U áčka nastaly obligátní potíže se sestavou. Pokolikáté už? Takže se odkládalo. Paradoxně problém v áčku pomohl béčku. Céčko přejelo Klánovice stejným výsledkem jako u nich v první půli. Déčko si jede stále to svoje blues. Snad ještě do konce sezóny zahraje pořádný hard rock!

A trochu politiky, definice hnutí ANO z projevu premiéra: ANO je liberálně-konzervativní-sociálně-proevropská-eurorealistická strana, prosazující malý stát, který se postará o všechny!

V Pel-mel si přečtěte rozhovor s Patrikem, který poskytnul internetovému deníku. Mluví mi z duše!

Zásadní zpráva na úvod: předseda našeho svazu oslavil 60!

V pátek 6. února 2019 oslavil Zbyněk Špaček v Karlových lázních významné životní jubileum. Za náš oddíl mu popřáli: Alice, Honza P. a já. Gratulantů z řad pinkálistů tam pochopitelně bylo plno. Třeba takový Milan Orlowski, který řádil za mini stolem v turnaji příchozích a byl to pohled! Všichni přihlášení účastníci se jen snažili udržet míček na tom mrňavém stole. Výměny to pochopitelně byly dlouhé, protože to se nekazí. Milan to však pojal jako exhibici. Pestrá škála úderů, žádná údržba, hračička, jak ho známe. V semifinále ho ubránil státní trenér Pepa Plachý. Nejhorší při tom všem je, že Milan vypadá mladší, jak většina z nás, včetně oslavence!

Je to z ledu!

Milan a Pepa

AC Sparta Praha F vs. SK START Praha A             Odloženo

Kapitán áčka zažil zase hororovou nominaci. Bezelstně oznámil nominaci, která se rodila už bezproblémově před 14 dny. Jenže! Petr J. stále nechce pokoušet své zdraví a do hraní se nehrne, Honza B. má těsně před státnicemi a myšlenkami je jinde, Dan onemocněl a Káfa si dva dny před utkáním vzpomněl, že má lístky do divadla…

Tak Martin musel žhavit telefonní linky a se Spartou nakonec domluvil odklad, protože ve dvou (Martin a Petr K.) to prostě hrát nejde.

SK START Praha B vs. TJ Střížkov D                      10:5

Díky tomu, že Martin nehrál v úterý na Spartě, ušetřil síly na to, aby mohl nastoupit za béčko proti Střížkovu. Ten také začal hrát v silnější sestavě a mocně se odpíchl ode dna tabulky. A protože před časem slíbil pomoc i Honza P. sestava byla silná. K oběma jmenovaným se přidali hráči základu, Honza A. a Jirka. Já byl nominován do debla a připraven jako náhradník. To jsem netušil, že nakonec budu hrát. Soupeř nakonec mohl přijít ještě nadupanější, ale žebříčkově silnější dva hráče nechal doma.

Po deblech 1:1, po první rundě 4:2. Já s Honzou jsme si vylosovali lepší soupeřův debl a měli jsme špatné liché sety. Druhý set jsme vyhráli 11:1. Bohužel jsme ve stejném duchu nepokračovali ve čtvrtém a prohráli ho. Martin s Honzou P. rozložili soupeře lehce 3:0.

První dvouhry rozehráli Jirka a Honza P. Jirka vedl nad soupeřovou jedničkou už 2:0 na sety, a přesto stihl prohrát. Přičítal to lehké viróze, se kterou přišel na utkání. Myslím, že spíše přestal hrát ve třetím utkání to, co vedlo k úspěchu v prvních dvou. Ano, čtvrtý a pátý set už na něm bylo vidět, že se pohybuje těžce. Soupeř měl v podstatě jen první topspinový úder a pak nic. Když mu vyšel, byla to rána jako z děla a bodoval. Nedej bože aby mu to však soupeř vrátil. Pak už neměl co hrát. Honza na zadním stole zcela lehce přešel přes Turbinu Rostock. Honza A. a Martin ve svých zápasech neztratili ani set.

Do druhé čtyřky zápasů jsem nastoupil místo Jirky, který nechtěl pokoušet osud před jarními prázdninami. Nastoupil jsem dle zápisu proti soupeřově čtyřce, kterou jsem už dříve několikrát porazil, ať hrála za Kbely nebo Střížkov. Tentokrát to nevyšlo. Prohrával jsem 0:2, srovnal na 2:2. Soupeř byl v koncovce čtvrtého setu viditelně nervózní a kazil jednoduché míče a třásly se mu ruce. Chtěl jsem toho využít v pátém setu, ale zvolil jsem špatnou taktiku, ve které mě ještě podpořili spoluhráči. Já prostě pinkat nemůžu…!! Soupeřův pohyb v hracím prostoru připomínal pohyb primabaleríny na jevišti Národního divadla! Nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo zuřit, že mě vyvádí z koncentrace. Hrál jsem ale až jako čtvrtý v pořadí, přede mnou Martin držel nastavený kurs a vyhrál ve třech setech, Honza ve čtyřech setech oplatil porážku Turbině z první půle. Honza P. hrál s topspinářem a na rozdíl od Jirky prohrával 0:2, stáhl to na 2:2, ale pátý set prohrál v koncovce. Hrál na zadním stole a stále vykřikoval, že to je hrozná hra, že si připadá jako v nemocnici. Já v domnění, že myslí nemocniční ticho, začal jsem fandit intenzivněji a víc nahlas, aby se cítil dobře. Bylo mi to sice divné, protože Honza zrovna nějak dramaticky fandění nevyžaduje, ale co bych pro výhru neudělal. Později mi došlo, že tou nemocnicí myslel soupeře. Dva hráči měli na nohách ortézy a zvláště topspinář se, když nehrál, ploužil po hale, jako by měl v nejbližších minutách přijít o nohu. Při zápase za stolem to najednou bylo jiné. Turbina neustále kašlala tak, že jsem o ní měl strach. Před naším vzájemným zápasem, který se však nakonec nemusel hrát, se mě snažil vysvětlit proč kašle a ač česky umí (viz mé předchozí reportáže), tak nic nevím. Částečně jsem mu méně rozuměl a částečně jsem ho neposlouchal, neb jsem sledoval Martina a čekal, jestli budu muset hrát. No a čtvrtý hráč sice neměl žádnou viditelnou zdravotní potíž, ale zase při hře chodil jako ta baletka.

Ve třetí rundě Martin držel svůj standard a také oplatil ve třech setech porážku z první půle Turbině. Honza A. po famózním výkonu porazil jedničku, když už prohrával 0:2. Honza prostě nikdy nic nevzdá a soupeři to někdy dojde až po prohraném pátém setu. Ve velkém stylu zápas otočil, začalo se mu dařit vracet první silné údery soupeře a ten se tak stal polovičním.

Já porazil vedoucího soupeřů Jirku v pěti setech a byl to devátý bod. Na vedlejším stole nečekaně prohrál Honza P. s baletkou a tak to celé musel ukončit Martin standardně ve třech setech. I když v tom třetím nám trochu brnkal na nervy. Vyhrál na výhody 15:13 a do stavu 13:13 vždy prohrál svůj servis, aby vzápětí přes soupeřův vyrovnal. Výhra se rodila i přes přítomnost posil těžce, ale v konečném důsledku bude důležitá!

SK START Praha C vs. TTC Klánovice E                 10:3

Céčko se chystalo na tým ze dna tabulky, který ale v minulém kole přejel čtvrtý tým tabulky 10:1! Tak se nedalo nic podcenit. Dali jsme opět příležitost Tomášovi, který údajně chodí s někým trénovat na Hamr. Asi ano, po bodu proti Vršovicím, přidal s Klánovicemi další dva, když prohrál jen s mladíkem, který byl fakticky i papírově nejlepším hráčem soupeře. Jedničku, která proti nám dělala body v domácím utkání, nechali klánovičtí doma.

Po deblech to bylo klasicky 1:1. Ivoš s Tomášem vyhráli lehce, Radek s Vaškem prohráli 1:3. Dorazil Patrik, který ale zase musel brzo odejít, takže stihl jen jeden zápas. Když jsem vyhlašoval, že na stůl číslo jedna nastoupí Nacher – Grisa, trhlo to s Tomášem. S vyděšeným výrazem se mě zeptal: „To jako vážně?“, já nic netuše jsem odpověděl, že ano. Tomáš pokračoval: „To si děláš srandu! To přeci není možné!“ Já stále nechápal, ale Tomáš pokračoval: „Fakt krysa, jó?“ A už jsem byl doma. No jo šedesátka se blíží, a ztrácíme sluch.

Patrika asi rozhodilo, že by měl hrát s krysou a po vyhraném prvním setu odcházel poražen mladíkem soupeře 1:3. Když v následující rundě Vašek stejného hráče přejel lehce 3:0, Patrik to nejspíš nevydržel, nahlásil střídání (Ivoš) a odešel vstříc nočnímu životu.

Do konce utkání už nenastalo žádné drama a kluci vše vyhrávali (nebo prohráli – Tomáš) 3:0 Kromě již zmíněného Patrika a pak Tomáše, který odehrál vítězný zápas na pět setů. Radek si opět neodpustil libůstku v podobě setu 11:0.

SK Slivenec D vs. SK START Praha D           10:0

Vedoucí déčka nejspíš nějak ztratil chuť do alespoň minimálních reportáží. Jak jinak si vysvětlit, že už mi měsíc nedošel žádný autentický postřeh z utkání týmu. To se pak něco píše velmi těžko. Výsledky stále na první pohled stejné, ale určitě dochází k nějakým zajímavostem. Napadá mě téma na reportáž. Mohla by se jmenovat: Šokující výsledek: poslední porazil prvního!

Že to je nesmysl? Není! Nominace proti matematikům by ale musela být: Adam, Vašek, Pavel a Tomáš. Ale byla by to bomba.