SK START Praha

Teprve úterý a už je hotovo!

Tento týden se hrálo druhé kolo soutěží. V pondělí hrálo souběžně áčko a béčko (a byla to škoda) a v úterý hrálo céčko. Výsledkově ten týden ani tentokrát nebyl špatný, i když už to nebylo stoprocentní. Krásný je pohled na tabulky ve STISu. Áčko a céčko vedou své skupiny.

SK RTTI Poplatky.com A vs. TJ Kyje A         10:5

Tím, že jsem hrál souběžně ve Slivenci za béčko, nemohu se moc rozepsat. Jen díky Alici a jejímu krátkému zhodnocení v mailu a tomu, co mi řekl v telefonu Martin následuje kratičký komentář. Na úvod autentický komentář Alice:

„Byl to mnohem těžší zápas, než jsme čekali, ale o tom už asi Martin referoval. Netušili jsme, že se ve 2. třídě může objevit půlka loňského divizního družstva, tak nás soupeř na začátku trochu zaskočil. Ale pak se ti naši kluci projevili jako velcí bojovníci a po tom rozpačitém začátku je převálcovali. Musím ale uznat, že soupeři hráli opravdu výborně a zápas byl plný nádherných výměn. Jen o sobě bych prohlásila, že se za svůj vlastní výkon poněkud stydím, protože jsem tu Danovu trávu v kombinaci s jejich sendviči a bůhví čím ještě žrala jak mladé nezkušené děvče. Já, specialistka na materiály! Kdybys mě viděl, nevěřil bys vlastním očím. Když jsem si tu čtyřhru s Danem před sezónou pořád chtěla zkoušet, věděla jsem proč. Příště na ty vaše řeči, že s Danem vyhrajeme všechno i bez zkoušení, už nedám!!!“

To, že začátek byl rozpačitý a od půlky už fungoval ten výše zmíněný válec, je vidět ze zápisu. Soupeř vedl 4:1 a pak ještě 5:3, ale od tohoto stavu už nezískal ani bod! Martin mi říkal, že Honza i přes pasivní celkové skóre hrál velmi dobře a Martinovu úctu si vysloužil právě vítězstvím na Víchem. Soupeř to byl asi hodně těžký, podle Martina budou nejspíš druzí.

A stalo se to, co jsem avizoval v minulé zprávě po Danově první porážce. Jediný odehrál čtyři zápasy a všechny bez ztráty jediného setu. Teď už jen Danovi zbývá ve druhé polovině soutěže vysvětlit v domácím utkání jeho přemožiteli termín „náhodná vítězství“!

SK Slivenec A vs. SK RTTI Poplatky.com B            10:6

Když jsme na toto utkání jeli a podíval jsem se na soupisku Slivence, tak jsem prohlásil: prohrajeme 6:10 a to budeme rádi. Do prčic, jestli já nemám nějaké věštecké schopnosti a nepřivolal to!

Nemohl s námi hrát Martin a podle běhu událostí to byla velká škoda, protože bychom lehce vyhráli. Slivenečtí nám totiž dali velkou šanci tím, že nepostavili ani jednoho z prvních čtyř hráčů soupisky. Nejlepší je pátým hráčem a další jsou na soupisce slivence na 10, 11 a 18 místě! Ten nejslabší hraje pravidelně 6. a 7. třídu. Asi jsme je měli porazit i bez Martina, pěkně jsme to zvorali. Až budou hrát u nás, tak určitě přijdou silní, protože jim nejspíš taky poteče do bot!

Asi bych se měl nejvíce kát já, protože jsem mohl dělat 4 body. V prvním zápase jsem vedl 2:0 a kontroloval to, jenže soupeř začal hrát trochu jinak a najednou to nešlo. Druhé utkání jsem vyhrál a ve třetím nastupoval proti joudovi ze sedmé třídy. Vyhrál jsem bez jakýchkoliv problémů první set a pak se to nějak zadrhlo a poslední set jsem byl tak nasr….nej, že jsem to nezvládl psychicky a odházel to, přiznávám.

Přitom v posledním utkání jsem nastupoval proti jejich nejlepšímu a odehrál výborný zápas. Moje spoluhráče velice nechutně vyškolil vždy ve třech setech, i se mnou vedl 2:0, ale pak jsem přišel na to, jak hrát na jeho zvláštní potahy a servis a najednou to bylo 2:2. V pátém setu jsem udělal tři nesmyslné chyby mojí vlastní blbostí. Už v průběhu setu jsem říkal, že mě to bude mrzet. A také jo, prohrál jsem v pátém 11:9. Přitom do té doby skoro až protivný suverén, měl v tom pátém setu tak krásně staženou prdelku! Doma ho šmiknu!

Radek a Patrik dělali po bodu a Jirka vyhrál zápasy dva. Jirka hraje třetí třídu dobře. Škoda jen, že se mu nepovedlo vyhrát čtvrtý zápas, protože jak Patrik, tak Radek, myslím, by své poslední soupeře porazili a remíza by mohla být reálná.

Tato sestava (bez Martina) má jeden zásadní problém. My se totiž nejsme schopni sejít s body. Když jeden nebo i dva zazáří, tak zbytek vyhoří a v dalším zápase jsme schopni si ty role obrátit. Takže Martinovi čtyři body + dva debly je dobrý počinek a ty zbývající čtyři body už proti slabším soupeřům my tři dáme.

TJ Kyje C vs. SK RTTI Poplatky.com C         8:10

Céčko hrálo v Kyjích v sestavě: Helena, Radek, Vašek a Štěpán. Posledně jmenovaný obětavě na poslední chvíli zaskočil za nemocného Tomáše. Tím si vydobyl tu výsadu, že jsem ho odvezl až před hernu a zařídil, že po utkání ho Radek odvezl na metro. Přeci jenom do Dejvic z Kyjí je to dálka. Odjel jsem ještě před začátkem utkání a netrpělivě čekal na nějakou zprávu ze zápasu. Přišla vzápětí od Heleny: „Debl výhra 13:11 v pátým“. To jsem ještě netušil, že se ve Vaškovi probudí zpravodajské geny a že mě bude zásobovat SMS snad po každém míčku. Připadal jsem si, jako bych seděl v té úžasné kyjské superherně in natura.

Naši vedli 5:0, pak ještě 7:1, ale náhle se to zlomilo a soupeř mocně dotahoval. Od stavu 8:3 pro nás přišla šňůra čtyř bodů soupeře a já dostával od Vaška úžasné sms zprávy na mobil:

„Tak zatím je to 8:5 pro nás, ale bude to asi 8:7, je to těsný“.

Tak to mu ještě vyšlo, následně přišla zpráva: „Teď je to 9:8, ale asi to bude 9:9.“

Vzápětí následovalo: „Tak spíš 10:8, Helenka vyhrává 2:0 na sety“ a nakonec jen strohé: „Bingo!“. Helena v rozhodujícím utkání celého zápasu smázla svého soupeře 3:0 na sety. Žena bez nervů!

Radek s Vaškem dělali po třech bodech a znovu se ukázalo, jak důležité je vyhrát oba debly. Příjemné zjištění bylo, že Štěpán výborně zastoupil Alici v deblu s Helenou.