SK START Praha

Rozesmátý Rybka, další šílená porážka béčka.

V tomto týdnu se zajímavě střetlo naše áčko a céčko se soupeři ze stejného klubu – Kyjí. Navíc Kyje po snad 100 letech byly nuceny opustit tu svoji lednici. Asi jim jí zbourají a tak hrají v náhradních prostorách. Béčko mělo na pořadu jeden z těch důležitých zápasů.

TJ Kyje A vs. SK RTTI Poplatky.com A                   3:10

Kyje změnily působiště! Ten jejich krcálek u Kyjského rybníka, který neměl ani popisné číslo vyměnily za pronájem Pinec Arény v Malešicích. Naše áčko na místo dorazilo dříve než soupeř a po převlečení jim místní trenér Ota Štěpánek ukázal hrací stoly a kluci se odešli na jeden rozehrávat. Kyjští borci dorazili a šli ke stolu. Následovala komická situace. Jeden z hráčů přišel k Honzovi A. a říká mu: „Hele musíte jít hrát na jiný stůl, my tady máme zápas“. Honza se na něj s úsměvem díval, přikyvoval, vypadal jako, že nechápe, ale moc dobře věděl, co odpoví: „No my taky tady máme zápas“. Soupeři spadla čelist a začal koktat něco v tom smyslu, že tedy bude muset jít za správcem, aby to rozhodl, že oni tady mají zápas a bylo jim řečeno, že tyto stoly jsou pro ně připravené. Honza pokračoval: „Nám bylo řečeno, že zrovna tyto dva stoly jsou pro zápas“. Na soupeři bylo vidět velké zmatení, zvláště, když se Honza stále tak mile usmíval. Už jsem to nevydržel (byl jsem tam, neboť jsem dělal taxikáře Danovi) a řekl jsem soupeřově borci, že s nimi ten zápas hrajeme, že jsme jejich soupeři. Začal se omlouvat, že nás nepoznal. A to i přes 50% marodku byl on právě jedním ze dvou, kteří hráli proti nám i v první půli.

Po deblech to bylo 2:0 pro nás. Dan s Honzou neměli se soupeři žádný problém. A to v kyjské dvojici nastoupil rodilý Číňan. Druhý náš debl na vzdálenějším stole se evidentně velice bavil. I když prohrál první set, neustále se Martin a David něčemu huhňali. Že při zápase umí být velmi rozverný Káfa, to víme dlouho, ale takhle rozesmátého Martina jsem při zápase už dlouho neviděl!

Tady bych asi dal slovo přímo Rybkovi, který pro tyto Zprávy působil v roli zpravodaje amatéra, aby největší haló vysvětlil:

„Domnívám se, že David zahrál v jednom okamžiku tzv. míček roku!! Pokusím se ho popsat. Zahájil jsem hru podáním a David stál na levé straně stolu poměrně hodně na straně a daleko. Soupeř po příjmu podání zahrál míček do forhendové strany naší dvojice, extrémně ven ze stolu. Prakticky nechytatelný míč, jenže nikoliv pro mrštného Davida!! Neuvěřitelným kočičím skokem míček těsně před pádem na zem zachytil a vrátil nechytatelně soupeřům zpět na stůl. Oba protihráči s němým úžasem nechápali, jak byl míček zahrán!“

Odcházel jsem za stavu 5:0 pro nás. Dan smáznul ve třech setech náhradníka z béčka, Káfa se vůbec nemazlil se svým protihráčem a v prvním setu mu nasadil nulu! Martin to rozbalil na Číňana v takovém stylu, že se mu jeho oči pomalu měnily do evropských parametrů. Občas dostal tik z Martinových „nadhozených“ servisů. To víte kluci čínský, nebezpečný servis nemáte jen vy!

Možná opět komentář našeho začínajícího žurnalisty:

Další vývoj utkání byl pouze o čase, neboť soupeř nastoupil bez svého nejlepšího hráče Pavla Vícha. Proto také padaly takové poznámky typu: hrajme, ať stihneme nekonečný seriál  Cesty domů III.

Honza se rozehrává po dlouhé pauze a jeho fyzicky náročný styl potřebuje trochu delší herní praxi. Káfa odehrál svůj standard s vrcholným míčkem ve čtyřhře, stejně tak Dan. I když v jeho případě je zajímavé, že hodně soupeřům nevadí jeho styl hry s trávou a Dan tak musí hrát míček i několikrát přes síťku. Já jsem trapně prohrál s Kotrbáčkem.“ Tolik Martin.

SK RTTI Poplatky.com B vs. SK Slivenec A            8:10

Další utkání pravdy. V první půlce jsme u nich prohráli 10:6 bez Martina. V tomto utkání na Střeláku již byl připraven nastoupit, takže očekávání bylo velké. Nám z kbelské sestavy chyběl střelec Radek. Projevil přání spíše nenastoupit, ale byl připraven pro případ personální krize. Já jsem před utkáním říkal, že mám dobrý pocit a že určitě dnes vyhrajeme. Martinovi se to velmi líbilo a říkal, že je dobře, že máme konečně sebevědomí. PRD! Příště zase budu raději brečet a ono se to povede! Velká očekávání přinášejí zklamání. To zase byl zápas! Otrávený jsem ještě dnes (druhý den) a spát jsem kvůli tomu nemohl!

Soupeř přišel oproti prvnímu kolu s posilami, v podstatě hráli čtyři nejlepší dle žebříčku! Jedničkou byl útočník se sendvičem na bekhendu, se kterým nebylo radno se pouštět do kontrů po celém stole. A spinovat, také nemělo cenu. Druhým byl takový trochu nepříjemný člověk, který nás vyškolil u nich. Já prohrál 3:2 a už ve Slivenci jsem slíbil, že ho doma šmiknu. Třetí byl takový divný klon Pavla Horta (kdysi hráč a trenér na Startu). Také hrál zvláštní obranou hru s nečekanými výpady. Při obraných úderech se lámal v pase jako kdysi Pavel. A čtvrtým byl prkýnkář, kterého z nás všech má tutového jen Jirka (už s ním hrál).

Debly vyšly náramně! Před nimi se Jirka ptal, jak budou složeny debly. Řekl jsem mu, že Martinové spolu a on s Patrikem. A dodal jsem: „To víš, jeden debl musí být tutový, to jste vy, no a já s Martinem to třeba nějak zvládneme“. Přesně jak jsem řekl a vyhráli se oba. I když já s Martinem po dvou lehkých setech jsme ve třetím vedli 9:4 a prohráli ho 10:12! Čtvrtý byl zase o ničem.

Do prvních dvouher nastoupil Jirka proti jedničce a já proti klohňovi, kterému jsem „něco“ dlužil. Začal jsem výborně a vedl 2:0 na sety. Jenže pak se něco podělalo, soupeř začal hrát trochu jinak a já další tři sety prohrál tzv. sestupnou tendencí (-9,-6,-4). Kurňa, přeci nemohl být tak chytrý, aby byl schopen změnit tak dramaticky styl hry! Já fakt nevím, co se stalo! Tenhle zápas mě mrzel, mrzí a dlouho mrzet bude. Po mých prvních dvou setech, to i na vedlejším stole vypadalo nadějně a Martin jen chodil a liboval si, jak to bude 4:0 a za chvíli bude konec zápasu. Ach jo.

Patrik nastoupil proti „Hortovi“ a předvedl zase jeden ze svých prapodivných výkonů. Tři sety hraje fantasticky, vede 2:1. Rozehraje čtvrtý set, dodržuje stanovenou taktiku a dotáhne to do stavu 10:7 pro něj. A šup. Mávnutí kouzelným proutkem – zřejmě soupeř – a následuje totální kolaps, neuvěřitelné chyby proti všem původním radám. A Patrik prohrává 11:13. Poučení pro další set? Ne, ne, jako přes kopírák. V pátém setu od začátku pečlivá hra, vedení 10:7 (fakt, nevymýšlím si!) a od tohoto stavu stejný závěr a Páťa prohrává 12:14. No věřili byste tomu? První v podstatě vyhraný zápas večera.

Na vedlejším stole se neuvěřitelně trápí Martin s prkýnkem, dokonce prohrává 1:2 na sety a teprve v pátém setu je na koni a pečetí vítězství, když soupeři povolil jen čtyři míčky.

Pak následují čtyři naprosto jednoznačné zápasy se stejným výsledkem 3:0 – dva na naší straně a dva na soupeřově. Mě nedal šanci soupeřův nejlepší. Bylo tam více aspektů. Prvním byl sendvič a druhým to, že jsem se snažil hrát stále kontry. Nebylo to špatné z mé strany, ale on byl v tomto úderu prostě lepší a rychlejší. K topspinu jsem se vůbec nedostal.

Patrik prohrál bez šancí s mým prvním soupeřem, Martin rozstřílel nadávajícího „Horta“. Když k nám šel Marťas sbírat míček, tak reagoval na jeho nadávání slovy: „On si snad myslí, že vyhraje!“. Jirka lehce vyškolil svého oblíbeného hráče s prkýnkem.

Potom Patrik nastoupil proti jedničce a já myslel, že to bude rychlé v Patrikův neprospěch. Hrálo se 5 setů, Patrik hrál opět velmi dobře, soupeři dělal problém Patrikův pomalý spin a to, že většinu míčů pinkal. Patrik vyhrál první set, další dva prohrál, ale ve čtvrtém si soupeř dal jen tři (!) míčky. A jsme u dalšího problému, který pozoruji už déle, a bylo tomu stejně ve Kbelích. Když Patrik vyhraje velkým rozdílem set, tak ho to nějak rozhodí a další set vždy prohrává. Bohužel se to stalo i teď po velkém boji. Druhý skoro vyhraný (i když ne tak jasně) zápas večera.

Já jsem porazil prkýnkáře v pěti setech, když už jsem zase 2:0 vedl. Vedli jsme 8:6 a vypadalo to nadějně.

Poslední 4 zápasy se nám ale totálně nepovedly! Martin neuvěřitelně lehce prohrál s jedničkou 0:3, Jirka s tím klohňou také neměl šanci, já si sice na „Horta“ věřil, vyhrál jsem ale jen jeden set. Patrik s prkýnkem udělal také set, což je jeho osobní úspěch, ale jinak završil neskutečnou prohru 8:10!

Prohrát 0:10, to zamrzí, ale člověk to lehce skousne. Prohrát po třech hodinách takhle, to je o infarkt. Martin hrál výborně, táhne tým svými body, to že prohrál, mu nemůže nikdo vyčítat. Jirka hrál svůj vysoký standard. Tento večer jsem to zazdil já, protože vedení 2:0 proti soupeři, který byl zblblý, se prostě nesmí ztratit. A také Patrik musí udělat něco s těmi koncovkami.

SK RTTI Poplatky.com C vs. TJ Kyje C                   10:7

Reportáž ze zápasu s Kyjemi jsem opět nechal na zpravodajci Ivošovi. Po zápase v Bohnicích si právě on posteskl, že doufá, že na tento zápas za soupeře dorazí jen chlapi. Přání se mu splnilo. A dále má již slovo Ivo.

„Soupeři do centra na rozdíl od jiných (viz vloni Sparta) trefili bez problémů. Dokonce ochotně pomáhali Heleně stavět stoly (pozn. předsedy: jak to, že Helča staví stoly? Kde jste byli hoši?). Radek avizoval, že dorazí na poslední chvíli, neboť ještě předává funkci v původním zaměstnání. Nakonec to stihl v pohodě.

Radek s Helenou vybojovali základní bod k našemu budoucímu vydřenému vítězství. Já jsem zkazil čtyřhru tentokrát Vaškovi. Soupeři nás upinkali a uprkýnkovali. S tímto jejich stylem hry souvisela spousta našich nepochopitelně vyhozených míčů.

Vaškovi se evidentně ulevilo, že žena hraje pouze na naší straně, rozjel se, jak jsme u něj zvyklí proti chlapům, a udělal bez problémů čtyři body. Udatně bojoval a ztratil jen dva sety.

Utkání skvěle vyšlo Heleně, jež vybojovala další dva cenné body svou inteligentní hrou a tvrdým forhendem. Pánové jí to rozhodně neodevzdali.

Radek nebyl zcela ve své kůži a zřejmě i díky myšlenkám na rodinu a práci místo rány volil další pink. Soupeři ho pak se štěstím poráželi, ale jeho bod však měl velkou cenu!

Já jsem po otřesu ze čtyřhry nehrál v dobré duševní rovnováze. Jeden ze soupeřů mě upinkal, druhý byl prostě jen rychlejší.

Protože jsem byl v zápise napsaný na béčku, po dvou zápasech jsem měl pauzu, odpočinul jsem si a šel jsem do posledních dvouher, jako předseda ve Kbelích. Zarputil jsem se, a i když má hra byla nadále nejistá, zbylé dva slabší soupeře jsem zřejmě větší vůlí po vítězství (a pár prasátky) zdolal.

Chlapi z Kyjí byli na rozdíl od nás rozčarovaní, brblali, zřejmě pomýšleli na víc. A teď hurá na Olymp.“

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení