Jediné céčko bylo vítězné, béčko má jistotu.

Tento týden byl ve znamení proher. Jediné céčko slavilo na svých stolech vítězství. Áčko šlo do zápasu se Stodůlkami odhodlaně v silné sestavě. Béčko si také chtělo vyšlápnout na sokolíky ze Žižkova, ale i přes velmi silnou sestavu to nešlo. Za to má jistotu setrvání ve 3. třídě. Déčko jede ve stále stejných kolejích.

Ještě si neodpustím jeden návod alá ministryně průmyslu, tentokrát ze sportovního prostředí.

 

TJ Sokol Stodůlky B vs. SK START Praha A          10:3

Stodůlky jsou v tabulce třetí, ale kluci věřili, že by mohli zopakovat výsledek z domácího zápasu (prohra 8:10) s tím, že by se štěstí mohlo držet tentokrát našich pálek. Jenže domácí nahradili tehdejší čtyřku hráčem z Ruska, který má v 1. třídě skoro 70% a bylo rozhodnuto. Jediný, kdo ho potrápil, byl Honza B., který s ním válčil na pět setů, nakonec prohrál, i když už vedl 2:0! Pohled na skóre byl celkem pěkný do stavu 4:3, a pak se domácí utrhli a šli nezadržitelně za vítězstvím.

Trochu nás může těšit, že Stodůlky v posledních zápasech střídali jedničku a dvojku tak, že vždy hrál jeden z této dvojice. Na nás nastoupili oba. Že by respekt?

SK START Praha B vs. TJ Sokol Žižkov A              8:10

Už v první půlce jsme si řekli, že doma zkusíme Žižkov porazit a k tomu jsem směřoval i tvorbu sestavy. Já tedy v den zápasu ráno odjel mimo Prahu, nadýchat se čerstvého vzduchu na hory, ale podařilo se mi dát dohromady velmi dobrou sestavu: tři Honzové a Jirka. Chtěl jsem původně ještě Martina, ale stěžoval si na zdravotní problémy, tak jsem ho nechal odpočívat s tím, že sestava je i tak silná.

Zápas se začal odvíjet moc pěkně, vyhráli jsme oba debly a po první rundě jsme vedli 4:2. Následně Jirka své druhé utkání vyhrál a bylo to 5:2. Jenže od té chvíle soupeř začal snižovat a dostal se i do vedení 6:5. Před poslední rundou byl stav 7:7. V té poslední vyhrál ale jen Honza B. Honza A. bojoval pět setů proti „vraceči“ míčků. Podle slov Honzy vrátil prý i nemožné. Jirka neměl šanci s frantíkem a Honza P. podlehl ve třech setech hráči, u kterého prý ani sami hosté nepočítali s tím, že u nás udělá 4 body!

Když se podívám na žebříček a na výsledky tohoto zápasu, tak je to docela zajímavé. Za hosty dělal čtyři body hráč na pozici čtyřky a naopak jen jeden bod udělal hráč s více jak 81% a tedy jednička týmu.

Díky ostatním výsledkům ve skupině má béčko již jisté, že nemůže sestoupit!

SK START Praha C vs. TTC Praha F                       10:3

Týmy z Ďáblic ve druhé půlce začali míchat se sestavami a tak nikdo neví, jak bude vypadat síla týmu. Přesně to se přihodilo nám v předchozím kole s ďáblickým géčkem. Naštěstí soupeři z efka dorazili skoro ve stejné sestavě jako v domácí hale v první půli. Dva body udělal jejich nejlepší hráč Brýna, který, jak jsem se nově dozvěděl, začínal s pinčesem ve Startu. Pamatuje si hernu v Družbě na Václavském náměstí, ale i pana Čížka!

Debly se vyhrály oba a zatím co Radek s Patrikem vyhráli rozdílem třídy, druhý debl hrál pět setů. Za stavu 2:2 v pátém setu Ivoš s Tomášem celou dobu prohrávali a nevypadalo to dobře. Jenže z nepochopitelných důvodů zvládli na poslední chvíli stáhnout pětibodový náskok soupeře a set vyhrát na výhody. Snad poprvé, co pamatuji, jsem viděl Tomáše „šotovat“! Přemýšlím, kdy naposled Tom takhle bojoval a fandil si!

V prvním utkání porazil bývalý starťák Patrika. Problém byl totiž v tom, že má trávu a Patrik to zjistil až po odehrání druhého setu (1:1 a do té doby v pohodě) a od té doby už nebyl schopen hrát na vítězství! Vzápětí prohrál Tomáš a náskok po deblech byl pryč.

Jenže Radek a Ivo ten večer neprohráli (oba 3:0) a Patrik už také ne (2:1), takže se zrodilo celkem snadné vítězství. Škoda, že Tomáš v prvních dvou zápasech narazil na soupeřovu jedničku a dvojku. Ve zbývajících dvou zápase by určitě vyhrál, zvláště s tou bojovnou náladou.

KST OBO Praha vs. SK START Praha D                 10:0

Na soupeře našeho déčka si pamatuji v jejich začátcích. Začínali jsme ve stejném roce v šesté třídě ve stejné skupině. A zatímco my jeli tabulkou bez ztráty bodu na postup, KST OBO se krčilo na dně a po skončení soutěže bylo poslední bez bodu a se skóre 12:120. My máme v současné době na posledním místě skóre 5:170 (je více účastníků ve skupině).

V dalších sezónách tým KST OBO končil pravidelně poslední. Teprve v posledních dvou sezonách začal sbírat občas nějaké celkové vítězství, ale stále to nebylo na vyšší než poslední místo. Teprve v páté sezóně se dočkal v soutěži sedmi vítězství. Doufám, že v našem případě to půjde rychleji!