SK START Praha

Dva zápasy v jeden den – velký problém.

Stalo se to, co nemá rád žádný klub. Sešly se dva nalosované zápasy v jeden den. V pátek hrálo zároveň béčko a céčko. Což o to, hráčů by bylo relativně dost, ale pracovní povinnosti, povinné chvíle s rodinou a nemoci hrály svoje. Navíc ty pátky obecně dělají průvan v sestavách. Takže céčku zase museli pomoct hráči našeho déčka. Ještě, že si to stále tak krásně užívají. Když vidím, jak se těší na to, že nastoupí jinde, než v „jejich“ sedmé třídě, tak mě to samotného hřeje u srdce. Nadšeně hráli na záskok 1.třídu a teď si vyzkoušeli třídu pátou. Další „dvojzápas“ nás čeká příští týden v pondělí…

SK START Praha A vs. TJ Sokol Michle C              10:3

Michle je soupeř, který se musí z povinnosti porazit. To není nic proti Michli, ale body, které nám pomohou uhrát zlatý střed tabulky jsou velmi důležité. Takže v duchu toho přijeli opět kluci z Benešova. Jsme všichni moc rádi, že s námi hrají, protože odvádí opravdu velmi dobrou práci. Navíc perfektně zapadli mezi nás, kteří jsme generačně někde jinde! Podle všech indicií to vypadá, že i oni jsou u nás spokojeni!

Sestava byla stejná jako ve Vršovicích, jen s tím malým rozdílem, že tentokrát náhradník Martin zasáhl alespoň do debla. A s Ňémou ho zvládli, kromě jednoho setu, celkem bez problémů. To mladíci museli tvrdě bojovat 5 setů, aby nakonec také slavili výhru. A to už prohrávali 0:2, ale závěr měli zkušený, včetně pátého setu, který vyhráli 12:10!

Do singlů už nastoupil Káfa a s Viktorem Kučalou neměl vůbec žádnou práci. V první rundě prohrál jen nejmladší Martin se soupeřovým asi nejlepším hráčem Černochem. Martin M. musel bojovat s Pištorou pět setů. Ňéma s Emanem neměl vůbec žádnou práci. Takže jsme vedli 5:1. V další rundě hned na úvod prohrál v pěti setech „prostřední“ Martin se stejným hráčem jako jeho jmenovec. Káfa musel sáhnout pro veškeré své pinčesové umění v zápase s neuvěřitelným Pištorou a po pěti setech urval vítězství. Náš nejstarší Martin prohlásil, že když viděl sedmdesátiletého Pištoru, jak za stolem neuvěřitelně běhá a spinuje, tak má velkou motivaci do dalších stolnětenisových let. Eman „uprkýnkoval“ Martina D. 0:3. Takže 7:3. Na úvod třetí rundy porazil David Černocha 3:1 a další tři zápasy skončily shodně 3:0 pro nás. Ten poslední, kdy Martin M. porazil Emana, se už počítal jen do osobních statistik obou hráčů, protože Martin D. ukončil zápas vítězstvím 3:0 na Viktorem. Slavili jsme v podstatě povinné vítězství.

TJ Střížkov B vs. SK START Praha B                     9:9

Na Střížkov jsme jeli v jediné možné slušně dobré sestavě: Dáša, Honza P., Radek a Dan. Na střídání Dáši pak ještě já. Tedy stejná sestava, která tak smolně končila rok 2021 na Pankráci. Je to neuvěřitelné, ale zápas byl opravdu skoro totožný s tím na Pankráci. Končili jsme skoro v jedenáct hodin večer, ale naštěstí alespoň s remízou. Škoda, že s námi nemohl hrát Jirka to by o vítězství nebylo pochyb.

Oba debly se hrály na pět setů a oba debly jsme prohráli, což byla evidentně cesta ke ztrátě bodu. Já s Dášou jsme vedli na sety 2:0, ale dobře rozehraný třetí set jsem v závěru čtyřmi špatnými míčky podělal já. Vedlejší debl jsem neměl čas sledovat, ale také to byla pořádná bitva. Naši vedli 2:1, ale další dva sety patřili domácím a pátý urvali 12:10.

K jednotlivým zápasům pár poznatků. Honza vyhrál všechny své zápasy bez větších problémů shodně 3:0. V posledním zápase musel trochu seřvat soupeře, protože ten po zkaženém míčku vzteky do něj třískl. Takhle prý ať si hraje v Německu. Ano Turbína má v tomto klubu nového spoluhráče. Slovo „nového“ sedí, protože ho na soupisku napsali někdy v půlce listopadu. Před zápasem s námi měl skóre 14:1, ale chytil dvě porážky. Na pálce má na obou stranách sendvič (!!) a jeho spiny tak nejsou moc razantní. Je pravda, že to umí, ale jinak je nějaký divný. Když hrál s Radkem, tak stále neuvěřitelně zuřil, řval a napaloval míčky. Turbína byl na zápase přítomný a svým spoluhráčům vytvářel pocit, že mají trenéra. Asi to není moc ideální, protože v zápase, kdy jsem hrál s Martinem Obrazem, se mu snažil jít poradit a Martin ho vyhnal.

Další dva body, už skoro jako samozřejmost, přidala Dáša. Oba vyhrála 3:1 a v obou shodně ztratila vždy třetí set. Škoda, že jsem jí musel střídat. Kdyby mohla hrát dál, jistě bychom vyhráli. To nakonec uznali i soupeři slovy Kuby Hejného po zápase. Chtěl bych ještě někdy zažít situaci, že přijdu za Dášou s tím, že jdu nahlásit střídání a ona mě bude na kolenou prosit s tím, že chce hrát dál!

Dan se stále zlepšuje, ale tentokrát to měl 0:4. Hlavně mrzí poslední dva zápasy. S Karlem „Baletkou“ prohrál 2:3. Tenhle střížkovský hráč to má takhle skoro pořád. Už jsem tady na webu zmiňoval, s podloženou statistikou, jak to s ním mám já. Plno porážek, kdy jsem ale vždy 2:0 vedl. Dan prohrál pátý set 13:15. V posledním zápase hrál s Hejným, vyhrál celkem suverénně první set. Připravoval jsem ho na to, že něco ve druhém setu určitě změní, tak aby se nenechal vyvést z míry. Jakub měl opravdu v přestávce plno trenérů v čele s Turbínou. A opravdu začal hrát jinak – 1:1. Velká škoda byla, že se Danovi nepovedlo vyhrát třetí set. Prohrával už 4:9, ale neuvěřitelně pečlivou hrou srovnal na 9:9! Soupeř byl evidentně silně rozklepaný a nevěděl, co má dělat. Chtěl jsem Danovi vzít time a připravit ho na závěr, ale bylo to dvousečné. Spoluhráči by mohli svého hráče uklidnit a Dan vypadal, že je v takovém tom dobrém laufu. Bohužel se to nepovedlo, Dan udělal menší chybu, soupeř se dostal na 10:9 a trochu se uklidnil. Na Dana to naopak nejspíš dolehlo a další chyba ukončila set. Ve čtvrtém Dan bojoval, ale stále tahal za slabší konec.

Já jsem nastoupil nerozehraný proti německému záhadnému hráči. Ne, že by mi ty dva sendviče nějak vadily (kupodivu), ale neseděla mi ta soupeřova hra celkově. Dokonce jsem od něj dostal ve druhém setu nulu. Chtěl jsem mu říct (rozuměl a mluvil česky, něco jako Turbína), že se to nedělá, ale vykašlal jsem se na to. Třeba z toho měl radost, stejně jako Trubína, ten by taky soupeři ten jeden míček nikdy nedal. Povedl se mi však zápas s Martinem Obrazem. Hrálo se mi dobře, a zvláště ve čtvrtém setu jsem trefil úplně všechno a Martin si uhrál jen dva míče. V pátém setu jsme se tahali od začátku. Za stavu 3:3 jsem bohužel nezvládl dva míče a točili jsme se za stavu 3:5. Martin si náskok stále udržoval a k mé smůle zápas už nepustil.

Po zápase vyslovil Honza pro mě docela potěšující myšlenku. Řekl, že jsem hrál opravdu dobře ve druhém zápase a že už mě takhle dobře dlouho hrát neviděl. To samozřejmě od plejera jeho formátu potěší. Nevím však, jestli jen nechtěl rozjasnit moje chmury. Protože o tom zoufalství v předchozím zápase vůbec (raději) nemluvil! Důvodem, proč ale jeho slovům věřit je to, že není pokrytec a vyznává „co na srdci, to na jazyku“ Skončili jsme ve 23 hodin, ale alespoň se neprohrálo. To vždy naštve nejvíc.

TJ Sokol Stodůlky F vs. SK START Praha C          10:0

Původně jsem byl rozhodnut tento zápas kontumovat. Radek, Dan a já jsme museli hrát za B, od Patrika nemůžeme čekat, že bude hrát nějak často, Helena hlásila včas, že bude k dispozici až v únoru, Honza Š. a Pavel jsou na horách. Na poslední chvíli se omluvil už jistý nominant, Vašek, musel do karantény. Takže jediný, kdo statečně „trval“ na tom, že nastoupí, byl Ivoš. Akorát se musí táhnout přes celou Prahu na trase Kobylisy – Stodůlky. K němu se nakonec přidali Ferda, Dušan a Mirek z déčka. Oceňuji, že pro všechny bylo jako prvořadé to, že se kontumací nepřijde o bod. Před utkáním jsem věděl, že to moc dlouhý zápas nebude a jediný, kdo to může zdržovat, je Ivoš.

Nakonec to nezdržoval ani Ivo, když nepočítám prohru v pěti setech v prvním zápase. Na všechny ostatní zápasy stačily aktérům tři sety. Vlastně v deblu Ivo s Mirkem vyhráli první set 11:2, ale pak sklouzli do „normálu“. Ivo to na síti pěkně okomentoval: „Šlo to rychle, uhráli jsme tři pěkné sety, už jsem doma (psáno ve 20:54). Hezký víkend všem. A pozor, u Konětop byl spatřen ráno myslivcem medvěd“.

SK START Praha D vs. TJ Sokol Podolí C              1:10

Zase to byla celkem rychlovka, začalo se v 19 hodin a ve 20:00 moli jít naši hráči do vířivky. Jediný čestný úspěch vybojoval v pěti setech Dušan.

… a na závěr

Tento týden jsem se dozvěděl jednu zajímavou věc. Kandidátka na hlavní pirátku prohlásila, že je ve své podstatě komunistkou, ale demokratickou!! Demokratický komunista, tak to je největší protimluv, který jsem slyšel. Průšvih je v tom, že ona tomu i věří.

Druhou věcí, která mě zaujala byla ta habaďůra s tenistou Djokovičem na Australian Open. Jasně, byla vyhlášena nějaká pravidla, ale i pravidla pro výjimky. To Novak splnil, ale pak si někdo usmyslí, že to tak není. Legrační je to, že na území Austrálie vstoupí Sebastian Korda a hned je u něj prokázán covid. Takže s ním nejspíš přiletěl. On si vleze do luxusního hotelu, tam si pinká tenisákem o zeď pokoje a v podstatě nemocný může AO hrát. Naopak prokazatelně zdravý Djokovič nesmí. A to už vůbec nepíšu o Bernardu Tomicovi, který si přímo na kurtu v debatě s rozhodčím, covid předpověděl. Má kliku, že je Australan.

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení