SK START Praha

Béčko už poslední není a ten, kdo ho vystřídal má najednou mínus 4 body…!

Vedení pražského svazu zareagovalo velmi rychle na nestandardní situaci ohledně dvojí hráčské identity. Díky tomu už nejsme poslední, černého Petra si vytáhla právě Konstruktiva. Je poslední a má díky kontumacím -4 body. Celá kauza nám paradoxně ale vůbec nepomůže. Sice jsme dostali ty prohrané 3 body, ale to dostaly všechny další kluby, které jsou našimi konkurenty v sestupových vodách.

TJ Sokol Michle E vs. SK RTTI Poplatky.com A               5:10

Předseda musel opět nastoupit k zápasu za áčko. Honza je stále marodný a bude tomu do konce kalendářního roku. Od ledna by snad měl být, podle jeho slov, už v pořádku. A Martin se stále prohání někde na novém Zélandu, takže za něj zaskočil Honza P.

Přišli jsme do tzv. „pražské klasiky“. Sokolovna v Michli se snad už 30 let nezměnila. Vlastně ano, mají nová světla. Soupeřem nám byla letitá klasika Michle: Uspávač hadů, Topspinový fousáč, Šílený smečař a Klidná stará škola. Tak a teď jsem na vás zvědavý, jak to budete identifikovat.

Debly hrály v klasickém složení, tedy Káfa s Honzou a Martin s Danem. Zatímco první dvojice neměla sebemenší problém, tak druhá dvojka se trápila pět setů. Je zajímavé, že Martin s Danem prohrávají standardně první sety a teprve potom se pomalu rozjíždí k výhrám.

První dvě rundy byly podle předpokladů, takže vedení 8:2, když oba body soupeře pochopitelně zařídil předseda. S topspinujícím fousáčem první dva sety sice těsně, ale prohrál. Teprve ve třetím setu přišel na to, že je lepší mu to hrát přes bekhend a set vyhrál 11:4. Jenže čtvrtý set už nedal. Začala ho silně bolet ruka, nejspíš nějaký zánět šlach. Ono 14 dní hrát dva zápasy týdně, když už na to tělo není zvyklé, je zápřah!

S Uspávačem hadů to bylo šílené. Ten člověk by opravdu uspal i někoho, kdo si dal na ex litr dobré brazilské černé kávy! Vypadá, jako když se každou chvíli skácí, ale odstoupí od stolu asi metr a půl a všechny rotace nechá vytočit a lehce míček vrátí. To, že udělal předsedu, není nic mimořádného, ale on 3:1 porazil Káfu! David nemá tak razantní závěrečný úder a ty jeho kudrlinky a motánky byly přesně to, co uspávač potřeboval.

Vyhráli jsme 10:5, když ten pátý bod ztratil Honza s Vousáčem celkem hladce 3:0. Předtím za stavu 1:1 vzdal zápas předseda kvůli té ruce.

SK OAZA Praha B vs. SK RTTI Poplatky.com B     10:1

V tomto zápase béčka nebylo vůbec co řešit. Chyběl zraněný Patrik a turista Martin. Zaskočili Radek a Štěpán. Čestný úspěch zaznamenal samozřejmě Jirka, jak jinak! Soupeř byl jasně nad síly béčka a obávám se, že i se zdravým Patrikem a Martinem by to nebylo jinak.

SK RTTI Poplatky.com C vs. TTC Klánovice F        10:4

Šok naši hráči zažili hned na úvod, když prohráli oba debly! Vzápětí ještě Tomáš prohrál svou první dvouhru. Naštěstí to byly na dlouho poslední hostující body. Další a zároveň poslední udělali kunovičtí až za stavu 9:3 a to už bylo pozdě na nějaký zvrat. Zřejmě to už neunesli nervově, a přestože snížili, tak vzápětí další hráč své utkání skrečoval a tím naši dosáhli na desátý bod.