Céčko zabralo až za stavu 2:6 a bečko poznalo, jak se musel cítit soupeř céčka!

Áčko zase muselo těsně před utkáním řešit zdravotní omluvu, takže z původně určené sestavy sešlo. Ještě, že soupeř měl marodku zřejmě ještě větší, protože dorazil ve třech. Céčko prohrávalo na Zelené Lišce už 6:2, a přesto vyhrálo. O dva dny později béčko vedlo ve Vršovicích už 8:3, a přesto nakonec remizovalo (alespoň)!

SK START Praha A vs. TTC Elizza Praha E           10:5

Náš první tým získal velmi důležité body pro záchranu. Je pravda, že soupeř nám to trochu ulehčil v tom, že dorazil jen ve třech. Je to stejně těžké, sice se vlastně vede 5:0, ale těch zbývajících pět bodů se musí někde vyválčit! Z našeho týmu se na poslední chvíli omluvil Petr J. ze zdravotních důvodů a musel ho tedy také narychlo nahradit Petr K. Ještě, že je tak flexibilní! Nehrál ani Martin, který ale jako správný kapitán byl přítomen osobně. Má nějaké problémy s třísly a mohlo by se také stát, že si letos už nezahraje.

Debly jsme se snažili postavit tak, aby naše slabší dvojice bodovala kontumací. Povedlo se a tak ke hře nastoupili Káfa s Honzou B. Nevypadalo to dobře, prohrávali už 0:2 na sety, pak urvali třetí set, na výhody vyhráli čtvrtý a pátý set již hráli uvolněně a dotáhli zápas do vítězného konce. Výborně hrál Honza, který přiváděl soupeře k zoufalství svým servisem, který se mu extrémně dařil.

Po první rundě jsme vedli 4:2, když bodoval Honza a jedna kontumace. David vedl 2:0, ale další tři sety prohrál na výhody. Dan jako naše jednička musel první „bod“ odsedět na lavičce, ale pak se rozjel a uhrál suverénně tři body.

Důležité vítězství. Pokud v tomto kole nebudou bodovat ani Petrovice a ani Michle, znamenalo by to definitivní záchranu. Tak uvidíme.

TJ Loko Vršovice D vs. SK START Praha B            9:9

Na Lokotku jsme nastoupili v sestavě Honza B., Honza A., Jirka a Martin B. Říkali jsme si, jestli domácí dodrží už léta zaběhlou zvyklost a nastoupí proti nám opět ve třech. No a v podstatě tomu tak bylo, protože čtvrtého hrál náhradník ze čtvrté třídy, který nakonec neudělal ani bod.

Jako kdybychom snad věděli, k jakému dramatu dojde, zabrali jsme v deblech a vyhráli jsme oba! Jirka s Honzou B. sice ve čtyřech setech, ale celkem v poklidu. Já s Honzou A. jsme prohrávali 1:2 na sety, ale protože jsme vyhrávali ty sudé, bylo to 2:2. Poslední set jsme zvládli takticky lépe a slavili vítězství.

Singly se vyvíjely super. Po první rundě jsme vedli 5:1, když jsem prohrál jen já s jedničkou soupeře. A nakonec jsem mu dal z našeho týmu nejvíc práce, protože spoluhráče porazil ve třech setech, se mnou musel ustát čtyři. Klukům vadil jeho servis, mě skoro vůbec.

Po druhé rundě to bylo 7:3 pro nás. Honzové své zápasy vyhráli (7:1), Jirka lehce prohrál s jedničkou Vršovic a já po boji s dvojkou. V následné rundě se trápil Honza B. se soupeřem z Asie, dle jména nejspíš z Vietnamu. Toho v první rundě ve čtyřech vyrovnaných setech porazil Jirka, následně ve třech setech Honza A. Asijský hráč měl na bekhendu trávu a hrál s ní velice často, na rozdíl třeba od Kozloviče z Bohnic, který ji za celý zápas použije snad jen 2x – 3x. A s velkým potěšením s ní hrál zvláště servis a podle předváděné hry jsem si říkal, že by mi vyhovoval a litoval jsem, že se na něj nejspíš nedostanu. Ale ouha. Další zápas prohrál Honza A. s jedničkou, který to Honzovi otrávil právě tím servisem. Byl to servis a první rána na risk. Sám soupeř to přiznal, že tak hraje, ale vycházelo mu to. Jirka podle mého názoru nečekaně prohrál s dvojkou, vedl 2:1, a když se držel mých rad, bylo to dobré. Pak jsem musel jít hrát a Jirka si najednou vzpomněl na to, jak hrával forhendový topspin Jonyer a bekhendový spin Gergely a chtěl si to také vyzkoušet. Jenže spiny Jirka nehrál nikdy a jen myšlenkou se to nenaučí. Takže po mé prohře to bylo 8:6 pro nás.

V poslední rundě hned v úvodu Honza B. lehce prohrál s jedničkou, Honza A. po boji s dvojkou, Jirka také po boji s trojkou a najednou jsme prohrávali 9:8!!! Nevěřil jsem, že si ještě zahraji, ale stalo se. Ještě, že se rozhodovalo v boji proti trávaři, který to vše právě přes tu trávu tlačil. A možná dobře, že se na mě snažil trochu tvrdošíjně stále podávat trávou. To bylo něco pro mě! Tady v hale měli být Patrik, Radek a další, kterým dělá problém tráva. Když jim zákonitosti vysvětluji, tak mi nejspíš nevěří. Vietnamec dal první servis trávou a bum! Měl míček zpátky tak rychle, že se nestačil srovnat do poservisového postavení. Další servis a to samé. Krásně servíroval! Vůbec ho za celý zápas nenapadlo něco změnit. Celý zápas podával tak z 90% bekhendem a trávou, a jestli jsem zkazil příjem 2x během celého zápasu, tak je to fakt moc! Můj servis nebyl schopen vybrat a tak se zrodil můj nejlehčí výsledek ve třetí třídě. Na míčky jsem byl z našeho týmu proti němu nejlepší. A zachránil jsem remízu.

Díval jsem se na výsledky našeho asijského protihráče. Ve třetí třídě hrál jen proti Petrovicím, ale to dělal 3 body ze čtyř, když porazil i jejich jedničku. Ve čtvrté třídě to má 27:19 a skoro všechna vítězství má 3:0 a většinu porážek 2:3. Ve čtyřce porazil i pendlery z trojky, se kterými jsem prohrál.

Tímto vršovickým obratem jsem se alespoň trochu mohl vcítit do pocitů ze začátku nadšených hráčů a diváků Zelené Lišky, kteří do stavu 6:2 pro ně křepčili radostí, a pak jim tvrdly úsměvy. Nám teď také!

TJ Zelená Liška C vs. SK START Praha C              7:10

Zase personální krize. Jediní použitelní pro tento den a hodinu byli Helena, Radek a Martin s tím, že Patrik musí zdrhat ze sněmovny a pokud to stihne, tak budeme čtyři. Patrik to nakonec stihl, i když jsme museli skrečovat jednoho debla. Druhý debl ve složení Martin s Radkem vyhrál přesvědčivě lehce 3:0. Zároveň to byl i komický výstup, protože Radek hraje 80% bekhend a to s levákem nejde. Takže jsme se opravdu neskutečně, ale i komicky pletli. Nejspíš jsme ale tak zblbli soupeře, že ten se soustředil, kdo kde stojí a nechal hru hrou!

To, že hrajeme vyrovnané zápasy s druhým a třetím týmem tabulky asi není překvapení. Ale my se letos trápíme s týmy na konci tabulky. Nejvíc s posledními týmy v tom daném okamžiku (Stodůlky, TTC G), nebo jinými týmy z chvostu. Jako teď se Zelenou Liškou. Nevypadalo to dobře! Po osmi zápasech to bylo 6:2 pro domácí a já to viděl černě. Mě se v tom liščím doupěti hraje léta hrozně špatně. Navíc ty moje kažené smeče z vysokých míčů jsou hrozným deptátorem! 20 nebo 30 centimetrů nad síťkou nemám na 100 problém, vyšší míč už je velkým problémem. Deptá mě to, že vím, jak se to má správně zahrát a nezahraju to. O co jsou na tom lépe takoví ti křiklouni, kteří něco zkazí a křičí: jak je to možné! Míček v doupěti navíc tak nějak lítá-nelítá a vyhovuje to různým domácím klohňům, kteří mnohdy ani nevědí, jak míček vybrali. Tuto teorii mi potvrdil i Patrik, když koukal na zápasy druhých.

Škoda, že Radek prohrál první zápas, ač vedl 2:0 na sety a také nerozehraný Patrik se soupeřovou jedničkou. Za stavu 6:2 pro domácí zvedla vítězný prapor Helena, která doslova zrušila soupeřovu jedničku 3:0. Famózně jí opět (na rozdíl od prvního zápasu) vycházely ty její dokonalé drajvy po lajnách. Klučina jen nevěřícně kroutil hlavou. Následně celkem bez problémů vyhrál již rozehraný Patrik. O tom, že se dostává do pohody, svědčily jeho výkřiky: „To jsou ty naše klacky“. I když se ještě párkrát ozvalo plačtivé: „To je k nevíře“, výhra byla na světě. Stejně tak Radek vyhrál a za stůl jsem šel já za stavu 6:5 pro domácí. Jejich počáteční nadšení opadalo stejně rychle, jako jsme se rychle blížili vyrovnání. Řekl jsem si, že to spoluhráčům nemohu pokazit a proti jedničce jsem to zvládl. Ale nevypadalo to. Prohrával jsem 0:2, naštěstí soupeř si zřejmě řekl, že už to nemůže prohrát a já navíc věděl, že když na něj budu hrát spiny, nemá šanci vyhrát, neb je neuměl sklápět. No jo, ale chtějte po 120 kilech, aby se přinutila spinovat! Jenže když jsem se podíval na soupeře, který měl nejspíš o nějaké to kilo ještě víc než já, tak se moje kila vzbouřila a najednou to šlo. Přihlížející Patrik byl nadšený a při každé výměně stran mi říkal: „Vidíš, že to jde!“ 6:6.

Po mě prohrála s velkou smůlou Helena v pěti setech, ale pak už to jelo. Patrik pestrou hrou 7:7, Radek velkou bojovností v pěti setech s jedničkou – 7:8, já takticky a s velkou pomocí prasátek (naštěstí soupeř zastával stejnou teorii jako já – platí to na celém světě) 7:9 a celé to ukončila skvělá Helena po pěti setech – 7:10.

Zklamání domácích bylo veliké. Vedení 5:1 a 6:2 bylo v jejich očích velmi nadějné. Ale chceme postoupit, tak není jiné řešení než bojovat!

SK START Praha D vs. SK Vršovice C          odloženo

Déčko si odložilo zápas s předposledním týmem tabulky. Chtějí soupeře potrápit a Ferda je tento týden mimo ČR, a protože patří k oporám, musí se na něj prostě počkat. Nabízel jsem sestavu déčka: Vašek, Tomáš, Pavel a Adam, což by bylo tutové vítězství, tipuji nejhůře 10:2, ale chtějí to zkusit sami.