Výhry – prohry v tomto týdnu 2:2 a déčko má první set!

Áčko a céčko hrálo tento týden na vítězné vlně. Béčku a déčku se nedařilo. Déčko však už uhrálo set! Setík k setíku a dostaneme se na tři sety a k zasloužené odměně. Jen je potřeba zdůraznit, že ty tři sety musí uhrát jen jeden hráč.

SK START Praha A vs. TJ Sokol Nusle B               10:8

Kluci hráli proti Nuslím ve čtyřech, zato aby se neřeklo, soupeř dorazil ve třech. Nutno říct, že to byl nejspíš ten hlavní důvod, proč naši hráči zvítězili.

Ligová hráčka Lenka Radnicová ztratila jen jeden set s Petrem K., jinak to drtila ve třech setech. Za soupeře nastoupil i bývalý starťák Pavel Kocábek. Vyhrál jeden zápas s Petrem K. po pětisetové bitvě. Škoda, že jsem nebyl přítomen, protože to musel být zápas do učebnic stolního tenisu. Nastoupili proti sobě dva hráči s vytříbeným stylem hry zvané stolní tenis!

Bylo to pěkně vyrovnané, a když v předposlední dvouhře Martin porazil Pavla jednoznačně 3:0, tak Káfa, který byl takticky nasazen jako čtyřka, „dělal“ poslední, desátý, bod kontumační výhrou. Uff.

SK OAZA Praha B vs. SK START Praha B              10:3

Zápas na OAZE absolvovala čtveřice Honza A., Jirka, Patrik a Martin. Bylo pondělí a tak jsme nemohli počítat s Honzou P, který před sezónou hlásil absenci na všech případných pondělních zápasech. Upřímně řečeno, i kdyby vyhrál vše, asi by to k vítězství nevedlo.

O tři body se podělil 2x Honza a jednou Jirka. Začátek nevypadal na takový výsledek. Debly jsme sice prohráli oba, ale pak vyhrál Jirka i Honza. Jenže já s Patrikem jsme jejich body nepotvrdili. S Honzou nám zase nevyšla čtyřhra a to jsme vedli 2:1 na sety. Zatím nevím, kde děláme chybu, přitom si myslím, že souhra je kvalitní.

Ještě jeden problém v zápase nastal. Na OAZE měli šílenou podlahu. Hrozně klouzala, ale tak divně, jako kdyby tam byla silná vrstva prachu. A ještě to bylo tak, že u stolu v okruhu cca 1,5 metru to neklouzalo, dál už ano. Když hráč měl jednu nohu na neklouzavé části a druhou se dostal na klouzavou část, tak to bylo zajímavé! Vadilo to ale i domácím a stále spekulovali, co bylo příčinou. Shodli jsme se, že palubkovou podlahu někdo snaživý nejspíš silně napastoval. Domácí hráč při hře se mnou dvakrát upadl. Kdyby se to stalo mě s mojí váhou, vyrval bych jim v podlaze brázdu. Proto jsem raději moc neběhal.

Za nás si zahrál zase Patrik, ale moc se mu nedařilo. Byl první pracovní den po volbách a byl duchem někde jinde. Stále chodil mimo halu sledovat snad nějakou videokonferenci.

KK Konstruktiva Praha B vs. SK START Praha C   1:10

Ke třem stabilním hráčům céčka, Radkovi, Ivošovi a Adamovi jsem dlouho nemohl najít čtvrtého, až to nakonec spadlo na mě! Takže dva zápasy v týdnu. Cestou jsem naložil Ivoše a jeli jsme vstříc zápasu se soupeřem, na kterého jsme v předchozích letech dlouho nenarazili. Zato letos ho mají ve skupině kromě áčka všechna družstva. Herna na chodbě školy a oproti předchozím letům jsou v okolí parkovací zóny.

Debly byly klasicky složené: Adam a Radek, Ivoš a já. Oba debly celkem bez problémů vyhrály ve třech setech. Protože utkání rychle skončilo naší výhrou 10:1, nebylo by snad ani o čem psát. Nebylo, kdybych tam nebyl já. Ten bod, kterému se říká čestný, jsem soupeři daroval já. Ano daroval, protože to, co jsem prováděl, to nebylo vítězství domácího hráče, ale můj velký dárek soupeři.

Odbočím a popíši jeden starý kreslený vtip Ivana Mládka. Nad studnou stojí dva muži, jeden má v ruce záchranný kruh, který chce hodit topícímu se ve studni. Ten druhý muž ale soustrastně říká: „Nemá to cenu. Uměl jenom motýlka a umlátil se o stěny!“

Proč to zmiňuji? No protože já se skoro stejně umlátil k porážce. Nastoupil proti mně naprosto neškodný soupeř. Jenže on všechno vyhazoval zoufale do výšky a já nebyl schopen zasmečovat. Ale to nebylo tak, že bych měl příležitost bouchnout do vysokého míčku tak 3x za set a 2x to zkazit. To bylo v každém setu i 7-8 vejšek a já je tvrdošíjně kazil a kazil. Na stůl nešla ani jedna! A to není žádný řečnický obrat, zápas sledoval Adam a může to potvrdit! Při každém mém zkaženém míči nepovedenou smečí, jen protáčel oči a kroutil nevěřícně hlavou. Měl jsem strach, aby mu to nezůstalo. Nesmečuji tak, jak se má, stojím čelem ke stolu, ale zatím to i tak vycházelo. V tomto zápase jsem narazil! Prostě něco neskutečného. Následně s tímto hráčem hrál Radek a ten zase zasmečovat umí, to víme všichni. A navíc je to rána jak z děla. Neměl se soupeřem problém a vyhrál 3:0. Kdybych zasmečoval každý vysoký balon, tak jsme na 3:0 a sety: 3,3,4! Takže posila z béčka ztratila jediný bod. Začínám se vžívat do kůže Patrika.

SK START Praha D vs. TTC Elizza Praha L            0:10

Naši ryzí amatéři z déčka měli před sebou další zápas, druhý domácí. Ani nevím, jestli hráli zase ve velké tělocvičně, jako poprvé, nebo v malé, která má být jejich „domácí“ hernou. Myslím totiž, že v malé budou dosahovat lepších výsledků. Jsou na ní perfektně zvyklí a naopak soupeřům může prostor dělat velké problémy. Přeci jenom, ve velké hale se všem soupeřům bude hrát lépe.

Déčko, zatím jako jediné vyhovělo mé prosbě a poslalo mi reportáž z utkání. Takže jí uvádím v nezměněné podobě:

Od letošního roku se část členů oddílu SPV schází k pravidelnému „pinkání“ stolního tenisu. Někdy začátkem léta večer u vína po tréninku vznikl nápad, který vyústil v postavení družstva SK Start Praha D stolního tenisu a z členů SPV (Sport pro všechny – pozn. Redakce) se stali pinkponkáři.

Do dnešního dne jsme absolvovali 3 zápasy, které dopadly dle očekávání, zatím 100% výhrou soupeře. Do zápasu jdeme vždy s tím, že si jdeme prostě jen zahrát a samozřejmě se v nás nakonec probudí i soutěživý duch 🙂

Dnes jsme hráli s družstvem TTC Elizza Praha L. Sraz byl hodinu před zápasem a účast měla být víceméně stoprocentní. Postupně ale začaly chodit omluvy, až jsme skončili u stolu ve třech. Čtvrtý člen stále nikde. Teprve před 19 hodinou jsme se dovolali. Zvedl nám telefon se slovy „co se děje? Já spím.“ Hodil věci do batohu, vzal nohy na ramena a doběhl v čase 10 minut po plánovaném zahájení zápasu. Vběhl do tělocvičny, zarazil se a pravil „on je zápas?“. Soupeři byli naštěstí super parta, takže se vše vzalo s humorem a začalo se hrát. Musíme se ale pochválit. Již jsme nedali zápas soupeři zcela zadarmo, získali jsme 1 bod. Což je pro nás veliká motivace do dalších zápasů. Myslím hlavně pro pánské osazenstvo, protože 1. bod dala žena 🙂 Možná na tom má i trochu podíl protihráč, ale bod se počítá 🙂

Tolik autentická reportáž. Jen bych chtěl kolegy z déčka trochu poopravit. Získali jeden set a nikoliv bod a to je velký rozdíl!! Zřejmě to vzniklo z radosti nad získaným setem a z vidiny šampáňa, které jsem slíbil za bod. Ale mě neoblbnete!

Věřím, že tento dílčí úspěch povede k dalšímu zlepšování a nakonec i k tomu bodu.