SK START Praha

Dvě výhry béčka a céčka a naprosto stejné výsledky. Nejtěsnější možná prohra áčka!

Áčko potřebovalo nad poslední Elizzou E nutně vyhrát, ale míčky a elizzácké prostředí bylo proti. Béčko a céčko hrálo shodně doma a oba týmy shodně vyhrály stejným rozdílem.

Organizátoři TT-Inter Cupu vylosovali další kolo poháru. Tentokrát musíme jet k soupeři. Bude to hezký a zajímavý zájezd, který dokonce nebude ani moc náročný na cestování. Dostali jsme soupeře z Itálie: ASC TT Sarnthein. Název vypadá německy a také ano. Je to oblast, kde se mluví německy. Italský název je  Sarentino. Je to městečko asi 20 km na sever od Bolzana. Z Prahy rychlejší trasou po dálnici přes Mnichov asi 820 km.

Kdyby se vyhrálo, tak nás čeká zápas doma a i kdyby ten se vyhrál, tak se jede na Final four do Verony!

TTC Elizza Praha E vs. SK START Praha A            10:8

Kluci se na toto utkání velice pečlivě připravovali. Mělo to být klíčové utkání. V případě výhry bychom posadili Elizzu skoro definitivně na poslední místo a navíc získali náskok před předposledním Orionem! Nominace byla jasná vzhledem k tomu, že Martin odletěl na Bali: Dan, Káfa, Petr a Petr.

Elizza nastoupila s novou posilou, která dorazila na přestup ze Šumperka, nějakým Píšou. Posila to byla velká – chlapec dělal 4 body a ještě debl. Káfa, jako náš poslední dobou nejlepší dělal, co mohl. Když však připomenu, že zrovna jemu neuvěřitelně vadí ty divně „zvonící“ míčky Butterfly, tak ty tři body jsou vlastně opět famózní.

Ty míčky a prostředí herny vadí všem klukům. Ale to se nedá nic dělat, od toho je to domácí prostředí. Někdo se s tím umí vyrovnat bez problémů, někdo ne. To je prostě realita.

Přitom však kluci v podstatě stále vedli o bod i o dva až do stavu 6:6. Pak vždy o bod utekl soupeř, ale Petr K. a Dan vždy dokázali srovnat. Za stavu 8:8 hrál Petr J. s Juhaszem a Petr K. s Průšou. Kalič prohrál 1:3, ale všechny prohrané sety byly na výhody. Petr J. v zápase hraném jako předposlední prohrál s Juhaszem 2:3. U nás doma ho naopak 3:2 porazil. Asi to na sebe chlapci umí.

Utkání u nás na Střeláku skončilo stejným výsledkem, jen opačným. Doma na sety 36:36, venku bohužel 33:38. Po pauze kvůli jarním prázdninám kluci hrají doma s TTC a mají velké očekávání. Jsou rozhodnutí udělat vše pro vítězství! A protože už budou hrát v nových dresech a to jsou dresy vítězné, je to reálné!

SK START Praha B vs. TJ Sokol Suchdol-Sedlec A         10:4

Suchdol je sice suverénně poslední, už bez možnosti záchrany, ale na tento tým nám to moc nejde. Tedy, abych byl přesný, tak mě a Patrikovi. Radek naopak v první půli proti nim hrál dobře. Nechtěl jsem nic podcenit a ke stabilně hrajícímu Honzovi A. jsem ještě povolal druhého Honzu P. Prohrát s tímto týmem by bylo nejen ostudné, ale možná i smrtící.

 V první půli u nich hrál Martin, Patrik, Radek a já a nebylo to do poslední chvíle jasné. Doma nemohl Martin, ale zase dva Honzové jsou záruka bodů.

A také ano. Oba neprohráli ani set, Radek se držel svého standardu z první půle (2:1) a Patrik v podstatě také, doma 1:2, u nich 1:3. Já nastoupil, podobně jako za céčko, jen v deblu s Honzou A. a Patrik hrál s druhým Honzou.

Zatímco, my prohráli první set, abychom další dva vyhráli a vedli 2:1, tak kluci po prvním vyhraném setu následné dva prohráli a po třech setech prohrávali 1:2.

V našem případě však měl soupeř vítězný finiš v podobě ukořistěných dalších dvou setů. Patrik s Honzou předvedli ale to samé a slavili vítězství 3:2! Nevím, kde se u nás stala chyba. Snad jen bych mohl napsat, a dělám to nerad, že Honza A. v posledních dvou setech nebyl schopen trefit míček! Tak jako jsem podělal debla s Bohnicemi doma, a tak jako je honza většinou ten, kdo vede utkání k vítězství a nekazí, tentokrát jsem nekazil já. Ale nestačilo to.

Ale hlavní bylo, že jsme jako tým slavili vítězství. Myslím, že když odehrajeme vítězně všechny domácí zápasy, a reálné to je, tak skončíme v pohodě v půlce tabulky.

Suchdolští vystřídali oproti sestavě doma jen jednoho hráče. Jako čtyřka zaskakující z jejich béčka k nám dorazil Ondra Hojovec. To byl můj spoluhráč koncem osmdesátých let v klubu Mládí Praha 6 a nejdřív mě vůbec nepoznal. Není to zajímavé? Cha, cha, cha!

Docela dobře jsme si zavzpomínali na tento zajímavý klub. Já se dozvěděl například něco o spoluhráči jménem Jirka Rada a trochu mě to šokovalo. Ondra se zase velmi zajímal o Děrkyho a Pavla Hrstku. Tam jsem zase mohl poreferovat já. Vzpomněli jsme i na Petra Charváta.

SK START Praha C vs. TTC Praha C                       10:4

Céčko ještě neopustila myšlenka na záchranu, tak přemluvili mě a Patrika abychom nastoupili. Protože to bereme vážně, dorazili jsme v pěti. Onot v případě TTC totiž záleží na tom, zda nastoupí pan Ruzha nebo ne. S ním je tento klub z periferie poměrně silný a on by mohl i na sestavu se mnou a Patrikem dělat čtyři body. Nechtěl bych Patrika podceňovat, ale je bez tréninku, stále schůzuje a navíc proti prkýnku…

Já utkání proti doyenovi stolních tenistů beru vždy jako velkou výzvu. Přiznám se, že jsem ho nejspíš ještě neporazil. Je fakt, že jsem s ním minimálně 8 let nehrál a nyní je mu 90 let. Vůbec na to nevypadá a je skvělé jakou si udržuje fyzičku a výkonnost! Možná bych ho přehrál díky „mládí“, i když u mě s tou fyzičkou…

Ještě jedna fotka céčka v nových dresech. Tentokrát i s posilami!

Jenže pan Ruzha nedorazil, což mě zklamalo, ale zase to byla velká šance na vítězství. Zahrál jsem si debl s Ivošem (jak jinak) a spojil dřívější úspěšnou dvojici Patrika s Radkem. A to byl úvod! Oba debly se prezentovaly výhrou 3:0!

Radek padl hned ve své první dvouhře se soupeřovým asi nejlepším hráčem po boji 2:3. Stále tahal za slabší konec a dorovnával vždy sety vyhrané soupeřem. V pátém setu prohrál 10:12 a ještě prasátkem. Umím si představit, jak to může naštvat, ale Radek zase reagoval podobně jako ve Slivenci. A to neskrývaným vztekem a hrozným řevem. Tak dostal, stejně jako ve Slivenci, vynadáno ode mě! Máme možná práci pro Helču.

Ivo opět zářil a všechny tři svoje zápasy vyhrál 3:0. Největší radost měl z vítězství nad Habou, který ho u nich porazil po boji 3:0. Jeho prvotřídní výkon nepokazila ani porážka s nejlepším ze soupeřů, protože byla už po rozhodujícím desátém bodu a hoši to stejně dohráli.

Patrik potvrdil, že je stále do céčka velkou posilou. Všechny své zápasy vyhrál, i když v posledním, o desátý bod, s Habou měl namále a vyhrál po těžkém boji 3:2. A to už prohrával 1:2! Porazil však soupeřovu jedničku 3:1.

Adamovi se v novém roce totálně nedaří. Přes ty Vánoce se něco stalo a nevíme co. Dvě třetiny každého setu hraje dobře a někdy i výborně. V poslední třetině se něco zlomí a on vrší chybu na chybu. Celou tu zoufalou situaci už několikrát zakončil zkaženým servisem. A to třeba při výhodách v pátém setu. A je jedno, jestli při výhodách pro Adama nebo soupeře. Dobrý duch Start, pan Čížek, jestli se na to shora dívá, tak se asi směje a říká si, kolik že dalších hráčů to jeho „oblíbenec na servisy“ Jirka H. naučil!

Výhra byla samozřejmě dobrá a teď ji ještě musíme potvrdit v Braníku. Uvidíme, jaká bude nakonec sestava. Přeci jenom jsou tady 14 dní jarní prázdniny a nevím, co to udělá se zdravím hráčů. Hraje se v pondělí 19. února a já navíc nebudu vůbec v Praze. Účast však přislíbil Patrik.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení