To se hraje na pohodu, když o nic nejde! Pomsta byla sladká!

Tento týden už opravdu o nic nešlo třem týmům: B, C a D. Jen áčko by si mohlo pohoršit, ale to se nestalo. Sice nevyhrálo, ale Čakovice prohrály s jistým sestupujícím, Michlí. Takže nakonec áčko končí na 8. místě, béčko na krásném 6. místě. A dva protipóly: céčko první, déčko poslední. To ne, to je ošklivé slovo. Déčko jedenácté!

S jako teď v poslední době – zase úžasný příspěvek v Pel-mel!

SF SKK El Niňo Praha G vs. SK START Praha A    10:2

Ještě v den zápasu dopoledne byli k zápasu na El Niňu připraveni nastoupit jen 2, slovy jen dva hráči áčka, Martin a Honza B.! Omluvy se jen sypaly. Já byl po menším lékařském zákroku a krizový scénář byl, že tam pojedu s klukama a vždy se postavím ke stolu, odehraji dva míčky a skrečuji. Nakonec to nebylo potřeba. Honza A. jako srdcař a klubista se šel rozehrát na čtvrteční zápas proti Slivenci. Dva body urval jen Martin, který už si potřeboval zahrát, protože dlouho nehrál.

SK START Praha B vs. SK Slivenec A                        10:1

Béčku už o nic nejde. Sezónu ukončíme pěkně přímo ve středu tabulky na šestém místě. Takže to je vlastně „v horní polovině tabulky“!

Pokud někdo čte reportáže a čte je pořádně, určitě si vzpomene, co jsem napsal po utkání ve Slivenci na závěr reportáže. Pro jistotu připomínám: Už se těšíme na odvetu: Martin a tři Honzové. To bude nářez, a ještě by ten zápas mohl rozhodovat o bytí či nebytí Slivence v soutěži!“

Vyplnila se jen první věta a my skutečně nastoupili do utkání v sestavě se všemi třemi Honzy a Martinem! Utkání jsem pracovně nazval: „Pomsta za Honzu A.“ Jen škoda, že se nerozhodovalo o bytí-nebytí Slivence ve 3. třídě. S radostí bychom je poslali o soutěž níže. Do haly slivenečtí přišli bez toho, který tak vytočil Honzu A., ale jinak v plné sestavě, tedy i se znalcem pravidel, který se po utkání nesprchuje. Ty jejich návyky! Tři hráči, kteří přišli včas, se převlékali v pro ně evidentně luxusní šatně. Čtvrtý hráč přišel později, vlétnul oblečený do tělocvičny a začal se převlékat na lavičce. Se slovy: „My tady na startu máme šatny se sprchou a záchodem a tam se převlékáme“ jsem ho poslal z haly. Ještě se drze zeptal, jestli tam máme zamykací skříňky! Tak u nich si musíme svršky pohodit na špinavé podium sokolovny, ale u nás vyžadují luxus.

Pomsta se rozjela dobře. Oba debly (Martin, Honza B. a Honzové A. a P.) vyhrály bez problémů ve třech setech. Slyšel jsem, jak někdo ze soupeřů na vzdálenějším stole před zápasem říká Martinovi: „Vy proti nám nastupujete nějak moc silní“ a Martin odpověděl: „Asi jste nás u vás něčím rozzlobili, ne?“. Martin už před utkáním ohlásil, že bude soupeře zlobit a skutečně nevynechal jedinou příležitost, jak vtipně připomenout soupeřům jejich chování u nich. Znalec pravidel, chtěl vyhodit lahev od vody a ptal se, jestli tady máme koš. Martin odpověděl, že my koše nemáme. Máme ale sprchy, ale se studenou vodou. Až do devátého zápasu v pořadí to bylo spíš o tom, kolik si soupeř udělá setů. Přes Honzu B. jim to nešlo, ten to ustál bez ztráty kytičky.

Za stavu 9:0 šel hrát Honza A. se čtyřkou. Vedl 2:0 na sety a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl být nějaký problém. Najednou se přestalo dařit a Honza zbývající tři sety prohrál shodně 9:11! Jak píši, přestalo se dařit Honzovi, což je časté nebezpečí v jeho hře. Já říkám, že soupeř nad ním nevyhrává, ale on prohrává. Někdy si dokáže sám nevynuceně zkazit hodně míčků. Navíc tady v tom zápase zažil to, co já zažil na Zelené Lišce a v podstatě to v těch nižších soutěžích zažívám často. Často píši, že někteří klohňové ani nevědí, jak to sami vrátili. A přitom na tom mají založenou hru a myslí si, jak výborně hrají. Je pravda, že vždycky nějak rychle zkroutí ruku, strčí ji do dráhy letu míčku a míček se odrazí a nikdo neví jak, kam a proč! Přesně tohle praktikoval klohňa ze Slivence. Bylo vidět, jak Honza odehrál pinčlově stylový úder a ze zvyku čekal míček tam, kam by to odehrála většina soupeřů. Slivenecký sok zakvedlal rukou a sám se divil, že míček skončil na stole u soupeře. Víc se ale divil Honza, který byl někde úplně jinde.

Takže musel hrát ještě Honza P. První dva sety byly celkem v pohodě (4, 4), ale ve třetím se rozhořel boj, který nakonec náš borec vyhrál 16:14. Honza p. se také umí někdy trápit a umí prohrát zápas, kde to ze začátku nevypadá. Musím říct, že to co jsem od něj viděl v tom třetím setu, za to by se nemusel stydět žádný ligový hráč. Vynikající jednotlivé údery, vynikající kombinace spinů do všech částí stolu. Dva spiny forhendem, soupeř vrací a přichází závěrečný spin bekhendem! A ještě něco. Ve třetím setu se navíc perfektně povzbuzoval. Zaťatá pěst a krátké kolečko u stolu po zdařilém úderu. To jsem u něj dlouho neviděl. Asi by bylo slušné přiznat, že soupeř mu ale k tomu vyniknutí pomohl také velmi solidním výkonem!

Úplně poslední zápas sezóny všech týmů Startu skončil vítězstvím 10:1 a my jsme si šli sednout do baru do příjemných křesílek a při pivku zhodnotili celkem úspěšnou sezónu.

SK START Praha C vs. TJ Loko Vršovice G           10:1

Ani v tomto utkání už o nic nešlo. Chtěl jsem udělat něco, co podle mě ještě v našich soutěžích v celé ČR ještě nenastalo a při tom to soutěžní řád dovoluje. Do utkání by nastoupilo devět hráčů. Že to je blbost? Není. Do deblů nastoupí čtyři hráči, do singlů nastoupí další čtyři hráči, ale jiní. No a devátý bude střídat jednoho ze singlů. Při pohledu na soupisku by to lehce šlo, ale skutečnost je vždycky jiná. Končí sezóna, a tak hráči hledají jiná vyžití. Nakonec jsem horko těžko dal dohromady čtyři hráče, kteří hrát chtěli. Přesvědčil jsem Martu, aby si přišla zahrát. Takže absolvovala v posledním utkání sezóny ve skupině první a zároveň poslední utkání ve své sezóně! To je také raritka. A neprohrála! V soupeřových řadách nastoupil matador Standa Hanek, který na Střeláku byl naposled někdy po revoluci s tehdejším áčkem hrát ligu. Marta, Ivo, Adam a Patrik byla sestava nad síly vršovických!

Jediný bod, který soupeři získali, byl dosažen skrečí Patrikova druhého zápasu. Patrik odehrál debl s Martou a první singl, oblékl se, vyšel před budovu Startu a vstoupil do přímého přenosu zpráv na ČT 24! Já se na to doma díval, chtěl jsem vidět, jak se přešaltuje z pinku na seriozního komentátora. On má výhodu, že se při hře skoro vůbec nepotí, takže vypadal vymydleně. Jenže Páťa, jak začne mluvit, tak je těžko k zastavení. Kecal dlouho, stále si bral slovo, moderátor ve studiu byl blahem bez sebe. Mluvil a mluvil, tak jsem mu napsal SMS: „Nekecej už, nestihneš zápas!“. Jen skončil přímý přenos, přišel mi ve vteřině smajlík. To snad musel připravovat někde pod záběrem kamery. S jedním vynechaným zápasem jsme počítali, ale těšil se, že si střihne třetí v pořadí. Ani ten však nestihl. Ale ne proto, že dlouho mluvil, ale proto, že jeho škodolibí spoluhráči nepřipustili další porážku a ukončili zápas. Takže Patrik přišel a už se skládaly stoly.

AC Sparta Praha vs. SK START Praha D                10:0

Naše déčko jelo ke svému poslednímu zápasu na Spartu. Ta byla nad síly týmu, resp. nad síly na zisk alespoň nějakého toho bodíku. Tak jsem letos ušetřil lahev šampíčka, kterou jsem slíbil déčku za vítězství. Je otázka, jestli jsem jim touto motivací spíše nesvázal ruce!