SK START Praha

Proč máme takovou smůlu?

Tento týden jsem si to užíval jen jako divák! A to v maximální možné míře. Doma ze mě asi radost moc neměli, ale byl jsem jako dozor na utkání áčka, jako trenér na utkání béčka a céčka. V úterý jsem byl dopoledne v Brandýse nad Labem u ortopeda, MUDr. Urbana. To mi dojednal předseda našeho pinčesového svazu Zbyněk, protože to je jeho kamarád a má v péči celé El Niňo. Navíc jsem zjistil, že je baskeťák a jeho syn hrál s mým basket za Spartu. Tak jsme si pěkně pokecali a jen tak, aby se neřeklo, se mi podíval na ten loket. Je to skutečně klasický „tenisák“. Dostal jsem nějakou injekci, rady jak to procvičovat, žádanku na rentgen krční páteře a příští týden jdu na kontrolu. Nechci to zakřiknout, ale vypadá to dobře, tedy v tom smyslu, že sezona by nemusela skončit!

SK RTTI Poplatky.com A vs. ABC Braník A            10:2

Mým záměrem bylo, že zhlédnu debly a první rundu dvouher a půjdu domů. Nakonec jsem zůstal až do konce. Soupeř dorazil o půl hodiny později, ale měl to hlášené, domluvil se na tom s vedoucím týmu Martinem. Tím pádem se stala neuvěřitelná a v podstatě nikdy nevídaná věc. Káfa dorazil půl hodiny před začátkem utkání. Shodli jsme se na tom, že volat Káfovi, že se začátek utkání posouvá o půl hodiny, znamenalo by to v podstatě začít ještě později.

Po utkání v Braníku, kdy hrála silná sestava, k nám dorazila velmi okleštěná. V sestavě měli hráčku, která pravidelně a dobře hraje 2. ligu. Škoda, že to nebyla některá z bývalých členek Startu, Jana nebo Lucka.

Honza s Danem si myslím velmi lehce i přes ztracený set, poradili s horší dvojicí soupeře. Co jsem viděl, tak opět úřadovala Danova tráva.

Debl Martin s Káfou prohráli 2:3. Konstatoval jsem, že Davidovi svědčilo, když hrál se mnou, resp. s levákem obecně. To musel totiž přijímat forhendem. S Martinem přijímá bekhendem a vymýšlí si neuvěřitelné údery! Navíc je „povídavý“, což mě nevadí, dokonce to mám i rád a chytám se i já. S Martinem to nejde, protože ten se od prvního míčku soustředí na hru, od začátku nasadí kamenný výraz a nepronese jedinou hlášku. Připadalo mi (subjektivní názor), že Káfa by potřeboval sem tam nějaký ten výkřik spoluhráče!

Jinak měl ten večer tedy mimořádně povídavou náladu! Co povídavou, správně by mělo být ukřičenou! Jak ten za stolem stále něco vyřvával. Pravdou je, že to začalo hlavně v jeho prvním zápase s branickou hráčkou. Tedy co ten dostal prasat, to jsem už dlouho neviděl. A to ho zřejmě rozeřvalo.

Faktem je, že některé jeho hlášky opravdu stály za to. Utkvěla mi jedna nová, kterou jsem ještě neslyšel. V jednom zápase, po dlouhé výměně sdělil všem přítomným v tělocvičně silným hlasem toto: „Já jsem celoplošný bekhendový hráč!“ Tato replika však nezůstala bez odezvy od Martina a přes celou tělocvičnu Káfovi sdělil informaci: „Ale to my přece všichni víme“.

Honza v první rundě vyhrál teprve své druhé utkání v roce 2015, ale ve třech setech a zcela jasně. Všichni jsme mu to přáli. Také se pěkně hecoval, to už jsem dlouho neviděl.

V té první rundě měl problémy právě jen Káfa se slečnou (nebo mladou paní) a vyhrál po boji 3:2. Ve druhé rundě zase dělala problémy stejná hráčka, tentokrát Honzovi. Ten si možná přečetl (tedy stačil přečíst, než mi zase web „spadl“) komentář z minulého týdne, kde jsem rozebíral Patrikovu hru na pět setů. Možná si honza chtěl vyzkoušet, jaké pocity Patrik zažívá a tak po vedení 2:0 na sety další tři sety věnoval soupeřce. Ale asi se mu tato situace nezamlouvala, protože své další utkání na pět setů bravurně dovedl do vítězného konce!

Dan měl hrát další utkání se slečnou z Braníka, a když viděl její výkony a pod dojmem svého jednoho ztraceného setu v utkání s další ženou v Čakovicích prohlásil, že se bude muset pořádně soustředit. Asi se skutečně soustředil velmi dobře, protože soupeřku smetl 3:0 velice lehce.

Martin měl všechna utkání v pohodě na tři sety. Akorát první soupeř mu několikrát po servisu chytil míček a vrátil mu ho se slovy, že to nebylo nadhozené. Obdivuji v tomto případě Martinovu povahu. S tím svým klidným výrazem v obličeji mu vždy jen řekl: „ano máš pravdu“ a dal mu servis trochu nadhozený, aby ho soupeř vzápětí skoro vždy „sežral“.

TJ Zelená Liška A vs. SK RTTI Poplatky.com B      9:9

Zelenou Lišku jsme doma porazili i přesto, že je to tým horní poloviny tabulky. Tentokrát jsem nemohl hrát a tak mě nahradil Radek. Předběhnu a řeknu, že před utkáním bych remízu bral všemi deseti, ale po průběhu jsem naštvaný. To je stejné jako ve Kbelích. Dorazil jsem povzbudit spoluhráče a prosadil debly ve složení: zatím výborný debl Patrik a Radek, a Jirka s Martinem.

Naši současní debloví ďáblové P+R svůj debl lehce vyhráli ve třech setech. Rozlosování dopadlo dobře, protože kluci hráli proti slabšímu deblu a Martin s Jirkou proti silnějšímu. Ale předpokládal jsem, že při formě Jirky a Martina nebudou mít soupeři šanci. No…

Naši borci dostali hroznou nakládačku 3:0. Martin si stěžoval, že se za celý zápas nedostal ke spinu. Nějak to klukům spolu nešlo. Možná jsem to mohl risknout a nastoupit alespoň do debla, třeba by ruka vydržela. Druhý bod by nám velmi pomohl.

Přesto to bylo po první rundě 3:3 na zápasy, i když jsme 3:1 vedli. Patrik se za celý zápas nedostal do pěti setů, takže tady jsme byli ušetřeni nervů. Hrál ale velice dobře a poradil si se soupeřovou trojkou a čtyřkou. Výborně hrál opět Jirka (3 body), který vrátil porážku z domácí haly soupeřově jedničce. Škoda, že prohrál s bouřlivákem Smrčinou, kterého doma vykostil. Radek opět předvedl, že zápasy ve třetí třídě ho motivují. Přidal důležitý bod po pěti setech (vidíš Patriku!) a odehrál další dva pětiseťáky, které mohl i vyhrát.

Za stavu 6:4 pro domácí se v utkání se Smrčinou zranil Martin a chtě nechtě musel utkání skrečovat!!! Záda! A nešlo s tím nic dělat, dokonce se mu udělalo i špatně a odjel domů. Prý jen taktak dořídil. Takže 7:4 a nevypadalo to dobře. Jenže pak vítězství Jirky nad jedničkou odstartovalo šňůru tří bodů a bylo 7:7, následoval kontumace dalšího Martinova utkání – 8:7 a dvě vítězství Jirky a Patrika. Za stavu 8:9 nastupoval bojovník Radek proti dobrému hráči, Smrčinovi.

Vyhrál první set, pak dva prohrál, aby vyhrál čtvrtý a šlo se do pátého. Radek na otočce vedl 5:2, soupeř zabral a vyrovnal. Pak se oba hráči přetahovali po míčkách, ale v závěru Radek uhrál něco navíc a vedl 10:8. Soupeř si vzal time a šel podávat. Zkušený provokatér přišel ke stolu a dlóóóuze se díval Radkovi přímo do očí, pak podal a Radek to nezvládl poprvé. Situace se opakovala a ani druhé podání soupeře nebyl Radek schopný vrátit tak, aby ho zahnal do úzkých. Set prohrál 12:10, velká škoda. To už jsem tam nebyl, ale možná bych zrovna na Zdeňka zkusil vymyslet něco, co by ho rozhodilo. Nejlepší by bylo v okamžilku, kdy se vracel z tajmu a začal upřeně hledět do očí Radkovi, vzít si najednou také time! Myslím, že to by ho pěkně vytočilo a začal by řvát!

TTC Praha D vs. SK RTTI Poplatky.com C              9:9

Domácí tým jsme v první půli přehráli rozdílem třídy 10:1. Tentokrát však soupeř nastoupil v úplně jiné sestavě a my v podstatě také. Nehrála Helena, Tomáš a Vašek. Naopak nastoupili: Ivoš, Štěpán a Radek od Jelena.

Soupeř navíc vyměnil svoji karlínskou hernu. Tam to totiž skončilo! Budou jí bourat. Nejspíš nějaký silný developer projevil zájem o lukrativní pozemek u metra. A to TTC před pár měsíci investovalo do nové podlahy. Takže celý klub hraje různě po Praze. Některá družstva v Pinec aréně na Žižkově a jiná v biliárovém klubu Harlequin (!) ve Vršovicích vedle Bohemky.

Byl jsem se podívat na debly a prvních šest dvouher. Sestava soupeře opravdu jiná, než minule, řekl bych silnější, ale přesto jsem to viděl na vítězství. Za TTC hráli tři neuvěřitelní klohňové a jeden malý sokolík, co vůbec nepočítal, když měl. Debly se prohrály oba, což není dobrá vizitka, hlavně dvojice Ivo – Radek B.! V první rundě vyhráli Ivo, Radek a Štěpán. Jedině Radek S. zaváhal, ale měl podle soupisky nejsilnějšího ze soupeřů. Štěpán vyprovodil celkem suverénně malého sokolíka, hlavně tím, že mu hrál ostrý spin, se kterým si neporadil. Hlavně by klučinovi měl někdo poradit, že servis nadhozený skoro od podlahy, je neregulérní.

Radek lehce přehrál svého dalšího soupeřea sešli jsme se spolu jako diváci u Ivoše, který hrál s klučinou. V prvním setu se Ivo vyházel svými chybami, nikoliv, že by ho klučina porazil. Druhý se vyhrál. Ve třetím jsem se vizuálně věnoval druhému stolu, protože Ivo měl od začátku velký náskok. Jenže pak slyším Radka: „…druhý, třetí, čtvrtý…“ Zeptal jsem se, co počítá. Odvětil, že zkažené Ivošovy míče, čili nevynucené chyby. A pak už jsme počítali společně: „…pátý, šestý, sedmý!“ Ivo zkazil sedm míčů za sebou. Kdyby zkazil, on hrál tvrdošíjně jeden jediný úder, bekhendový spin (někdy i z forhendové strany). Bylo to jako přes kopírák a všechny vyházel. Sokolíkovi jen stačilo vrátit míček do hry. Ivo prohrál set 11:8, když původně vedl 8:4!!

To jsem už nevydržel a odešel. Ten zápas Ivo prohrál v pěti setech. S takovým čulibrkem! Přitom čtvrtý vyhrál 11:2, co dělal v pátém, nevím. Alespoň, že dělal další tři body. Radek B. čtyři a vyhrál zápas na pět setů. Bude muset prozradit Patrikovi, jak to dělá. Štěpán nakonec zůstal u toho svého jednoho, prvního, vyhraného zápasu a Radek S. porazil „o remízu“ v posledním utkání sokolíka!

Postup už je jen ve fázi teorie, protože kromě toho, že bychom museli porazit tři týmy před námi v tabulce, navíc by ty týmy musely někde ještě prohrát. Sestoupit se už také nedá, tak céčko alespoň dohraje sezonu v klidu.

Spekulace o postupu do 1. třídy

Po utkání áčka se samozřejmě rozebíraly možnosti postupu do 1. třídy. Káfa se prý už těší, až nebude muset hrát! Jenže to se pak připojil se stejnou natěšeností i Dan. Klukům se zalíbila představa, že za áčko budou hrát už jen kluci z béčka. To je ale trochu scestné.

Za prvé si myslím, že by nebylo dobré, aby najednou áčko začalo prohrávat. Nejenže to není estetické, ale ty prohry by mohly ovlivnit možná druhého postupujícího, ale hlavně sestupující. A nebylo by dobré, aby se začalo říkat v Praze, že náš klub bere peníze za pouštění zápasů. To by mně moc vadilo. A doufám, že nejenom mě! Postup závisí na sestupu pražského týmu ze 3. ligy. Ono to na 80% vypadá, že nesestoupí nikdo z pražských. Ale náhoda je blbec. Dokonce při sestupu tří týmů (a je jich tam šest) postupují jen vítězové skupin a při sestupu čtyř jen jeden tým ze dvou skupin.

Podle mě je jistota první místo. Vidím to tak, že je nutné porazit druhý Střížkov a pak ještě jedna výhra a je to doma z prvního místa!

Za druhé to bude složité také z jiného důvodu. V béčku jsou hráči, kteří deklarovali ochotu hrát jen jedno utkání týdně s tím, že víc nemohou buď z časových, nebo rodinných důvodů. A protože béčko stále bojuje o udržení a nutně potřebuje všechny hráče ze základu, není možné jejich přepuštění do áčka „jen tak pro zábavu“. Navíc by to bylo jako „zákon padajícího hovna“. Doplníme béčko někým z céčka a tam také někteří hráči nemohou hrát víc, jak jedno utkání týdně. Nerad to říkám, ale jediný, kdo by byl ochotný hrát i tři zápasy týdně jsem já. Mě už doma nikdo nepotřebuje, tak mohu trdlovat po večerech. Ale já to zase nevytrhnu.

Takže pánové v áčku, z důvodu„ aby se „nerojily spekulace“, hrajte až do konce a maximálně nahraďte jednoho z vás někým z béčka, pokud to tedy půjde.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení