Céčko má jistotu 5. třídy pro příští sezónu!

Áčko, béčko a déčko už v podstatě poslední dvě kola o nic nehrají. Vše mají tak jak to mít chtěli. Jedině v céčku je stále o co hrát a kdyby se v tomto kole nebodovalo na Spartě, museli by hráči céčka ještě tvrdě bojovat doma v posledním kole!

Tentokrát jsou zápisy celkem nezvykle krátké. Tak abych to vynahradil umístil jsem do Pel-mel dva převzaté články. Jeden o geniálního komentátora Reflexu Marka Stoniše a druhý od našeho Patrika!

SK START Praha A vs. TJ Pankrác A                               9:9

Áčku už o nic nejde. Postoupit nemůže, sestoupit nemůže. Na Pankrác kluci nastoupili ve složení: Petr, Petr, Honza a Dan. Káfu a Honzu P. oproti prvnímu zápasu nahradili oba Petrové. Výsledek byl přitom stejný – 9:9.

Zase to byl jeden z těch zápasů z poslední doby. Po obou prohraných deblech se prohráli oba první singly a po první rundě to bylo 2:4. Ve druhé rundě vyhrál jen Petr J. a skóre vzrostlo na hrozivých 3:7. Ve třetím kole prohrál první utkání Petr K. – 3:8. Za tohoto stavu začal ovšem parádní stíhačka a obrat! Před poslední dvouhrou to bylo najednou 9:8 pro nás.

Že to byla nakonec remíza je po vývoji utkání vlastně skoro jako výhra. Týmu rozhodně velmi pomohl návrat Petra J. mezi zdravé hráče. Škoda, že nemohl hrát v první půlce, asi bychom neměli žádné problémy.

TJ Sokol Nové Vysočany A vs. SK START Praha B         10:8

Do Vysočan, kde v zápase také už o nic nešlo, se dostavili: Honza A., Jirka, Patrik a Pavel. Svoje služby béčku nabízeli Honza B. a Martin, ale nechtěl jsem je do té zádele tahat, když to už nebylo potřeba. Musí se šetřit na příští týden na Slivenec.

Soupeř je velice nepříjemný soupeř, který hraje ve stále stejném složení každý zápas. Jak to dělají, že vždy všichni můžou? Snad vůbec nemarodí ani nepracují. Ve svém středu mají prkýnkáře, který to umí pěkně otrávit. Vzhledem ke složení našeho a jejich družstva a jejich umístění v tabulce (4.) jsem předpokládal že nás lehce převálcují. Jenže!

Honza neprohrál ani jednou, Jirka uhrál dva body a Patrik jeden a debl Jirka s Patrikem. Bylo z toho nakonec pěkné drama a vysočanští se do poslední chvíle třásli o výsledek.

AC Sparta Praha L vs. SK START Praha C                       1:10

Před tímto zápasem ještě nic jisté nebylo. Z ligy jdou do divize Vršovice, jenže z pěti lig sestupují poslední tři týmy a družstva na devátých místech hrají o jedno sestupové místo baráž. Do této baráže spadlo El Niňo. Myslím, že nakonec nebude mít Niňo toho Černého Petra, ale lepší prostě bude, když céčko skončí na prvním místě.

Dorazili jsme na Spartu ve složení Helena, Vašek, Ivo a Radek. Jenže sparťani na nás nastoupili, stejně jako u nás, ve třech a ještě v té nejslabší možné sestavě. Takže touto výhrou je už jisté, že nemůžeme skončit na jiném místě, než prvním.

Nemá cenu popisovat jednotlivé zápasy, protože to opravdu bylo o ničem. Důležité je, že touto výhrou se po roce vracíme do páté třídy!

SK START Praha D vs. VSK MFF UK Praha B                  0:10

Tady naše déčko nemělo sebemenší šanci, protože hráli s prvním týmem. Říkal jsem si, že by bylo zajímavé nastoupit ve složení Vašek, Tomáš, Pavel a Adam – což by šlo. Tipnul bych si, že by déčko v tomto složení vyhrálo. Jenže matematici se stále perou o postup a tímto aktem bychom velmi, ale opravdu velmi ovlivnili celou soutěž. Protože s jejich konkurenty jsme už hrát nemohli, tak jsem to hned zavrhl.