Vaškova letošní premiéra, a zase ten starej Brůna

Áčko mělo personální problém, a aby nebylo ve třech, nastoupil Martin B, ale 1. třída už není soutěž pro něj. Béčko bez standardní opory prohrálo doma. Céčko si bez problémů poradilo se Stodůlkami a déčko s další posilou předvedlo v Ďáblicích standardní výkon…

TJ Slavoj Praha B vs. SK START Praha A              10:2

Když člověk chodí pravidelně na tréninky a díky tomu je prvotřídní oporou béčka a céčka, tak přijde zasloužená odměna. Byl jsem za své skvělé výkony šéfem áčka, Martinem, nominován k utkání první třídy na Slavoji. Dan byl za své nepřesvědčivé výkony vyřazen z týmu a nahradila ho mladá perspektivní posila.

Takhle nějak by to v klubech mělo fungovat. Nicméně pravda o tom, že jsem nastoupil v prvním týmu je mnohem prozaičtější. Dan samozřejmě nebyl vyřazen, naopak na jeho výkony se nadále velmi spoléhá. Ovšem musel služebně odcestovat mimo ČR, a protože Honza A. je také mimo, tak jen z důvodu, aby kluci byli čtyři, jsem se nabídl, že to tam odstatuji.

Debl jsem hrál s Káfou a vůbec jsme nehráli špatně. Vedli jsme 2:0 na sety nad mladými střelci a byli jim vyrovnanými soupeři. Po odehrání dvou setů se stalo něco podobného, co se mi teď poslední dobou stávalo při deblu s Honzou. Najednou to přestalo jít, ve třetím setu jsme udělali dvě, tři úplně zbytečné chyby a soupeř se dostal do zápasu a v posledních dvou setech jsme v podstatě neměli co hrát. Nevím co s tím.

Dva naše body udělali Martin a Káfa přes stejného soupeře. Vynikající spinař, který měl na bekhendu trávu a uměl to s touto kombinací dost dobře. Oba zápasy byly navíc ke koukání s krásnými oboustrannými výměnami.

Petr K. měl v prvních dvou zápasech dost smůly a oba prohrál v pěti setech. Ve svém třetím vystoupení proti zástupkyni něžného pohlaví už byl na tom fyzicky a psychicky špatně a neměl sílu vzdorovat.

Já jsem prohrál vše 0:3, ale žádná nula v setu na kontě nebyla. Slečna měla na obou stranách pálky sendviče a to bylo něco pro mě. Nemám rád jeden sendvič, natož dva! Hrála typický ženský pinec. Servis a hned do kontrů a to bylo na mě moc rychlé.

SK START Praha B vs. Slovan KST Bohnice E       6:10

Před zápasem byly problémy se sestavou. Honza A. si vybral zaslouženou dovolenou a na 14 dní zmizel z vlasti. Personální zádrhel jsem vyřešil díky týmovému duchu Martina A druhého Honzy, kteří přišli zaplnit mezeru. Třetím do party byl samozřejmě Jirka a čtvrtým já.

Soupeřem byl velice silný tým z Bohnic, který zatím bez porážky vede skupinu. Bohničtí dorazili v plné sestavě, vyzbrojeni radami jejich klubového trenéra, Zábrany. Ten od letošní sezony působí v Bohnicích jako trenér mládeže a dalších nadějných mladých hráčů. Musím konstatovat, že bude mít ještě plno práce, hlavně v nastavení morálně volních vlastnostech některých hráčů.

Dva mladíci, kteří nastoupili v bohnickém dresu, byli velmi rozdílných povah. Ten starší a zatím i lepší hrál velice dobře, všechny údery skoro dokonalé. Ale co je hlavně pozitivní, že při hře nevykřikuje, nenadává ani sobě a ani soupeři a celkově se chová slušně. Soustředí se na svou hru a tady tak trochu vidím jeho trenéra.

Druhý mlaďoch je mnohem více emotivní, svou, ale i soupeřovu hru neustále komentuje. O soupeřově hře se většinou „pod vousy“ vyjadřuje s velkým despektem. Výkřiky: „von to trefí a ani neví jak“, „já se snažím a von tam jen stojí a vrací“ a další podobné jsou stále slyšet. Na zápas ho doprovodil jeho otec, sám divizní hráč. Bylo mě divné proč hned v prvním zápase se mnou, táta odešel z haly. Odpověď jsem nalezl při zápase mlaďocha s Martinem. Táta zůstal v hale a to asi neměl. Neustále byl terčem synových poznámek, až to Martin nevydržel a protože tátu zná ze vzájemných zápasů, mladíkovi vynadal, že tohle by si neměl k tátovi dovolovat.

Třetím bohnickým hráčem byl jejich vedoucí, oproti spoluhráčům starší a pohodový člověk, který se stále tak trochu usmívá.

Čtvrtým hráčem je tzv. kapitola sama o sobě. Jak při vstupu do haly prohlásil Jirka: „Jéje, je tady mladej Brůna s trávou“. To je ten hráč, na jehož hru by se neměli dívat děti do 15 let a slabší povahy. Už jsem jeho pinčesové dovednosti popisoval dříve a nehodlám mu dělat každou sezonu reklamu. Kdo si to chce připomenout, ať se podívá na tyto dva odkazy:

http://www.bamaservis.cz/tyden-porazek-stolni-tenis-s-hvezdickou-od-15-let-a-stary-bruna/

http://www.bamaservis.cz/bohnicky-tyden-blb-narusil-prubeh-zapasu/

Tentokrát nedělal 4 body, jak bývá na nás jeho zvykem, ale jen tři – prohrál s Martinem, i když vedl 2:0 na sety. Pak se začal chovat arogantně a povýšeně a to vůči Martinovi neměl dělat. Martin ho seřval, atmosféra trochu zhoustla, napětí bylo cítit, ale asi to tak Martin chtěl, protože pak ho v následujících třech setech přejel. Je nutno k chování mladíka poznamenat, že nepatří do tréninkové skupiny Zábrany. Nevím, jak dlouho by tam vydržel.

Prohráli jsme 6:10, když jsme už ztráceli 3:8, pak udělal Jirka bod a dva tahouni zápasu Martin s Honzou P. přiblížili stav na 6:8 a třeba by se i ta remíza povedla. V poslední rundě hráli proti sobě dvě jedničky zápasu, Martin s klidným mladíkem, a byl to nádherný zápas plný pěkných výměn. Martin zase prohrával 0:2, ale v další dva sety byly v jeho režii a rozhodnout měl pátý set. Za stavu 11:11 (!) Martin dobíhal dlouhý míček, nešťastně uklouzl a bolestivě si narazil kyčel, která kdysi prošla výměnou. Nejdříve vůbec nemohl vstát, pak se mu to povedlo, ale bylo vidět, že v zápase nebude moct pokračovat. Tak tomu se říká super smůla. Takže místo možná 7:8, to bylo 6:9. Vzápětí do té doby 100% Honza padl se starým – mladým Brůnou a byl konec.

Soupeř byl opravdu velice vyrovnaný a s tímto týmem nebude mít problém postoupit. Jsem však přesvědčený, že kdyby místo mě (bez bodu) hrál Honza A., tak bychom vyhráli. Ale to jsou jen kdyby. Jak se říká: „Kdyby byly ryby v pr….. a tak dále.

SK START Praha C vs. TJ Sokol Stodůlky F           10:1

Sestavu céčka jsem opustil. Ani ne tak kvůli ztracenému zápasu minulý týden, ale protože se do hry už zase zapojil Vašek. Ten si z pracovních důvodů udělal tříkolovou dovolenou. V tomto utkání mě plně nahradil, nejen fyzicky, ale i tím, že daroval soupeři čestný úspěch, jako já. Ovšem na rozdíl ode mě, Vašek není vůbec rozehraný. Soupeř nebyl nijak nebezpečný. Sedm zápasů z jedenácti bylo třísetových, tři na čtyři sety a dva pětisetové. Na obou má zásluhu právě Vašek.

K zápasu mě poslal kratičkou zprávu Ivoš: „Odpor kladli pouze Gargulák s Hrubanem, čtyřhry jsme dobře postavili, díky Vaškovu prohranému pátému setu jsem musel hrát tři zápasy.“ Myslím, že to vypovídá o všem.

Třetí zápas hrál i Radek, ale jeho bod se do celkového stavu už nepočítal. Když mi ale zápis posílal, zdůraznil, ať nezapomenu i tento zápas napsat pod čarou. Na to má právo, odehrál se dříve než ten jedenáctý, tak mu to jde do procent.

TTC Praha C vs. SK START Praha D                      10:0

Déčko se vydalo na severní okraj Prahy do Ďáblic do herny TTC Praha. Družstvo se rozrostlo o dalšího hráče, a pokud bude postupovat takovým tempem, stane se oddíl stolního tenisu nejpočetnějším oddílem Startu. Ferdo, pozor!

Déčko vyslyšelo moji prosbu ke všem družstvům zatím jako jediné a pravidelně zásobuje naše stránky alespoň minimálním popisem a také fotografiemi. Takže co se dělo na tomto zápase?

Včerejší ligový duel dopadl dle předpokladu sázkových kanceláří. Nicméně borci v modrých dresech podali proti papírově silnějšímu soupeři statečný a mnohdy i vyrovnaný výkon. Zejména František Hadaš vyvedl z koncentrace zdatného soupeře natolik, že soupeři padala pálka z ruky. Velice kvalitní výkon podala ve čtyřhře dvojice Petržilek a Fučíková, která v jeden okamžik vedla 5:0, ale snad jim zvadl mech na pálce nebo byli zaskočeni svojí hrou a bohužel nedotáhli set do vítězného konce. Každopádně tým Startu zanechal včera dobrý dojem z předvedené hry a už nyní se můžeme těšit, co předvedou příště.

A několik momentek z utkání Déčka: