SK START Praha

Poplatky B vs. nejhorší tým třetí třídy 3:10!

Zatímco áčko a céčko bylo tento týden na vítězné vlně, tak béčko si vypilo pohár hořkosti až do dna. Bez Martina to prostě nejde! A to musíme přečkat ještě 14 dní. A zrovna hrajeme s konkurencí. Jak to ten Mivoj nalosoval! Teď jsme měli hrát se Spartou (1.) a Dolními Měcholupy (2.) a bylo by to jedno.

TJ Sokol Břevnov Hradčany A vs. SK RTTI Poplatky.com A      1:10

V úterý mi volal Martin, že Honza A. je stále zdravotně indisponován a že bych měl nastoupit. Protože však sokolové z Hradčan nejsou v tabulce nijak vzadu, zkusil jsem zavolat druhého honzu, i když hlásil, že tedy středy né!

A tak jako už několikrát se zachoval velmi „bodotvorně“ a kolegiálně – neodmítl. Vtipné na tom bylo to, že mi zvedl mobil a rovnou spustil: „Že uhodnu, na co se mě chceš zeptat!“ Neuhodl by to, protože si myslel, že na něj rovnou vybalím, jestli by mohl ve středu nastoupit. Já však jako dobrý taktik jsem měl připravenou první otázku jinak: „Máš zítra večer čas?“

A protože naše áčko tím pádem bylo velmi silné, nemělo v Sokole problém a vyhrálo, když čestný bod soupeři umožnil debl Martin s Káfou.

SK RTTI Poplatky.com B vs. TJ Sokol Suchdol-Sedlec A       3:10

Tak nutně jsme je potřebovali porazit! Martinových pět bodů prostě chybí v bojích s týmy na chvostu. Jirka opět bodoval a přidal dva body. Koukal jsem se na výsledky a z dosavadních zápasů vyšel naprázdno pouze proti Spartě, jinak vždy boduje!

Třetí bod přidal debl Radek s Vaškem. Pár, který má problémy v šesté třídě, ve třetí zkušeně bodoval. Martin s Jirkou odehráli dobrý zápas proti jedničce a dvojce, bylo to vyrovnané a rozhodlo nezvykle velké množství prasátek a zadních lajn jednoho hráče soupeře.

A právě proti němu nastupoval po deblu Martin. Kdo ho zná, ví, že na prasata si nikdy nestěžuje a bere je jako součást hry. Ale to se jedná o „normální“ počet prasat. Když už to překročí únosnou mez, bublá to i v Martinovi. Bylo to skoro jedno prasátko za druhým, a když se nepovedlo, tak přišel úder přesně na zadní čáru. Ale musím uznat, že zrovna ty čáry byly perfektní a efektní. Nevím, čím to bylo. Síťka měla změřenou správnou výšku a byla správně vypnutá. Nakonec to bylo trapné i soupeři (byl to otec jednoho mého bývalého žáka z Betlémské) a neustále se omlouval nad rámec „normálních“ omluv. Vzhledem k tomu, že sety byly těsné, dá se říci, že prasátka hrála svou velkou roli.

Se soupeřovou jedničkou se nám všem hrálo špatně (Jirka na něj už nenarazil). Byl to rychlý útočník, který šel hned do útoku. Martina potěšilo, že za celé tři sety nedal ani jedno sele (Martin jedno). Po zápase se obrátil na předchozího soupeře s upozorněním: „Takhle se hraje pinčes!“

Radek po prohře se soupeřovou jedničkou přemýšlel dokonce o tom, že udělá tři body, ale byly to „velké oči“.

Vašek dřel, ale jak už jsem možná někde napsal, musí odehrát víc zápasů. Až se vyhraje, tak to půjde. Zatím dělá v závěrech vyrovnaných zápasů chyby.

Abychom třetí třídu zachránili, potřebujeme:

1. Martina a jeho pět bodů

2. Zdravého Patrika. Těší se, jak bude nadržený a bude dělat body. Jsem první, kdo by mu to přál. Akorát nesmí přijít někdo jako včera. V týmu soupeře hrál můj bývalý spoluhráč z klubu Mládí 6, který měl na bekhendu nalepenou trávu, ale bez houby. Nevím, jak to dokázal, ale bylo to tak. Myslím, že to by se Patrikovi moc nelíbilo.

3. Všichni tři hráči za Martinem se musí sejít na bodech. Nesmí se stát, aby k Rybkovým bodům přidal body jen jeden hráč a ostatní byli bez bodu. To se nám stává, ale to se stává i v Extralize.

4. Stále shánět posilu.

Takže teoreticky je to vše perfektně vymyšlené, teď už zbývá to zrealizovat. Velký průšvih vidím ve vylosování. Teď, když máme jednoho hráče bez nohy a dalšího na druhé straně zeměkoule, máme nalosovány zrovna konkurenty sestupu. To je pech! Teď tam měly být první tři týmy tabulky a byl by klid.

SK RTTI Poplatky.com C vs. TJ Pankrác E   10:6

Naše sestava musela být silná, aby odpovídala postavení soupeře v tabulce. Navíc opět mezi nás zavítala Alice, aby si střihla s Helenou debla. A jako mnohokrát před tím, tento debl naprosto bez problémů zvítězil hladce 3:0. Zato dvojice Radek s Vaškem už podruhé za sebou v šesté třídě (na rozdíl od třetí) nebodovala.

V soupeřově týmu nastoupil pinčesový odborník a komentátor Radek Bauer. Je zajímavé, že Radek a Ivoš nad ním zvítězili po velkém boji 3:2 a Vaškovi dal lehce 3.0. A to přitom Vašek šmiknul jejich nejlepšího hráče.

Céčko šlapalo jako dobře namazaný stroj a výhrou si udrželo čelo šesté třídy a tím šanci na postup. Příští týden to bude opět utkání pravdy ve Stodůlkách.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení