SK START Praha

Jen béčko vítězně. Další Kozlovičové v Bohnicích.

Tento týden si na vítězství sáhlo jen béčko se Spartou, ale mělo také trochu štěstí. Céčko prohrálo v Bohnicích, a tak jsou před ním jen dva cíle. Udělat vše pro to, aby na zápas proti Střížkovu a Veteránům bylo k dispozici, co se hráčů týká, to nejlepší, co může céčko postavit. Zvláště velká chuť je na první Střížkov, který ještě neprohrál. Déčko uklohnilo dvě vítězství ve hře!

SK START Praha A vs. TTC Elizza Praha E           6:10

Kluci si na Elizzu doma brousili zuby, ale zase zůstalo jen u přání. Chyběl Káfa, přesto se vyhrály oba debly. Copak sehraná dvojice našich kmetů, ale Jirka s Honzou B spolu zase tak často nehrají, přesto si poradili s dravým mládím bratrů Benáků.

Po pětisetových bitvách v deblech následovaly tři zápasy na pět setů i v singlech. Z těch dokázal jen Jirka vyhrát. Martin, Honza a Dan (ten ve čtyřech setech) prohráli s rodinou Benáků.

Celkově to bylo opravdu vyrovnané utkání, vždyť třísetové zápasy byly jen čtyři a ještě se v nich odehrálo nezvykle hodně míčů. Tentokrát možná šance na vítězství byla hodně blízko. Své si uhrál Dan se dvěma body, Martin a Jirka přidali po bodu.

SK START Praha B vs. AC Sparta Praha I              10:6

V domácím utkání se Spartou se zrodil úplně stejný výsledek jako při utkání na Spartě. Při stejné výhře je tam jeden podstatný rozdíl. Soupeře potkalo to, co naše týmy už několikrát. Sparta hrála v jeden samý den na více frontách, a tak neměli lidi, a proto přišli ve třech. Nakonec to asi bylo naše štěstí. Po deblech 1:1, já s Honzou A. jsme vyhráli kontumačně a Radek s Honzou P. moc šancí neměli.

Po první rundě to bylo 3:3, po druhé 5:5, teprve ve třetí jsme se trochu utrhli. Já s Radkem jsme byli bez bodu. Těžký začátek měl Honza. Ten, když se pořádně nerozehraje před utkání a třeba společně s deblem, trvá mu dlouho, než se dostane do provozní teploty. Tentokrát nehrál debl a ještě soupeř „vtipně“ vynechal v sestavě pozici hráče číslo jedna a proto Honza seděl na lavičce a chladl a tvrdl. První zápas pak také podle toho vypadal a prohrál ho. Pak už nezaváhal, stejně jako týmový suverén Honza P.

Díky kontumacím zápas vyhráli dva naši borci. Přijít Sparta ve čtyřech, měli jsme velký problém. Za spartu hraje už roky zajímavý hráč. Pamatuji si, že jsem jeho hru popisoval již několikrát. Uspávač hadů. Nebo by se mu také dalo říkat líná kočka, jako se říkalo tenistovi Měčířovi. Při hře vypadá, že usne, že už za žádných okolností míček nestihne. Soupeř už vidí vítězný míč a přestává hrát. Najednou se však u míčku tento hráč objeví, navíc i správně postavený a odehraje skoro dokonalý úder zpět. No a soupeř jen zírá a jde sebrat míček. Navíc hraje absolutně bez jakýchkoliv emocí. Ani brvou nehne a to jsem se ho snažil bavit nejrůznějšími vtípky.

Za stavu 8:6 pro nás přišla jistota kontumačního bodu Honzy P. a potvrzení výhry od Honzy A. Uf! Teď už snad nespadneme? – oblíbený dotaz Martina.

Slovan KST Bohnice I vs. SK START Praha C        10:6

Už minimálně 10 let říkám, že do herny Slovanu Bohnice nebudu jezdit a stejně tam nakonec v sezóně skončím. Tu hernu nemám rád stejně, jako třeba Martin střížkovskou tělocvičnu. Není to tím, že by se mi tam nedařilo, vždyť třeba vloni jsem tam šmiknul Kozla Kozloviče, který teď válí v první třídě za Běchovice. Schází se tam plno faktorů. Obecně mi nevyhovuje taraflex a jemu podobné podlahy. To je první bohnické mínus, míče tam divně lítají a je to semeniště Kozlů Kozlovičů! Co tam s nimi ten Zábrana dělá?

Je fakt, že původně jsem ani jít neměl, ale zase se objevila personální krize. Velkým mínusem byla včas hlášená nepřítomnost Honzy P. Bohnická sestava byla velmi vyrovnaná a proti takové jsme neměli moc šancí.

Po deblech 1:1, když Helena s Radkem bez problémů vyhráli 3:0. Já s Ivošem to zas byla stará, už obehraná písnička. Nedotahujeme zápasy do vítězných konců. Když si vzpomenu, jak kdysi dávno na Střeláku nebo ještě v Družbě jsme byli špičkový pár, bolí mě u srdce. Nejspíš to bude tím, že jsme byli mladší a Ivoš se tehdy ještě svižně pohyboval za stolem. Teď už to tak pohybově nezvládá a pohyb nahrazuje nejrůznějšími vrtulkami, tou svojí stále ještě zázračnou, rukou. Jenže také netrénuje a jeho pověstné kudrlinky už nemají takovou jistotu. Když zkazí dva, tři servisy v setu je tragédie na světě.

V první rundě jsem překvapivě vyhrál jen já, Radek a Ivo nečekaně klopýtli. Zvláště Ivo s Kozlovičem II. překvapil. Helča prohrála s jedničkou soupeře, cizincem, který ale za Bohnice hraje už dlouho. Má výborný servis, krátký a s dokonalou spodní rotací. Špatně se rozehrává. Mezihra už není tak dobrá, ale většinou se k ní soupeř nedostane. Připadalo mě, jako by se od loňska ještě zlepšil, přitom není nejmladší. Zábrana mi však prozradil, že s ním pravidelně trénuje minimálně jednou týdně. Tak to je samozřejmě znát. Ivo s ním prohrál v pěti setech, Radek ho ve stejném počtu setů porazil. Doma ho vyklepl 3:1 – evidentně má na něj hru.

Druhá runda začala dobře, když Radek a Ivo shodně vyhráli. Jenže já s Helčou jsme prohráli – 6:4. V dalším kole vyhrál jen Radek. Škoda té porážky 2:3 Ivoše od cizince. V závěrečné rundě vykřesal Radek naději již zmíněnou výhrou nad cizincem, ale Ivo prohrál se svým soupeřem 2:3 a byl konec.

VSK MFF UK Praha C vs. SK START Praha D        10:2

No konečně! Už žádné 0:10, krásné tři body. Tentokrát se herně „utrhl“ sám šéf SK Start, Ferda a zdárně mu sekundoval Dušan. Ferda mi poslal „svou trošku do mlýna“:

„Dnes si naše družstvo „D“ zajelo zahrát do Hostivaře. Hrálo se v krásnem prostředí oddílu stolního tenisu VSK MFF UK Praha ve sportovním areálu UK v Hostivaři. Utkali jsme se s družstvem C tohoto oddílu. Na zápas jsme se nakonec pro velkou marodku dostavili pouze ve třech. Po dlouhé době jsme se úplně neztratili. Sice jsme nakonec prohráli, ale vyhráli jsme dvě dvouhry. Ve čtyřhře jsme dali alespoň jeden set, ale nakonec jsme ji prohráli 1:3. Druhý debl byl skrečován. Ve dvouhrách se podařilo Pavle vyhrát svůj první set v životě (!!), ale i přesto prohrála 1:3. Dnes se podařilo vyhrát zápas Dušanovi a to po lítém boji. První set prohrál 6:11, druhý 7:11. Pak se nadechl k velkému výkonu a třetí set otočil a vyhrál 11:8, čtvrtý 11:6 a poslední set vyhrál už jasně 11:1! Další bod v zápase přidal Ferda, když porazil stejnou hráčku jako Dušan 3:0 (11:9, 11:3 a 11:5). Po hodině a dvaceti minutách bylo utkání dohráno.“