SK START Praha

Vyhrálo jedině céčko a v déčku už bodovali všichni.

V tomto kole vyhrálo akorát céčko na domácích stolech. Áčko hrálo bez kluků z Benešova, zato dalo šanci dvěma hráčům z B a ti si vedli překvapivě, když přispěli dvěma body. Béčko prohrálo doma přímý souboj o druhé místo. I když hrál Honza a Dáša, citelně chyběli Radek a Jirka. S nimi by Malešice neměli šanci. Toto utkání bylo zároveň posledním utkáním na nějaký čas pro Honzu, který musí řešit zdravotní problémy.

TTC Elizza Praha G vs. SK START Praha A            10:5

Áčko si šetřilo poslední zápas mladíků z Benešova v této půlce sezóny na důležitější zápas a tak bylo nutné oslovit další hráče. Bohužel nemohl hrát David, Honza ani Petr, oslovil jsem tedy Radka a Dana W. Byla to pro ně výzva a alespoň si vyzkoušeli, jaké to je výkonnostně v první třídě. S nimi nastoupili samozřejmě Martin a Jirka.

Složení deblů bylo jasně dáno. Martin s Jirkou spolu hrají celou sezonu, takže spolu hráli i na Elizze. Zápas byl hodně vyrovnaný, naši borci už vedli 2:0 na sety, ale domácí měli lepší závěr. Srovnali na 2:2 a pátý set vyhráli v dramatické koncovce 12:10. Na vedlejším stole to měla být jednoznačná záležitost domácích. Radek s Danem jsou na žebříčku o několik desítek níže a hlavně spolu hráli debl úplně poprvé. Jenže se děly věci, soupeři vyhráli první set po velkém boji 14:12, ale následný set naši hráči vyhráli velice lehce 11:4! Třetí set jsme prohráli 5:11, aby čtvrtý naši hráči opět lehce urvali pro sebe (11:3). Teprve v pátém setu, stejně jako na vedlejším stole, začala ta pravá přetahovaná s vítězným koncem pro naše outsidery! Škoda druhého deblu, vedení 2:0 by bylo zajímavé.

První runda byla v podstatě bez překvapení. Vyhrál jen Jirka lehce nad mladým obranářem. Martin uhrál set a Radek s Danem prohráli shodně 0:3. Ve druhé rundě vyhrál opět Jirka ve čtyřech setech, Martin a Dan ve stejném počtu setů prohráli. A pak to přišlo! Radek si vyšlápl na zkušenějšího obranáře a porazil ho 3:2 na sety! Mrzí mě, že jsem ten zápas neviděl. Kdyby Radek porazil nějakého útočníka, který by se lekl jeho stylu hry, kdy si „hraje“ na obranáře s velkým čopem, ale výhra nad klasickým obranářem je zajímavá. Zvláště, když Radek s hráči, kteří mají materiál, hrozně nerad hraje. Pak už ve třetím kole vyhrál jen Martin a bylo hotovo.

Mám informace, že možná kdyby tam byli Martinové z Benešova, mohlo se i vyhrát. Ale to to, co jsem už popisoval několikrát. Jsou v Praze kluby, u kterých nikdy nevíte, jak to postaví. Může to být sestava na vítězství 10:0, ale také sestava úplně děsná.

SK START Praha B vs. TJ Malešice C          7:10

V béčku jsme řešili personální obsazenost, Radek a Jirka měli díky státnímu svátku dovolenou a nebyli ani v Praze. Já se pokoušel utkání odložit, ale soupeř na to nepřistoupil. Plno družstev teď v této době odkládá zápasy ze stejného důvodu – hráči jsou nemocní a nemáme jich dost. Vím, o čem mluvím, protože ty odklady za STK řeším. Jenže prostě existují kluby, které když zavětří šanci, jak vyhrát, tak fair play jde stranou. Nevidím soupeři do hlavy, ale v tabulce se nacházeli dva body za námi na 3. místě a já jim na rovinu řekl, že nemáme lidi na kvalitní výsledek. Vzali si den na rozmyšlenou, a pak řekli, že jim navržené termíny nevyhovují.

Nakonec jsem sehnal alespoň Dášu (na dva zápasy) a Honzu, o kterém jsem do poslední chvíle nevěděl, zda nastoupí. To že bude hrát mi řekl den před utkáním, ale tak jsme byli domluveni. Povolal jsem ještě Dana a Patrika. Debly jsme vyhrály oba a oba 3:2. Zatím co Honza s Danem stále dotahovali v sudých setech, aby pak ten poslední lichý urvali pro sebe, já s Dášou jsme v pohodě vedli 2:0 a nic nesvědčilo o dramatu. Omyl. Najednou to bylo 2:2 a my se museli o vítězství hodně prát. Ale vyšlo to.

Po první rundě jsme vedli 5:1! Že vyhrají Dáša s Honzou jsem čekal, ale že Patrik, který pořádně nehrál víc jak rok, přejede svého soupeře 3:0, jsem opravdu nečekal! Výborně se zřejmě před zápasem zkalibroval a pak už to byly jen ty naše klacky. Bod ztratil Dan. Honza přehrál svého soupeře lehce ve třech setech a v tom prvním dokonce zvítězil 11:0. Za stavu 10:0 se chtěl zachovat férově a nulu nechtěl, a tak míček odehrál laxně, evidentně ani nemířil na stůl. Jenže míček se nějak zatočil a crnknul o stůl – prasátko. Dáša hrála se soupeřový nejlepším hráčem, který byl příjemný a slušný. Vedla lehce 2:0, jenže pak soupeř změnil taktiku, začal se trefovat do míčků zahraných anťákem a vyrovnal stav na 2:2. V pátém setu Dáša už prohrávala 5:9 a vypadalo to, že se blíží jedna z mála porážek. Jenže i Dáša trochu změnila hru a začala sbírat trpělivě míček po míčku a soupeř už nedal ani jeden. Dáša to otočila a vyhrála 11:9!!

Dášin soupeř se pak přišel zeptat na celkový stav a prohlásil, že alespoň budeme brzo doma. Já takové úsudky nemám rád. Je to kulaté! A od druhé rundy se to začalo otáčet. Bohužel. Patrik prohrál s jedničkou Malešic 0:3, Dan prohrál po velkém boji 2:3. Dan si to vždy perfektně rozehraje, ale pak udělá zbytečné chyby. Trávou nebo servisem si výborně připraví vše pro závěrečný míček, jenže pak udělá nesmyslnou chybu. Dáša vyhrála svůj druhý a poslední zápas před střídáním lehce 3:0. Co se nečekalo, byla prohra Honzy. Vedl bez problémů 2:0 na sety, jenže pak si jeho soupeř něco pošpital se spoluhráčem mezi druhým a třetím setem. Malešický chasník pak začal neuvěřitelně brečet. Stále si stěžoval na Honzův servis, že není správně nadhozený. Brečel při každém servisu. To že sice nadhazoval dostatečně, ale skoro vodorovně si sám nahazoval míček na pálku, což se nesmí. Já bych se s ním vůbec nebavil, ale Honza při své extrémní slušnosti, aby to nemusel poslouchat, začal servis viditelně hodně nadhazovat. Jenže to není jeho styl, a tak se sám rozhodil, že další tři sety prohrál a bylo na něm vidět, jak je otrávený. Po druhé rundě 6:4.

Třetí rundu začínal Dan se soupeřovou jedničkou a zase prohrál 2:3 a právě s tímto hráčem je to velká škoda! Vedl 2:0, jenže soupeř si postupně, stejně jako při zápase s Dášou, zvykl na Danovu trávu. Přitom čtvrtý set byl velmi šancovní. Dan prohrál 9:11, ale celý set vedl, nezvládl koncovku. Pátý set už byl o ničem, soupeř na koni, Dan najednou nevěděl, co hrát. Honza sice vyhrál, když soupeř pouze dvakrát za zápas řekl repliku o Honzově servisu. Já jsem bohužel Dášu nenahradil, což v mém případě asi ani není možné a Patrik prohrál 1:3, ale mohlo to být i obráceně. Sety: 10:12, 13:11, 10:12 a 8:12. Těsné, škoda. Takže 7:7.

Ve čtvrté rundě Honza prohrál s malešickou jedničkou. Tam už možná nebyla fyzická i psychická síla. Já prohrál s hráčem, kterého Patrik přejel a Patrik vzápětí také prohrál. Takže 7:10 se soupeřem, který neprojevil vůli zápas odložit, a ještě ubrečel Honzu na servisech. No hlavně, že se dostali o bod před nás v tabulce. To bude doma radosti.

Zleva: Patrik, Honza, Dáša, Martin a Dan

SK START Praha C vs. KK Konstruktiva B             10:2

Soupeře potkal stejný osud jako Lišku – soupeř je pod nám i v tabulce a musí (!) tam zůstat! Takže taktika velela nasadit to nejlepší, co máme k dispozici. A aby to bylo profesionální, bylo nás pět. Ivoš ukázal týmového ducha, nastoupil se mnou do deblu a pak byl připraven na střídání.

Začátek zápasu byl famózní. Po deblech a po první rundě to bylo 6:0 pro nás. Radek s Jirkou přejeli své soupeře v deblu naprosto lehce 3:0. Já s Trndou jsme svým soupeřům po vedení 2:0 dovolili zvednout ve třetím setu hlavu. Ale zase ne moc, takže čtvrtý set jsme vyhráli. V prvních čtyřech singlech Radek, Jirka a Adam vyhráli ve třech setech. Jen já si musel trochu zablbnout a pustil jsem soupeři jeden setík. Byla to rozvernost nebo předzvěst nějakého úletu?

Jako hráč na „béčku“ jsem šel hrát hned po první rundě s hráčem, kterého v prvním zápase vyškolil Radek ve třech setech. Adam mě chtěl povzbudit a poradit a před zápasem mi prozradil, že soupeř se na Radkovi vystřílel a vyházel sám. Ocenil jsem Adamovu snahu, ale Radka znám dlouho a vím, že vycházet s taktikou po jeho odehraných zápasech, ať už vítězných či prohraných, se absolutně nemůže. Radkův styl je jedinečný a nenapodobitelný.

Soupeř se mi herně líbil, hrál totiž to, o co se já snažím léta a nic. Po mém servisu se hned tlačil do spinu, byl rychlý, dokázal obíhat forhendem do bekhendové strany a co je důležité, minimálně dva, ale spíš první tři spiny měl skoro na 100%! Žádná šmouha na sílu, ale pěkně na jistotu, a přesto s mírnou razancí. I když jsem byl schopen úder sklopit, tak už byl ale v tlaku a dokázal to dohrát. Byl prostě ve všem dřív. Přitom, když jsem zahrál já první spin (tak 6x za celý zápas), tak jsem vždy bodoval. Hned mi bylo jasné proč Radek vyhrál (neviděl jsem zápas, hrál jsem souběžně první singl). Tento hráč hrál to, co na mě, jenže asi vůbec (nebo pozdě) nepochopil za celý zápas, že mu Radek hraje samý náraz i když to pantomimicky z Radkovi strany vypadalo, že dává do svých obraných úderů čop jak kráva! Takže ty jeho spiny, které mě se tak líbily, létaly buď úplně mimo stůl nebo to byly krásné vysoké míče, které Radek miluje a ukončuje je svým vybroušeným úderovým diamantem – smeč jak z děla!

Pak s tímto hráčem prohrál ještě Adam. V desátém zápase se trochu zasekl se svým soupeřem Radek. Vedl v pohodě 2:0 a nic nenasvědčovalo dramatu, ale stalo se. Soupeř srovnal na 2:2 a rozhodnout musel pátý set, který už zase byl naštěstí v Radkově režii. Podobně, ale v opačném gardu, to měl vzápětí Jirka. Se svým protihráčem už prohrával 0:2, ale začal se víc soustředit na hru a další tři sety shodně vyhrál 3x 11:5. Radek si ještě stihl, díky Jirkovým pěti setům, ještě připsat výhru do osobních statistik a to bylo ze strany Konstruktivy vše. Vyhráli jsme 10:2

SK Hamr A vs. SK START Praha D               10:3

Déčko si zase po čase prodloužilo svůj zápas díky vyhraným třem zápasům. Pavla s Mirkem vyhráli debl, dále bodoval v singlech Dušan a k prvnímu vítězství v soutěži se konečně prokousal předseda Ferda!