SK START Praha

Dvojzápas áčka, béčko zase v malé a céčko na stále stejné vlně!

Áčko hrálo tento týden zápasy dva a hned po sobě. Nejdřív v úterý řádné utkání s Orionem a ve středu odložené utkání s Nuslemi. Béčko si předehrálo o den své utkání s Novými Vysočany, ale muselo opět do malé tělocvičny. Céčko si chtělo vyšlápnout na matematiky, ale nevyšlo jim to.

 TJ Orion Praha A vs. SK START Praha A               8:10

Na toto utkání se áčko velmi připravovalo, protože soupeř byl jen o tři body před námi. Byl to boj od začátku do konce a ani jeden soupeř se bodově „neutrhl“. Jen dvakrát soupeř vedl na chviličku o dva body a naši borci stále doháněli ztrátu. Utkání bodově otočili jen jednou, za to však v té nejdůležitější chvíli za stavu 8:8.

Nejdřív Dan ve třech setech vyhrál svoje utkání a pak Martin prokázal super pevné nervy a v pěti setech rozhodl o vítězství Startu. A to už vedl 2:0 na sety, soupeř se nevzdal a srovnal. Všechny čtyři sety skončily 11:9!

Celkovou vyrovnanost utkání podtrhuje i to, že naši borci to měli na zápasy 2:2, jen Káfa se vymknul kontrole a jeho skóre bylo 3:1, ještě že tak!!! Soupeř měl dva extrémy, když jeden hráč to měl 4:0 a druhý 0:4.

Kluci se dotáhli na svého dnešního soupeře, resp. ho přeskočili, jsou na 10 místě, ale náskok devátého je již hrozivých 8 bodů! Když se podíváme na to, jak se vyvíjí situace ve třetích ligách, možná že ani 10 místo nebude stačit k udržení divize. Uvidíme.

TJ Sokol Nusle A vs. SK START Praha A               10:6

Nusle jsou o poznání těžší soupeř, i když nastoupil na čtyřce s náhradníkem až z 1. třídy. Nusle jsou také třetí, ale od začátku tabulky.

Kluci bojovali velmi urputně, po deblech to bylo vyrovnané a navíc Káfa porazil hned bez problémů 3:0 v prvním utkání hráčku, která moc neprohrává a hraje i extraligu žen. Do stavu 5:4 to bylo vyrovnané, pak soupeř odskočil na rozdíl dvou bodů a to si udržoval a v závěru už nebyla síla na zvrat. Káfa opět nejlepší z týmu.

 SK START Praha B vs. TJ Sokol Nové Vysočany A          4:10

Protože na pátek, kdy se mělo hrát s Vysočany, byl naplánován Bažlej Krystmas sejšn a někteří aktéři zápasu se tohoto mítinku (jak to nazval Tomáš) účastní, tak se utkání předehrávalo o den dříve. Jenže to máme k dispozici jen malou tělocvičnu. Letos jsme v ní hráli podruhé a podruhé prohráli!! Příště už to takhle nemůžeme dělat. Ten rozdíl proti velkému sálu je veliký. Navíc soupeř je jedním z těch klubů, který hraje v sokolovně na pódiu a tak jsou na takové stísněné podmínky zvyklí – hráli vlastně doma.

Ještě minulý týden to vypadalo, že k utkání budeme moct nastoupit jen Jirka a já. Honza A. se chystal odpočnout si na horách, Honza P. čtvrtky nemůže, Patrik má zastupitelstvo a Martinovi jsem se neodvážil ani naznačit. Za prvé nejspíš měl večer nějakou akci a za druhé by hrál v úterý, ve středu a ve čtvrtek. To jsem prostě po něm nemohl chtít! Navíc se k tomu, aby pomohli, neměl ani nikdo z céčka!! Jediný, kdo mě pomohl a slíbil, že přijde „dělat“ třetího, aby se nekontumovalo, byla Helena. Je to prostě týmový hráč, který nenechá družstvo ve štychu. A to se velmi cení!!

Sokolové dorazili v obvyklé sestavě, se kterou se potkáváme (alespoň já) již léta. Jako jednička tam hraje klasický prkýnkář (Patriku!). Začal s ním Jirka, jenže jeho výkon jde hned o 50% dolů, když slyší ten krásný zvuk! Evidentně ho to nebaví na takové materiály hrát a neumí to. Takže jasná prohra. Prkýnkářovo druhým soupeřem jsem byl já. Na rozdíl od Jirky se toho nebojím, mám to spíš jako výzvu, a hlavně: vím jak na to hrát! Jenže teorie a praxe v mém případě je daleko od sebe! Už po prvním setu jsem nemohl a tak to byla také jasná prohra. Následně se mu postavila Helena a první set prohrála 11:2. Jenže Helča má obrovský cit pro míček a umí si to srovnat v hlavě. Ve druhém setu přesně (!!!) pochopila jak hrát a ejhle, set vyhrála. Zarputile šla do třetího a vše jí stále vycházelo. Bohužel prohrála na výhody 12:14. Sokol si mocně oddechl. Věřím totiž, že kdyby ten set Helena vyhrála, vyhrála by celé utkání. Honza se na něj nedostal (věřím, že by vyhrál) a tak z nás s tímto druhem materiálu nejlépe hrála posila z céčka.

Tři body uhrál Honza a jeden přidal Jirka. Jinak snad ani rozebírat další zápasy nemá cenu. Debly nám nevyšly. Jirka s Helenou spolu hráli poprvé a nebyli sehraní. Já s Honzou jsme nehráli vyloženě špatně, ale my se nesejdeme herně. Když se v jednom setu nezvykle daří mě, kazí lehké míče Honza a v dalším setu je to přesně naopak.

Po první půlce máme již vytipované soupeře, které s posilami Martinem a Honzou P. lehce porazíme. Jen doufám, že ty posily budou zrovna v těch potřebných utkáních k dispozici!

SK START Praha C vs. VŠSK MFF Praha A            4:10

Soupeř byl v tabulce před námi, tedy na třetím místě od konce. Naše sestava opět nebyla ledajaká a dokonce jsme se sešli v pěti: Vašek, Radek, Adam, Ivo a Tomáš. Úspěchu jsme se snažili podřídit vše. Do debla nenastoupil Tomáš, který to sám navrhl. Ivo s Vaškem přejeli soupeře až nečekaně lehce 3:0. Na druhém stole Radek s Adamem urputně bojovali, ale nakonec v pěti setech prohráli.

Do dvouher nenastoupil Ivo, ale Tomáš a zrovna on v první rundě svedl velký pětisetový souboj s jedním ze starých známých bratrů v dresu MFF. Bohužel prohrál, a protože v první rundě bodoval v singlech jen Radek, bylo to 2:4. Vzápětí prohrál Ivoš, který vystřídal Tomáše, s hráčkou soupeře, Adam ještě korigoval, ale po druhé rundě už to bylo 3:7. Radek uhrál svůj druhý bod v utkání, ale to bylo vše. Céčko opět prohrálo a s jeho záchranou to vypadá špatně. Ztráta je už pětibodová, a nevím, jestli bychom to já s Patrikem zachránili. Zvláště, když Patrik neboduje ani v pětce. Kdybychom možná až do konce soutěže stále hráli, tak asi ano, ale to by si nezahráli ostatní. A když si vloni vybojovali postup v podstatě sami, tak ať si vybojují i ten sestup.

Na zápase béčka mě Helena přesvědčovala, že musíme s Patrikem hrát víc za céčko. Nechce totiž sestoupit. Tady zase hraje velkou roli týmový duch Helena, která je pro to, aby se vyhrávalo a nesestoupilo obětovat i svoji nominaci.

Jenže za prvé si říkám, že to i s námi dvěma bude docela těžké i přes ztrátu „jen“ pěti bodů na třetího od konce. Navíc si osobně myslím, že Patrik v podstatě skončil s pinčesem! Sněmovnu a Magistrát prostě s pinčesem nesladí dohromady. Před sezónou nás sice ubezpečoval, že si pink nedá vzít, ale asi to přecenil.

A také mě záleží na tom, aby si zahráli všichni hráči v céčku. Tak se prostě spadne a příští rok zase postoupí.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení