Nová sezóna je zase tady!

Do této sezóny nastupujeme opět se čtyřmi družstvy a s drobnými personálními změnami.

Konečně jsme dotáhli do finále to, o co se snažíme od obnovy oddílu stolního tenisu na Startu. Ano, do Startu se po letech vrací další staronový hráč – Jirka „Ňéma“ Němeček!!! Bude působit samozřejmě jako posila do áčka. Díky tomu se nám zajímavě posunuly základy dalších družstev.

Na druhou stranu řady aktivních stolních tenistů opustila Alice. Chystal jsem se jí v posledním utkání loňské sezóny oficiálně poděkovat před nastoupenou jednotkou, ale z pracovních důvodů to nevyšlo, a poslední zápas absolvoval tým C bez její účasti. Jsem hrozně rád, že dál zůstává členkou oddílu a tím i sportovního klubu. Chodí za náš oddíl na pravidelné schůze hlavního výboru.

Když jsem před lety rozjížděl „svůj“ klub SK Revatti v prostorách SK Start, byl to jeden z prvních Starťáků, společně s Honzou Adáškem, kterého jsem oslovil. Při rozjezdu nového klubu nám hrozně pomohla. Takže Alice, hrozně moc děkujeme a doufáme, že nám jako funkcionářka oddílu budeš dál pomáhat.

Dalším, kdo na začátku sezóny hlásil, že ze zdravotních důvodů končí, byl Tomáš. Doufám, že ho zase přemůže stesk po jeho milovaném (?) sportu a zajde na zápas. Takhle vyhrožuje před každou sezónou. Musím však přiznat, že tentokrát to bylo zatím nejvíce intenzivní.

Celé září jsme opět chodili v rámci možností na tréninky. Nemyslete si, že to byly hordy hraní chtivých členů. Léta stále stejní hráči chodí před sezónou trénovat. Je nás celkem tak osm. Jediný rozdíl je v tom, že některým to hraní pomůže a některým nikoliv.

A jak to je s ambicemi?

Áčko nejspíš bude chtít hrát klidný střed tabulky a konsolidovat sestavu na další sezónu. Béčko má už roky stejný cíl: údržba třetí třídy. Letos by to mohlo být teoreticky jednodušší, protože příchodem Jirky máme v základu Petra K., Martina a Honzu B. Céčko postoupilo celkem jednoznačně ze šestky a chtějí v pětce zůstat. Ale to tady už jednou bylo. Před třemi lety se ztrátou jen čtyř bodů (dvě poslední porážky za zcela rozhodnutého postupu vznikly nástupem samých náhradníků) suverénně céčko postoupilo do páté třídy, aby vzápětí jen s pěti vítězstvími suverénně sestoupilo zase do šestky. Déčko si bude hrát to svoje blues v sedmé třídě bez ambicí postupu s tím, že sestoupit nelze.

Ono tedy letos to s těmi soupiskami dopadlo zajímavě. Pokud by se dalo hrát tak, jak jsou napsané soupisky, tak by všechny týmy, nejspíš asi bez áčka, postupovaly o soutěž výše. Na 100%! Posuďte sami ty základy: Áčko: Dan, Káfa, Petr J a Káfa. Béčko: Martin, Honzové A. a B., Petr K. Céčko: Honza P., Jirka, Radek a Ivo. Déčko: Patrik, Adam, Vašek a já.

Ale to je skutečně jen teorie. I když všichni deklarovali, že jsou ochotni hrát za týmy, kde jsou na soupisce, realita je jiná. Stačí, aby někteří hráči byli nemocní nebo pracovně mimo a už je to nabourané. A hlavně jsou tam ty proklaté zápasy dvou týmů v jeden den. Čeká nás to zase první dva týdny!

Když viděl soupisky Jirka, nadchnul se myšlenkou, že bude hrát za céčko. Stále vypráví, že je na základu C, tak bude hrát za C a že na třetí třídu nemá. To mohu říkat já, ale ne hráč s loňskými 55% ve třetí třídě! Ideální trojka, čtyřka týmu.

Při psaní reportáží uvažuji o změně. Počáteční nadšení vedoucích jednotlivých týmů trochu ochladlo a už mi dlouho sami o sobě reportáž, byť kratičkou, neposlali. Takže to vypadá, že nejpodrobněji to bude vždy z utkání, které budu hrát já a z ostatních to bude jen výsledek. Je to škoda, ale ač jsem blázen dost velký, tak velký, abych se zúčastnil v týdnu čtyř utkání, zase nejsem.

Ještě jednu akci musím zmínit, i když jak se říká s „křížkem po funuse“. Budu jí ještě dodatečně věnovat samostatnou reportáž v sekci Retro reportáže nebo Pel – mel. Na tuto akci jsem se chystal již dobrých 10 let. Jednalo se o Sraz všech žijících stolních tenistů, kteří kdy v historii klubu START Praha tímto klubem prošli! Třeba i jednu sezonu. ‚Jmenné seznamy a spojení jsem začal hledat už před 15 lety, vlastní sraz jsem stále odkládal. Jenže jak jsem otálel, začali někteří z těch, co byli členy, odcházet do pinčesového nebe. Nemohl jsem to dál odkládat! A to i přes to, že příští rok, v roce 2020, bude SK START slavit 70 let od založení klubu! A bude to velké, budou pozváni zástupci všech historických oddílů. Současný předseda klubu, Ferda Hadaš, mi také trochu vyčetl, že jsem letošním srazem možná způsobil, že na kulaté výročí nikdo z pinkálistů nepřijde. Tomu však nevěřím. Vzhledem k tomu, s jakým ohlasem se ten sraz setkal a vzhledem k tomu, že někteří dokonce volali po každoročním opakování myslím, že se zase setkáme v hojném počtu. Minimálně by měli přijít ti, kteří nemohli z nejrůznějších důvodů dorazit nebo ti, kteří slíbili, že dorazí a nakonec se neobjevili!

Sešlo se nás cca 75 z celkově 105 zvaných a to je famózní číslo. Dopoledne v sobotu byly nachystány stoly a stany na louce u kurtů, ale počasí nám nepřálo. Od rána poprchávalo, aby se hodinu před časem srazu rozpršelo dokonale. Nakonec jsme to zvládli v přízemí hlavní budovy.

Naši svědomití hráči v áčku před sezónou potrénovali jak fyzičku tak „psychičku“. To je vidět na jejich šťastných obličejích. Můžete posoudit sami. Stejně tak i foto z tréninku u stolu, kde Martin předvádí dokonalý, pro všechny viditelný, servis!

A pak že míček není vidět!

Takže hurá do nové sezony!