SK START Praha

Béčko a céčko důstojně zakončilo sezónu. Áčku chybí motivace!

Tak nám to letošní hraní tento týden skončilo. Někdo možná vykřikne „Hurá, konečně“, určitě to bude minimálně Káfa, někdo možná smutně prohlásí „Škoda“. Tady bych asi nejmenoval. Ne že bych se bál, ale takový nadšenec, který by chtěl hrát dál o body, asi u nás není. Takže nás čeká už jen oddílová schůze a pak dobrovolné tréninky. No tréninky, spíše dobrovolné pinkání.

SK START Praha A vs. TJ Orion Praha A               0:10 wo

V neděli se objevila na vocapu diskuze ze které jasně vyplynulo, že připraveni nastoupit v posledním utkání sezony a divize jsou jen Petr K. a Dan. Martin a Káfa se nemohli dostavit a Petr J. byl nemocný. Ani junior nemohl nastoupit. Takže hoši ukončili sezonu skrečí zápasu. Ještě, že se včas omluvili soupeři a tak nehrozila pokuta, jen obdrželi mínus bod. To ale v konečném důsledku samozřejmě nehraje roli.

Kdybych věděl, že to takto dopadne, zkusil bych vyměnit termín céčka a šel bych si zahrát divizi. Alespoň bych mohl říkat, že jsem divizní hráč, nebo: „Letos jsem hrál divizi“.

TJ Sokol Nové Vysočany A vs. SK START Praha B          9:9

Béčko změnilo termín zápasu, protože tento týden to vyšlo tak, že všechna tři družstva měla hrát v pondělí. Když jsem se sokolíky z Vysočan handloval termín, tak jsem ještě nevěděl, že se áčko nesejde. Celé bych to koncipoval asi jinak. Původně jsem měl v pátek hrát, ale ve středu jsem byl na menším lékařském zákroku a doktor mi jasně řekl týden bez fyzické námahy a sportu! Tak jsem přemluvil Radka. A dobře jsem udělal.

Herna a šatna zároveň! Krása stolního tenisu v Praze.

Na zápas jsem přijel jako divák a dělal momentky ze zápasu Jirkovým foťákem. Vysočany jsou jeden z toho mála klubů, kde se musí hrát vždy jen jedna čtyřhra a pak druhá. Stoly stojí na podiu staré sokolovny a moc záleží na tom, jak byli místní Sokolové bohatí. Třeba v Suchdole byli bohatí a mají velké jeviště, na rozdíl Kbel a právě Vysočan. Já osobně bych v takových prostorách nechal hrát jen odboráře a možná 7. třídu. A můžete mě kamenovat. A to ještě za jedním stolem nechali stát obrovské štafle, které byly skutečně nebezpečnou překážkou pro někoho, jako je Radek, který chodí dál od stolu.

Po deblech to bylo 1:1. Patrik s Jirkou si velice lehce poradili s lepším párem, kde hrál útočník a klasický prkýnkář. Ten je v soutěži docela suverénní a nečekal jsem hladké vítězství. Jirka však neměl s prknem problém a Patrik nezvykle dobře spinoval.

Druhý debl byl složen z dávných spoluhráčů z doby, kdy ještě za Revatti hrál stabilně jeden debl ve složení já s Alicí a druhý Honza s Radkem a dobře. Dnes jim to však nevyšlo.

Jirka hned v prvním utkání porazil útočníka z deblu jasně 3:0, na vedlejším stole bojoval Honza s prkýnkem. Málo prostoru u stolu, někdy nepřesné spiny a umění protihráče způsobilo, že Honza po boji prohrál. Ale byla to jeho poslední prohra ten večer.

Jirka s úsměvem na tváři po celý zápas!
Vejde se tam Honza?

Patrik své utkání, podle mě, překvapivě prohrál se soupeřovou čtyřkou. Myslím, že na něj měl. I když je to těžké, trénuje tak akorát zvedání rukou při hlasování a „ty jeho klacky“ už nejsou to, co bývaly.

Patrikovo soustředění na příjem

V posledním zápase první série Radek nastoupil proti, dle zápisu toho večera, jedničce soupeře. Hrál výborně! Takhle nehraje často, ale dnes mě překvapil i jistotou. To že Radek bojuje v každém zápase, víme, a někdy je až v tranzu. Ale tento večer nejenže slušně odehrával obranné údery, ale ještě hrál bekhendem ten „svůj“ spin a přidal k tomu ty jeho hrozné razantní smeče, které mu tentokrát vycházely skoro na 100%! Jedničku šmiknul 3:0.

Ty štafle za Radkem působí hrůzostrašně!

Počkal jsem si ještě na zápas Jirky proti prkýnku. První set Jirka prohrál 11:3, ale pak se rozjel. Přišle na to, jak hrát. Soupeř mu totiž nebyl schopen ublížit ani z vysokého nalitého míčku. Vždy to dal mimo stůl. Taj Jirka poctivě pinkal a když to šlo, tak zaliftoval a ukončil drajvem. Škoda čtvrtého setu, Jirka vedl 2:1 a měl našlápnuto k vítězství. V pátém setu si soupeře nechal odskočit o tři míčky a prkýnko ten náskok stále držel až do konce. Po tomto sedmém zápase jsem odešel domů s tím, že jsem Honzu poprosil, aby mi dali nějak vědět, jak to dopadlo.

Kluci zahráli výborně, škoda, že se Patrik neutrhl a neudělal alespoň jeden bod v singlu. Tentokrát to ale z jeho strany bylo špatné. Ve čtyřech zápasech uhrál jen jediný set. A ten se mu v podstatě rušil tím, že v posledním zápase s prkýnkem „vyseděl“ v jednom setu čisté vejce! To už se dlouho nikomu z nás nestalo. Ale výhra by přesto celému družstvu za předvedené výkony slušela. Šmiknul je všechny jen prkýnkář.

Stále jsem čekal na výsledek od kluků a nic stále nepřicházelo a nepřišlo. Výsledek jsem se dozvěděl až druhý den ve STISu. V sobotu večer mi volal Honza s dotazem, zda mi Patrik dal vědět, jak to dopadlo. Řekl mi, že Patrikovi kladl na srdce, že když neudělal ani bod, tak ať mi pošle alespoň výsledek. Patrik mu to slíbil, ale na mě se vyprd. A tak je to i v politice. Na obyčejný lidi ti politici kašlou…

VŠSK MFF Praha A vs. SK START Praha C            6:10

Bohužel v tomto utkání už o nic nešlo. Jediná šance, jak se zachránit byla, porazit matematiky 10:2 nebo 10:3 a mít lepší poměr setů. To však byla utopie, i kdyby nastoupil Patrik. O sestupu céčka se rozhodovalo jinde a dříve. Jak poznamenal Ivoš, stačilo jednu ze tří remíz dovést do vítězného konce. A já dodávám ještě naopak zremizovat dvě těsná vítězství soupeřů: utkání se Slivencem doma, kde jsem hrál ve všem vypůjčeném a s TTC venku.

Plán na vítězství vzal za své při mém deblu s Ivošem. Nějak to prostě poslední dobou nefunguje. Kdybychom odvedli standard, tak zvítězíme. Začátek po první rundě by byl 5:1 pro nás, a kdyby Radek nezazmatkoval a vyhrál svůj druhý zápas, a i kdybych připustil to, že Helča by nevyhrála své dva zápasy, tak bychom vyhráli 10:2 a příští rok by se hrála znovu pětka. Radek vedl v pátém setu svého druhého zápasu 8:5 a byl v pohodě. Jenže pak se zase něco zvrtlo a on prohrál 8:11!

Zápas se povedl mě, ano musím se pochlubit, vyhrál jsem všechny své dvouhry poměrně lehce. Malinko jsem se obával slečny v soupeřově týmu. Podle výsledků je letos z jejich týmu nejlepší a hraje takový ten klasický ženský pinec – dobrý blok a kontr po celém stole. S tím samozřejmě souvisí obecná neschopnost reagovat buď na prudký razantní spin, nebo spin namotaný. V tomto případě zvláště ten namotaný spin létal hóóódně daleko za stůl při soupeřčině snaze o blok. První dva sety byly lehce zvládnuté z mé strany hlavně takticky. Ve třetím jsem si nejspíš řekl, že přistoupím na hru soupeřky. Prohraný set mě velice rychle vyléčil! Čtvrtý už zase byl v normě.

Jo a proti obraně jí to moc nešlo, Radek v prvním utkání bez problémů vyhrál 3:0. Nebýt toho kiksu ve druhém zápase, byl by také čtyřbodový. Ivo dobře začal a první dva zápasy vyhrál. I když svůj druhý tahal z pořádně hlubokého kanálu. Prohrával 0:2, ale asi táhnul za ten správný provaz. Helena měla také trochu smůlu a ten večer bod nepřidala.