SK START Praha

Covid-19 a tři zápasy v jeden den

Celé období od pátku 3.3. je poznamenáno mým onemocněním. Vrátil jsme se z „ozdravného“ pobytu na horách a v pátek mě skolily vysoké teploty 38°. Myslel jsem, že to další týden vyležím, ale stále se to zhoršovalo až na 39°. V pondělí jsem musel do nemocnice, kde mi udělali všechny testy, odběry a rentgeny a resumé bylo šokující. Těžký průběh Covid-19 a počínajícím zápalem plic! Každý den jsem musel chodit na infuze remdesiviru a užívat antibiotika. Takže jsem od 24.2. dosud bez pinčesu! Protože mi je blbě a nic mě nebaví, moc se mi ani nechce psát. Ještě, že mám výborné kolegy spoluhráče, kteří napíší drobné reportáže (Honza a Ivo) a zorganizují zápasy tak, aby proběhly bez problémů.

Celá situace se asi ještě protáhne minimálně o týden. V úterý 21.3. bych měl absolvovat kontrolu u lékaře.

Dalším problémem bylo to, že v pondělí se hrály současně tři zápasy (A, C a D) a z toho A a C se soupeři ze stejného klubu. Vzhledem k tomu, že jsem byl doma a marodil, nemám žádné zprávy ze zápasů, kromě výsledků ve STISu. Takže tentokrát budou reportáže skutečně hodně telegrafické.

SK START Praha A vs. AC Sparta Praha F             10:4

Na tento zápas jsme původně počítali se Sláďou, ale v pátek mi volal, že je také nemocný, tak jsem musel narychlo sehnat Alexe. Po deblech 1:1, naši zkušení (Káfa, Ňéma) prohráli, mladíci (Alex, Martin) vyhráli. Výborně hrál Martin, který ani jednou neprohrál, ostatní přidali shodně po dvou bodech.

SK OAZA Praha A vs. SK START Praha A              10:2

Zápas se odkládal z důvodů toho, že nebylo možné sestavit smysluplný tým. Nakonec se to stejně nepodařilo.

SK START Praha B vs. TJ Sokol Žižkov D              10:5

Tak zase Honza a jeho reportáž.

Vzhledem k úspěšné a nepřerušené sérii 11 vítězných utkání, a posunu na 1. místo tabulky z předminulého kola, jsme chtěli i nadále setrvat na vítězné vlně a čelo tabulky udržet. A to i v utkání proti soupeři z kategorie nejtěžších: družstvo Sokola Žižkov. V podzimní části soutěže jsme v sokolovně pod Vítkovem prohráli 10:7. Před utkáním bylo jasné, že na složení obou družstev bude hodně záležet.

V naší sestavě, bohužel, chyběl, znovu, “vrchní náčelník” a deblový specialista Martin – z důvodu nemoci. O Martinovi vím, že titul “náčelník” mu není úplně po chuti, pro mě se však v tomto označení skrývá vše, co Martin pro oddíl a každé jednotlivé družstvo dělá. Ono to nemusí být zřejmé a jasné, a pokud to popíšu zejména z pohledu našeho Béčka, je toho fakt dost. Organizátor, manažer, kouč, vedoucí družstva, největší fanoušek, ad. – zkrátka dobrá duše – to vše Martin zastane. Co všechno pro družstvo dělá nejlépe poznáte ve chvíli, když chybí na domácím utkání.

Jinak naše sestava odpovídala vážnosti utkání a síle soupeře – Milan, Dáša, Dan a moje maličkost (Dáša a Dan na Žižkově nehráli). I sestava soupeře doznala, oproti podzimnímu složení, změn. Předpokládám, že to bylo dáno termínovou kolizí a preferencí žižkovského družstva ve 3. třídě, za které nastoupilo duo Vláčil, Vřešťál. Proto sestava soupeře vyhlížela hratelněji.

Čtyřhry. Jak my s Dášou, tak zejména Dan s Milanem jsme vyhráli jasně 3:0. Pro mě byla zase radost s Dášou hrát (ale to bych se jen a jen opakoval viz utkání v Bohnicích). Milan si s Danem vyhověli a soupeři (M. Kanzelsberger, V. Růžička) jim příliš nevzdorovali. To je vždy super základ, když se obě čtyřhry vyhrají. Však to všichni znáte a víte.

Dvouhry. Sestavu na dvouhry jsem napsal konzervativně, a tak hned v prvním kole šel Milan na velmi specifického hráče V. Růžičku. Ten hraje prakticky celoplošný bekhend trávou a červený softový potah na forhendu používá prakticky jen při podání a při jedinečném blokování, tedy když to nevyjde na trávu. Milan je zkušený hráč a ví jak na trávu hrát, ale v zápase vyhrával pouze sudé sety a v pátém to nevyšlo. Zbytek zápasů první rundy jsme ovládli. 5:1.

Hned první zápas druhého kola dvouher byla odveta Dáši za Milana proti Růžičkovi. Ta sice prohrála první set, dost smolně, ale pak to byla krasojízda a zasloužená výhra. Dáša přesně vystihla, co soupeři vadí, a ten si od druhého setu nevěděl rady. Pak šel Dan na M. Kanzelsbergera. To byl zápas jak na houpačce: Dan prohrával 0:1, vedl 2:1, aby nakonec prohrál deset v pátém. Taková prohra o 2 míčky zamrzí, a to neměl být poslední Danův pětiseťák. Mě se vyhrát povedlo a zakončit druhé kolo měl Milan proti V. Treybalovi předpokládanou výhrou. Ta ale nepřišla, Milan se nemohl hnout se zády a byl nucen po prvním setu ze zápasu a celého utkání odstoupit. 7:3. Milanova akutní zdravotní indispozice byla komplikací, zabojovat a bodovat bylo na nás ostatních.

Následně sehrál druhý svůj smolný zápas večera Dan – a to s “trávařem” Růžičkou. Oba hráči hrají s dlouhými puntíky na bekhendu, ovšem styl hry je odlišný. Tentokrát Dan vedl 1:0, prohrával 1:2, srovnal, a prohrál šest v pátém setu. Dan se objektivně zlepšuje a troufnu si zhodnotit, že má největší herní a výsledkový progres (i když to proti Žižkovu tolik nevyšlo). Dáša i já jsme bodovali proti V. Treybalovi, resp. M. Kanzelsbergerovi. Do celkového skóre se zapsala ještě jedna kontumace Milana. 9:5.

Poslední kolo jsme rozehráli já s Růžičkou a Dáša s J. Slováčkem. Dáša vyhrála rychle 3:0 a tím pojistila celkové vítězství, ale protože můj zápas byl psán v zápisu dříve, bylo nutné ho dohrát. Soupeř mi herně neseděl, i když také teoreticky vím, co na “trávu” hrát. Musím přiznat, že jsem se nechal rozhodit, a nebýt “100% v zápase”, minimálně první polovinu zápasu. Víc mě zajímalo co se děje za ohrádkou než u stolu, což byla chyba. Soupeř srovnal na 1:1 na sety a zápas byl vyrovnaný až do konce. Vyhrát 3:1 se, po boji, povedlo, ale bylo to mnohem víc urputné než hezké. Snad se napříště poučím a soustředění zaměřím pouze na svůj hrací prostor.

Celkově tedy výhra 10:5! Udržení 1. místa v tabulce. Doufejme, že se Milan a Martin dají do kupy, Dan se bude ještě zlepšovat – má našlápnuto, a Dáša a já udržíme formu. Díky všem! Ještě tři kola.

AC Sparta Praha L vs. SK START Praha C             6:10

S popisem zápasu přispěchal na pomoc Ivo, tak kopíruji jeho zprávu:

Dobrá zpráva na začátek: Na Spartě byl podle mě lepší vzduch než při minulých zápasech. Vedle nás hráli borci vyšší úrovně, koukal jsem na ně, pak se zeptal nejbližšího, co že je to za soutěž, myslel jsem trojka, raději jsem přidal a řekl dvojka, že jo? Chvilku na mne rozpačitě koukal, pak řekl s hrdým tónem v hlase, a mírným pohrdáním, že to je divize. Asi se budu muset jít někdy podívat na Áčko nebo na ligu.

Již k zápasu:

Čtyřhru jsme s Jirkou P. vyhráli proti jejich slabší dvojici bez problémů klidnou soustředěnou hrou a šli jsme sledovat napínavý pátý set našich mladých. V něm se bohužel Danovi tolik nedařilo a bylo srovnáno.

A pak jsme se do toho dali. Na fotkách posílám boje z první rundy, ten černovlasý chlapec, co hraje s Jirkou H. je Kosťuk. Ten druhý, co hraje s Danem je Artem Zalizko. Oba šikovní, ale naši je v klidu přehráli. 3:1. (Tady se musím omluvit Ivošovi, protože jsem fotky nakonec neumístil. Byly dost „mázlé“ a ani nebylo poznat kdo je Kosťuk a kdo Zalizko).

Jirka P. zmydlil nejslabšího Blechu, a já jsem po vyčerpávajícím boji vrátil levákovi Nedělkovi porážku z podzimu, i díky spoustě prasátek, musím dodat. Nečekal jsem, že vyhraju. 5:1. Naše opory opět s přehledem, 7:1.

Pak jsme do té doby překvapivě hladký průběh (až na tu varující čtyřhru) zdramatizovali. Jirka P. svedl s levákem též pětisetovou bitvu, bohužel ten mu v pátém setu trochu utekl a bylo to 7:2. Nás seniory stály pětisetové zápasy tolik sil, že jsme dále již nebodovali. S oběma nadějnými juniory jsem, jsa znaven, uhrál pouze set. Mezitím Blechu zmydlil i Dan a získal osmý bod – 8:3. Vše stále růžové.

Pak ale levák Nedělka porazil Jirku H. ve třech setech – 8:4. Jirka P., hrající poslední zápasy v lepší formě než já, bojoval s Artemem Z. na pět setů, kromě úbytku sil mu navíc škublo v noze a promítlo se to nejen do pátého setu – 8:5. Já 1:3 s Kosťukem. Měl velkou radost, bylo to jeho první vítězství v pětce. Já jsem rád nebyl, dostat ho tak v první rundě.8:6.

A šli jsme do finále. Jirka P. v bolestech avizoval, že již to nepůjde. Když Dan s levákem prohrával 2:0, vypadalo to, že budu muset zmydlit Blechu i já. Na vedlejším stole to měl Jirka H. s Artemem jak na houpačce, výsledek nejistý. Naštěstí vybojoval Jirka H. v koncovce devátý bod a bylo veseleji, Dan snížil, věřil jsem ve výhru a šel mydlit Blechu. První set jsem vyhrál, a za stavu 4:2 pro mne ve druhém Dan po neuvěřitelně dramatickém závěru prasetem vybojoval desátý bod. 10:6.

Obě opory nás opět podržely, my jsme přidali tři seniorské body a mohli jít domů, asi ve 22:06. Před půlnocí jsem doma zapnul TV a ejhle, Patrik. Třeba ho někdy přijedou natočit do herny? Příští týden budeme asi věnovat regeneraci, přeji všem, ať jsou další týden zdraví a v kondici.

VSK MFF UK Praha D vs. SK START Praha D        10:1

Týmu jsem měl pomoci já, ale s 38 stupni horečky se nedá hrát. Takže naši nakonec hráli ve třech a bylo to rychlé.