl svůj výborně rozehraný zápas do úspěšného konce. Vedl 2:0 na sety a 6:2 ve třetím. Prohrál ho a následně další dva sety. Přitom Martin říkal, že už hrál dost zodpovědně a byly tam vidět i emoce, které dosud nedával najevo. Stav vylepšil výhrou Ňéma na 9:6, Martin na 9:7. Škoda, že Milan porážkou nedal šanci Alexi na remízovou partii. Po vyhraném prvním setu věřím, že Petra Bohumského porazil!

TJ Sokol Stodůlky E vs. SK START Praha B                    7:10

Stodůlky E mají hrací den pátek a to nikdy nevěští nic dobrého. Někteří lidé odjíždí na víkend a to se stalo i nám. Do Stodůlek jsme jeli oslabeni. Hlavně chyběl Honza P., který odjel mimo Prahu a také nemohla hrát naše nová posila Alex. Radek odjel na hory a tak jsme nastoupili ve čtyřech bez možnosti střídat Dášu.

Do čtyřher nastoupily dvojice: Milan a Dan, Dáša a Martin. Druhý debl celkem lehce vyhrál 3:1, když všechny sety skončily 11:5. Nově složená dvojice Milan s Danem se ze začátku chvíli navzájem pletla, až zasáhl Milan rezolutním dotazem: „Tak kam mi budeš uhýbat? Doleva nebo doprava?“ vyjasnili si to a šlo to. Když jsme s Dášou dohráli, točili na vedlejším stole v pátém setu strany za stavu 1:5 v náš neprospěch. Ukázalo se, že to byl soupeřův náskok již nedostižitelný.

Po první rundě byl stav 4:2 pro nás. V singlech vyhrál Milan po velkém boji 3:2, Dáša naprosto lehce přejela soupeře, který měl problém s anťákem, 3:0 a Dan zvítězil 3:1. Prohrál jsem jen já s Radkem Stejskalem. Kdysi jsem ho porážel a teď už tři roky jsem nad ním nevyhrál. Tímto popiskem končí další reference o mém výkonu. Nestojí to totiž vůbec za řeč, neuhrál jsem ani bod. Když jsem nastoupil v prvním zápase sezóny na Oáze a uhrál tam tři body, myslel jsme, že to bude dobrá sezóna. Jenže pak jsem uhrál už jen bod a tím to skončilo. Myslím, že na tu čtyřku už nemám výkonnost, ale jsem nucený stále hrát, abych střídal Dášu, které jsem to vloni, když jsem jí přemluvil k návratu za zelené stoly, slíbil. Možná by ti, kteří mají ambice hrát za B a zatím hráli minimálně, mohli začít tím, že se stanou týmotvůrci a nabídnou své služby jako náhradníci. Jen ještě nevím, jak to udělat s výborným deblem ve složení Dáša a já.

Ve druhé rundě překvapivě po pěti setech prohrál Milan. Vedl 2:1, čtvrtý set prohrál na výhody 10:12. V pátém setu vedl 10:7 a přesto prohrál. Dáša pokračovala v suverenitě a opět neztratila set. Ovšem stejně suverénně zvládnul svůj zápas Dan a vedli jsme 6:4.

Třetí kolo zahájil Milan opět nečekanou porážkou. Je pravda, že jeho soupeř hrál takový zvláštní antipinčes. Dáša opět neztratila ani set. Ano, Hrála už třetí zápas, překonávala sebe samu, bylo na ní vidět, že stále není úplně fit z minulého zápasu, kdy se potýkala s nachlazením. Ale šla do toho, protože viděla, že Dan hraje ten večer opravdu dobře a že vítězství není tak daleko.

V poslední rundě Milan, Dáša a Dan své zápasy perfektně zvládli a my vyhráli na horké půdě Stodůlek 10:7! Dáša poprvé ztratila set a končila totálně vyčerpaná. Skoro na pár dní před rokem se stejně obětovala pro vítězství ve Vršovicích (ZDE). Tentokrát jsem jí však nemusel přemlouvat jako tehdy. Dnes to vzala jako samozřejmost.

Dnes také hrál velmi dobře Dan. Je ale pravda, že se u něj musí stát a neustále ho koučovat. To je podobné jako v áčku Martin neustále stojí za „prdelí“ Alexovi. V setu Dan hraje do jisté doby výborně, dokonalé spiny střídá s obranými údery trávou. Najednou se něco zlomí a je z něj bojácný „měkouš“. Pokud se to zachytí a změní včas, vyhraje.

Dášin nechytatelný servis!

START Praha C vs. TTC Elizza Praha K                  9:9

Zatímco my byli po 9.kole na 3.místě tabulky Elizza se nacházela uprostřed tabulky. Z toho by vyplývalo, že by zápas mohl být naší jasnou záležitostí. Jenže ono to takto nefunguje. Soupeř má širokou soupisku, a tak nikdy nevíme kdo přijde. Na druhou stranu u nás to funguje podobně. Navíc my máme takové dva týmy v jedné soutěži. Můžeme postavit supersilnou sestavu, která, kdyby hrála celou sezónu, tak postup do vyšší soutěže by byl jasný. Dokonce teď po zařazení do žebříčku Milana spadnul Honza A. do céčka. A to je bomba, jak mi sám z nemocnice napsal. Samozřejmě mít dvě 4. třídy je nesmysl.

Do utkání jsme nastoupili se dvěma hráčkami (Helena a Karin) a dvěma hráči (Jirka a Dan). Karin se chystala přispět svými body k vítězství. Mrzelo jí, že v premiérovém zápase neuhrála ani bod a tentokrát byla velmi odhodlaná. Soupeř nastoupil se dvěma zkušenými hráči a dvěma mladíky.

Minule hrála Karin vítěznou čtyřhru s Danem a tak si to zopakovali. Bohužel tentokrát to nevyšlo a lehce prohráli se „zkušeností“. Zato Helena s Jirkou po velkém boji na pět setů urvali vítězství na mladíky.

Po první rundě to bylo 3:3. Dámy shodně prohrály 0:3 a naši pánové lehce vyhráli. Druhá runda byla pokud se týká výsledků naprosto shodná. K průběžnému stavu 5:5 přispěli Jirka s Danem svými výhrami. Ve třetím kole se Elizza nepříjemně utrhla a vedla 8:6. Tentokrát nečekaně klopýtli Jirka s Danem. Karin vedla nad Jirkou Fauskem už 2:0, ale odešla poražená po velkém boji 2:3. Tři porážky v tomto kole mírnila pětisetovým vítězstvím Helena.

Chybělo málo a závěr se podobal zápasu se Spartou. Nejprve Jirka s Danem lehkými výhrami srovnali na 8:8. Zvláště Danova výhra 3:0 na do té doby neporaženým mladíkem byla důležitá. Helena prohrála po pěti setech s Novákem, když vedla 2:0 na sety. Sama to okomentovala na vocapu takto: „Jsem to pěkně po…, matchbal ve třetím setu a vedení 6:0 a 8:2 v pátém…“ a následovaly všeříkající smajlíky. Elizza vedla 9:8, ale nejspíš spravedlivou remízu zachránila prvním bodem Karin, která však prohrávala 1:2 na sety, ale závěr jí už patřil zcela jasně a po právu!

SK START Praha D          volno

Ve skupině A sedmé třídy je jen 10 družstev a tak naše déčko už má 14 dní před koncem ostatních soutěží v první polovině soutěží volno. To využívá k plnému tréninku, pochopitelně kromě Ferdy, který stále po Střeláku pajdá se sádrou na noze.