Elitní tenisový debl v podání stolních tenistů. Zábava, ale hlavně velký prestižní boj!

Praha-Záběhlice (kzb): V den 44. výročí ruské invaze do Československa se uskutečnil v krásném areálu Pupp Tenis Resortu v Praze-Záběhlicích dlouho plánovaný „a patřičně vyhecovaný“ exhibiční tenisový zápas mezi stolními tenisty. Na jedné straně dvorce se představili mistři Evropy Milan Orlowski a Jindřich Panský, soupeři jim byli Luděk Laboutka a Josef Zábranský, kteří byli pasováni na mírné favority.

Přestože se hrálo v antukové sezóně velmi neobvykle v hale na koberci a s netradičními míči Tretorn, odnesli si palmu vítězství po setech 6:4 a 6:4 „antukáři“ Laboutka-Zábranský. Podle přítomných „odborníků“ na divácké tribuně se zápas nejvíce povedl Zábranskému na jedné straně a Panskému na straně druhé.

Kdo by čekal selanku a nějaké legrácky aktérů, musel být zklamán. Všichni čtyři vzali utkání velice vážně a prestižně. Viděli jsme vynikající dlouhotrvající výměny po celém dvorci, ale i krásné rychlé klasické deblové partie u sítě.

Kladů příjemného večera byla celá řada. Za zmínku stojí určitě korektní soudcování někdejšího druholigového pindila Davida Kafuňka, v současnosti 204. hráče českého tenisového žebříčku (!), a také návštěva významných hostů.

V publiku jsme zahlédli mimo jiné tváře mistrů Evropy Jaroslava Staňka, Vlada Mika, Alice Roubalové-Pelikánové, MUDr. Nemináře, Karla Truhláře a mnohé další. Pokud jsme na někoho zapomněli, omlouváme se jim.

Poděkování hráčů i diváků patří těm, bez kterých by se debl, který snad ustanovil novou tradici, nemohl uskutečnit. Děkujeme Karlu Truhlářovi za možnost hry v jedné z nejúžasnějších českých tenisových hal, Martinovi Bajtlerovi a jeho BAMA Servisu za sponzoring vítězné dvojice Laboutka-Zábranský a Patriku Nacherovi a jeho Poplatkožroutu za podporu dvojice Orlowski-Panský.

Skvělý tenisový večer byl zakončen společenskou večeří v režii Martina Bajtlera, na které byly předány pamětní plakety účastníkům, mluvilo se při ní trochu o tenisu, mnoho o pinku a nesmělo chybět tradiční pindilské pošťuchování.

Úžasný večer a už nyní se těšíme za rok na odvetu, tentokrát snad již na klasické antuce.