SK START Praha

Dva týdny v jedné reportáži a omikron na Střeláku!

Tak už to dostihlo i nás. Mezi hráči Startu se objevil Omikron. Díky tomu je rozložené áčko i béčko. Céčko zatím drží i když na zápas do Bohnic stejně jeli zase jen ti, co mohli jet a byli jsme přesně čtyři. Ostatní z nejrůznějších důvodů nemohli. Déčko nehrálo z důvodů mě neznámých. Vím jen, že jim volal zástupce OBO Praha ať nejezdí, že nemohou hrát, a to bylo vše. Ani do mailu pro pražské soutěže nikdo nic nenapsal.

Jediný tým, který má odehráno vše a Covid ho nedusí je odolné céčko! Protože se některé zápasy nehrály a o některých nebylo moc co napsat, sloučil jsem dva týdny do jedné reportáže.

SK START Praha A         volný los

Stejně jako v podzimní části, tak i teď naše áčko mělo volno. V soutěži je 13 týmů, takže za každou půlku vyjde na každý tým jednou volno. Takže si Jirka s Martinem alespoň v pondělí šli zatrénovat.

SK OAZA Praha A vs. SK START Praha A              odloženo

Dvě karantény způsobily jednání se soupeřem o odkladu. Naštěstí se soupeř zachoval férově a na odklad přistoupil. Těch odkladů, co řeším každý den je už víc než hodně. S Mivojem jsme se dohodli na tom, že se lhůta pro odklady prodlouží z v Rozpise určených 30 dnů, až do 20.3.2022, tedy konce jarních prázdnin pro Prahu. Uvidíme, kam se až dostaneme, a to pandemie ještě nekulminovala. To má teprve přijít v únoru.

SK START Praha B vs.  TJ Stadion Žižkov C          odloženo

Hrát se mělo ve čtvrtek doma, ale ve středu mi volal Honza, že se necítí dobře a že šel na PCR test a dá mi vědět. Hned jsem se spojil s Pepou Dalešickým ze Žižkova a raději dopředu jsem mu oznámil, k čemu může dojít s tím, že mu dám ve čtvrtek ráno vědět. Resumé jsem se však od Honzy dozvěděl už večer, tak jsem se s Pepou domluvil na odkladu.

Slovan KST Bohnice D vs. SK START Praha B      odloženo

Toto utkání bylo odloženo ze stejného důvodu jako zápas čtvrteční. Covidové onemocnění Honzy a karanténa. Béčko tak bude mít docela slušný odpočinek od pinčesu, protože další zápas hraje až ve čtvrtek 3.2.2022 s Klánovicemi.

Slovan KST Bohnice I vs. SK START Praha C        10:5

Tohle utkání je jediné, které se tento týden vůbec hrálo. Se sestavou zase byl problém. Zase nejrůznější nemoci, rodinné důvody, pracovní důvody, osobní důvody a další a další důvody. Do Bohnic nakonec jela jen ta skupina hráčů, která mohla jet. A byli jsme jen čtyři, kdo mohl: Ivo, Adam, Patrik a já. Před Ivošem se letos skláním. Nejspíš chytil nějakou druhou hráčskou mízu. Nikdy mě nenechal ve štychu. Z 12 zápasů nehrál ve třech A: Sparta, Niňo a Veteráni.

Zápas jsme rozehráli velice dobře výhrou v obou deblech. Patrik se evidentně po čase těšil na pinec a s Adamem to slušně rozjeli. Já s Ivošem jsme potřebovali pět setů, vyhrávali jsme ty liché. Měli jsme zase obvyklé problémy, které jsou v našich deblech už tradiční. Největší radost jsem měl, když na mě podával Pepa Slavata (právě ty liché sety) svojí trávou. Na trávu vím, jak hrát a navíc Pepa má ten servis super příjemný. Takže zahrál servis a v podstatě hned šel sebrat míček, protože jsem mu nedal šanci.

Tak, jako to šlo v deblech, to přestalo jít v singlech. První dva singly jsem hrál já a Ivo a oba jsme prohráli po velkém boji shodně 2:3. A shoda to byla i v tom, že jsme oba vedli 2:1. Lituji velmi v mém zápase prohry ve 4 setu. Vedl jsem 10:8, ale neměl servis. To by normálně snad ani tak nevadilo, ale prostě jsem to nezvládl. Soupeř byl však velmi zajímavý svým stylem. Snad jsem ještě nikdy neprohrál s někým, kdo nemá vůbec forhend. Bylo neskutečné, jak forhend mrvil a když vracel, tak to byly takové bochánky. Patrik s Adamem mi po prvním prohraném setu přesvědčili, že musím hrát přes forhend. Jim se to říká (Patrik ho porazil), když mají svůj forhend proti jeho. Já to musel hrát bekhendem, nebo forhendem po lajně a to je těžký úder, který jsem stejně nikdy nehrál. Navíc mě ukrutně bolela záda a nemohl jsem se vůbec ohnout. Po nás v první rundě prohráli ještě Adam i Patrik (ten s Pepou, tedy trávou!)

Ve druhé rundě nenašel recept Ivo na „Bezforhenďáka“ a prohrál lehce 0:3. Já jsem rozehrál svůj druhý zápas, zase jsem vedl 2:1, zase soupeř srovnal. V rozhodujícím setu za stavu 4:2 jsme začali řešit nějaký nesmyslný spor v pravidlech, soupeř započítal míček ve svůj prospěch na 5:2 a měli jsme střídat strany. Byl jsem přesvědčen, že pravda byla na mé straně, ale neměl jsem sílu se hádat. Také vzhledem k té bolesti zad, která se stupňovala (celý následný víkend jsem ležel, protože jsem prostě nemohl vstát), a nemohl jsem se pořádně hýbat, jsem zápas vzdal a následně i další v pořadí. To jsme už prohrávali 2:7, pak sice nadšeně hrající Patrik urval další bod, ale následovala další porážka Ivoše a moje skreč a rázem to bylo 3:9. Trochu to zamotali svými výhrami Adam a opět Patrik, ale trápení ukončil svou čtvrtou porážkou s Pepou Ivoš. Dlouho nepamatuji, že by Ivo ze čtyř zápasů neudělal ani bod!

Šli jsme se převlékat, v šatně jsme si museli vyslechnout od Patrika, jak dělal 2,5 bodu a v jaké je formě. Prý to má z toho, jak hraje doma pravidelně ……………. Teď jste si jistě všichni mysleli, že napíšu „… s robotem“ (má ho), ale ne. On to má prý kvůli pravidelnému hraní na bicí!

Oblečen jsem odjížděl z areálu Slovanu jako předposlední – poslední byl pochopitelně Patrik – a když jsem vyjel na silnici, stála tam auta mých spoluhráčů, ale i soupeřova. Nemohli jsme projet, protože si nějaký prachatý podnikatel, který tam staví haciendu, vzpomněl, že by mu v noci mohl obrovský jeřáb firmy Hanyš (a že ten má obr stroje) něco složit na stavbu. Nejspíš si říkal, tady nikdo nejezdí (což je pravda), tak to risknu. A ejhle najednou fronta osmi aut s nasranými řidiči. Chtěli jsme volat policii, ale protože to neměli ohlášené a nejspíš to prováděli na černo, snažili se stavaři vše vyřešit. Poprosili o 20 minut, pak stáhli opěry jeřábu a my se mohli vydat ke svým domovům. I takové věci se v pražských soutěžích dějí.

Jediná cesta z Bohnic…

SK START Praha C vs. TJ Sokol Žižkov C              10:6

Do zápasu jsme šli s respektem k soupeři a když jsem viděl jeho sestavu v herně, byl jsem trochu skeptický. Na rozdíl od soupeře, který když viděl sestavu naší, byl na koni a těšil se na výhru. Já jsem nehrál kvůli stále silné bolesti zad. Už vím, jak se cítí Dan, který s podobnými problémy bojuje ale už roky. Nemohu pořádně vstát ze židle a pak se tak dvě minuty narovnávám do vzpřímené chůze. Takže céčko hrálo v sestavě: Helena, Radek, Dan a nezmar Ivo.

Po deblech byl stav 1:1, všichni potřebovali pět setů. Radkovi s Helenou utekl poslední set, zato Ivo s Danem předvedli v pátém setu parádní obrat ze stavu 5:9 na 11:9! První runda nebyla rozehraná dobře, první bod pro nás udělal až Radek za stavu 1:4. Do druhé rundy nastoupil jako první Dan, vedl 2:1 na sety a měl dobře rozehraný čtvrtý set. Jenže se dostal do fáze výhod, svoje do vedení 13:12 neproměnil a pak se role obrátili a Dan jen dotahoval vedení soupeře. Zase stejná bolest, perfektně si připraví míč servisem nebo výborným úderem, jenže pak následuje totální nesmysl. Nebo tzv. Bažlejův smeč. To znamená, že soupeř zoufale vyhodí míček na stůl do krásné výšky, tak akorát na závěrečný smeč. Jenže smečující hráč se buď vůbec netrefí, nebo to mázne za stůl. Prohra v setu 15:17. Pátý set už byl skoro o ničem. Prohrávali jsme 2:5 a asi by si nikdo na nás nevsadil. Snad jen Helena, která je vždy hodně pozitivně naladěná a bojovná. Stále mi říkala, že se to otočí. Asi spoluhráčům nalila krev do žil, protože se neskutečné začalo stávat skutkem a následoval úžasný obrat. Ten začala právě Helena a první část ukončil Radek – obrat na 7:5. Ve třetí rundě dal ještě možnost soupeři se nadechnout Ivo – 7:6. Následně však Dan soupeři začal uzavírat přívod vzduchu (jasně 3:0), Radek v tom pokračoval, ale pomalinku – trápení 3:2, když už vedl 2:0, ale nezareagoval na změnu hry soupeře. Ivoš to celé rázně ukončil ve třech setech – 10:6! Vedoucí soupeře po tomto zápase nasupeně odešel hned do šatny. To, že si soupeř nepřipouštěl jakoukoliv ztrátu bodů, natož porážku, mi potvrdil druhý den Jirka Vláčil ze Žižkova

KST OBO Praha A vs. SK START Praha D              odloženo

Další odložené utkání i když přesné důvody neznám ani jako šéf STK, protože OBO se neuráčilo na svaz ani oznámit, že se zápas odkládá. Nejspíš bude pokutička.

SK START Praha D vs. KST Vršovice                     2:10

Zápas na Střeláku ve stejném duchu, tentokrát bodovali Ferda a Petr, který naposledy hrál 3.11.2021.