SK START Praha

Budova_1_web

Sportovní prostředí na Střeláku

Když jsme chodili v červnu trénovat, tak ve chvíli volna jsem se šel po čase projít celým naším areálem. Musím říci, že je to krásné prostředí. Nejen když jdeme večer za tmy domů a je krásně osvícený Pražský hrad, Národní divadlo nebo Žofín. A doufám, že to tak i přes energetickou krizi zůstane.

Také pro veřejnost uzavřená část našeho sportovního areálu je krásná. Bydlet na nábřeží, tak si tam chodím odpočívat na lavičková zákoutí. Když se vejde z vestibulu, tak vpravo je malá letní lukostřelecká střelnice. Je hlavně pro tzv. příchozí, tedy pro komerční využití. Chodí si sem amatérští lukostřelci zastřílet pod vedením hlavně našeho předsedy Ferdy. Vlevo je dosud trochu nevyužitý prostor. Nevím, co s ním vedení klubu zamýšlí, ale určitě by se ten prostor dal využít.

Když pokračujeme k prvnímu tenisovému kurtu, tak vlevo od něj je velká travnatá plocha, která se využívá nejrůznějším způsobem. V létě tam bylo podium a hrála tam hudba. Pravda, nebylo to veřejně přístupná hudební produkce, ale bylo to jen pro uzavřené skupiny či firemní akce. V okamžiku, kdy jsem to fotil se tam producírovala jen rodinka nutrií.

První, jakýsi centrální, kurt je v místech, kde kurt byl od nepaměti. Jen byl pro volejbal a mistrovská utkání volejbalového oddílu. Byly tam okolo i pěkné tribuny! Sice jen čtyři stupně, ale bylo to účelné.

Když se postavím před druhý tenisový kurt, který býval také volejbalovým, tak vlevo vyrostla venkovní posilovna. Vpravo je zatím nepěkné skladiště nepotřebného materiálu, ale dle slov předsedy by tam mohl být v budoucnu kurt na plážový volejbal.

Za tenisovým kurtem je kurt pro nohejbal. Naši nohejbalisté hrají 1.ligu, ale pamatuji si je cca před 3 lety v Extralize. Máme také ženy nohejbalistky. Kurt je krásně nově zrekonstruován. Já k němu mám také vazbu. Ještě před revolucí tam byl takový horší volejbalový kurt, na kterém jsme my pinkálisti v časech po sezóně neustále hráli velká volejbalová klání!

U tohoto kurtu je vyvedená krásná odpočinková lavička s výhledem na Žofín. Nebo na Vltavu, kde plave plno kachen a nutrií. V cípu ostrova je místo pro nejrůznější párty. Vždycky tam bylo posezení s ohništěm, ale nikdy takto upravené.

Podle mě je SK Start sportovní klub s jedním z nejhezčích prostředí. Také je to už dnes jediný klub s oddílem stolního tenisu v centru Prahy. Je škoda, že nemáme trochu víc prostoru pro tréninky. Dětí v centru se zájmem o pinčes je stále dost. Doufám, že ustojíme současnou energetickou krizi. Potřebovali bychom nějaké sponzory. Když jsem se ptal předsedy, proč už dávno nevisí na plotě kolem areálu nebo na budově nějaké reklamní poutače, odpověděl mi, že to nedovolí památkáři. Nechápu to. Určitě by se našlo nějaké decentní řešení. Kdo by nechtěl mít reklamu v centru. Možná by nám mohli na energie přispět památkáři…

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení